Virajda meydana gelen ses.

nksakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar.
Opel corsa c 2005 dizel aracım var. ilk aldığım zaman arabamdan çok az bir ses gelmekteydi. son zamanlarda o ses dahada fazlalaşmış bulunmakta. acaba forumdaki arkadaşlardan aynı arızadan muzdarip olan varmı. veyahut sağlam bir usta tanıdığınız varmı bu hususla alakalı.
Malum ses şu şekilde. Sağ viraja dönüşlerde " vıyk vıy vıyk " :dil: diye sürekli devam eden bir ses alıyorum ön takımdan. birde 2. vitesdeyken yani 20-30 km ile seyrederken direksiyonu yoldan sapmayacak kadar sağa doğru hafif kırdığım zamanda aynı sesi işitmekteyim. acaba bu sıkıntımla alakalı ne yapabilirim. yardımcı olacak bir arkadaşımız vasa çok sevinirim.
saygılar

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma teker rulmanları geliyor ama direksiyon kutusu ile alakalı bir durumda olabilir.Fakat büyük olasılıkla rulmandan diye tahmin ediyorum.Alt takıma bir baktırın,sorun burdansa rot balans yapan yerlerdeki ustalar zaten tespit ederler,fren yaptığınızda bu ses artıyor mu?

nksakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devam ediyor

Aklıma teker rulmanları geliyor ama direksiyon kutusu ile alakalı bir durumda olabilir.Fakat büyük olasılıkla rulmandan diye tahmin ediyorum.Alt takıma bir baktırın,sorun burdansa rot balans yapan yerlerdeki ustalar zaten tespit ederler,fren yaptığınızda bu ses artıyor mu?

Fren yapınca o ses yok. Bu sabahda aynı sesi yapıyordu.yağmurlu havada bile yaptı. Ama dikkat ettim. En çok 1 ve 2 . Vitesdeyken yapıyor.

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de rulmandan... Rulman değişimi ile muhtemelen çözülebilir gibi geliyor bana ama tabi ki ustaya danışmak en doğrusu. 50 -100 TL arasında değişiyor diye biliyorum fiyatı. Markaya göre yani...