alt takımdan gelen uğuldama

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var sanrıım. ama ben aracımı 3. vitese takıp biraz hızlanınca uğuldama sesi geliyor. bana şimdiye kadar hep arabanın hızlanmasından dolayı gelen hava akımı sesi gibi gelmişti. ama şimdi bu mesajınızdan sonra bendede bir şüphe uyandı. bilgisi olan arkadaşlar lütfen bizleri aydınlatsın
senin problemin arkadasinki ile ayni degil...
80 den sonra geliyor 120 ye dogru kesiliyorsa teker ile ilgili yani balance diyorsunuz galiba..ugultu devamli geliyorsa hele direksionu kirinca ön bilyelerdir...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün bi ustaya sorayım dedim nedir bu uğultu diye. sormaz olaydım. önce rulman değişecek ondan geliyo galiba bi değiştirelim olmazsa bakarız yine deyince bende bu rulman olayını herhalde 50 - 100 lira gibi bişeye değişecek zannediyorum. parça varmı dedim yok izmiri depoyu arayıp fiyat alayım dedi. aradıktan sonra bunlar abs li olduğundan komple porya değişiyormuş dedi. nekadar dedim takımı yani çifti 1160 liraymış. teki 580 tl. ki usta kesin arızası budur da demiyor. bende çıktım dükkandan ama içimde de bi şüphe kalmadı değil.

şimdi şunu sormak istiyorum aks rulmanı ve porya farklı şeyler galiba değilmi? eğer arıza gerçekten poryada ise bunun çıkması falan olmazmı? yada açılıp tamir edilebiliyormu?
baska ustaya göster... bilye ise asagi yukari 200 lira olamli
parca bu...

26813C.jpg

o komple aksi degistiriyor nerde ise..onun icin baska ustaya göster..

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin problemin arkadasinki ile ayni degil...
80 den sonra geliyor 120 ye dogru kesiliyorsa teker ile ilgili yani balance diyorsunuz galiba..ugultu devamli geliyorsa hele direksionu kirinca ön bilyelerdir...

direksiyonu çevirince ses gelmiyor. bendeki uğultu daha çok 3. vitesten sonra ve araba düz yolda ya da hafif aşağı doğru meyilli yollarda giderken bir hava koridorunda gider gibi bir ses oluyor.

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Porya diskin sabitlendiği parça diyebiliriz kabaca.Küçük bir diski andırır.Ortasında rulman olur.Rulmanada aks girer.Aks rulmanının değişmediğini ilk defa burda duyuyorum.Bence ustanın işgüzarlığı var biraz bu işte.

Saygılar...

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğultu varsa hemen volanlara baktır. volanlarda sorun varsa, ciddi pahalı bir işlemdir.

AstraCoupeDriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses büyük olasılık porya dan geliyordur, benimkininde değişmesi gerekiyormuş.

Araca göre ABS Porya bütün olabiliyormuş ve bu fiyatı arttırıyormuş, bizim Corsa C lerde ise sadece porya değişimi yapılıyormuş...

Çifti SKF marka 140 TL gibi birşeymiş, ben en kısa zamanda yaptıracağım...

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ana servis

arkadaşlar bugün bi ustaya sorayım dedim nedir bu uğultu diye. sormaz olaydım. önce rulman değişecek ondan geliyo galiba bi değiştirelim olmazsa bakarız yine deyince bende bu rulman olayını herhalde 50 - 100 lira gibi bişeye değişecek zannediyorum. parça varmı dedim yok izmiri depoyu arayıp fiyat alayım dedi. aradıktan sonra bunlar abs li olduğundan komple porya değişiyormuş dedi. nekadar dedim takımı yani çifti 1160 liraymış. teki 580 tl. ki usta kesin arızası budur da demiyor. bende çıktım dükkandan ama içimde de bi şüphe kalmadı değil.

şimdi şunu sormak istiyorum aks rulmanı ve porya farklı şeyler galiba değilmi? eğer arıza gerçekten poryada ise bunun çıkması falan olmazmı? yada açılıp tamir edilebiliyormu?

bu gibi durumlarda, yaptırmasak bile ana servise gidip cihaza bağlatmak en iyisi bence.
servis çok fiyat verebilir, sorunu öğrenmek önemli...
geçmiş olsun.