Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 170hp MultiAir İzlenimlerim Hk.

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Alfa_Romeo-Giulietta_2011_photo_01.jpg

Yaklaşık 5-6 aydır aracı kullanıyorum ve izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

1) Direksiyonu oldukça sert. İnip Astra'ya binince gerçekten bariz fark hissediliyor. Bunu olumsuz bir özellik olarak söylemiyorum. Genelde spor araçlarda istenilen bir özellik sanırım.

2) Frenler yüksek hızlardan düşük hızlara başırılı hissi veriyor ama şehiriçi ani duruşlarda beklentimin altında.

3) Gaz pedalı 2 kademeli gibi. Ayağınızla aracın gücü vereceği veri hissedebiliyorsunuz. Bizim araçlar gibi lineer bir güç artışı yok.

4) Bizim kaliper sesi veya alttan gelen lokurtularımızdan çok daha fazla kasislerde alt takımlardan ses geliyor. Süspansiyon yapısından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Kasisten geçtikten sonra dikiz aynasından acaba arkada bir metal parça mı düşürdüm diye birkaç kez baktığım oldu.

5) 140km/sa'ten sonra azımsanmayacak kadar rüzgar sesi var. Bu sınıf araçların kaderi sanırım. Kendi kullandığım Astra'dan daha fazla hissediliyor.

6) Max 180km/sa hıza kadar çıktım. Güven veriyor, çok gezinmiyor.

7) Klima butonları kullanım açısından gayet ergonomik iken radyo için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Klima soğutması da oldukça başarılı.

8- Yol bilgisayarı bizim arabada olsun isterdim.

9) CC butonları ve devreye alma gibi işlemler Astra da daha kolay yapılıyor.

10) Yakıt tüketimi de sakin kullanımlarda Astra 1.4T ye oldukça yakın değerler sergiliyor ama 170hp bakalım neler yapıyor derseniz Astra J nin menzili daha fazla oluyor.

11) Gece karanlıkta Astra J nin gündüz ledleri yüzey alanı genişliğinden ötürü sanırım daha fazla aydınlatıyor.

12) Far aydınlatmasında AFL tartışmasız ama Alfa nında kendine ait bir gelişmiş far sistemi var sanırım. Kullandığım araçta bu yoktu.

13) Rölantide çalışırken aracın egzostundan çıkan ses homurdanma gerçekten çok güzel. Bİraz da gaz verirseniz 2000 devire kadar gerçekten başarılı bir çıkış yapısı var.

Aklıma geldikçe ve izlenim edindikçe paylaşacağım.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 170hp MultiAir İzlenimlerim Hk.

thnxx  çok merak ettiğim bir araç

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

170 hp bu arabayı uçuruyordur sanırım, astra yı almama yakın zamanlarda alfa showroom unda bu aracı da incelemiştim, fakat astra ile özellikle iç konsol görüntüsü arasında ki fark apaçık ortada, aracın ön konsolu çok sade gelmişti bana, Astra da ki o ışıklandırma, ön panel felan yoktu bu araçta, bir de fiyat olarak biraz daha pahalıydı, o yüzden elemiştim bu aracı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylaşım için teşekkürler Sn. Drwaverunner.

Bu aracı arkadaşım için sipariş etmiştik detayları merakla bekliyordum yalnız yorumunuzdaki alt takımın sesli olduğu ifadesine açıkcası üzüldüm, bu araçlar için yeni ve kullanım ömrü boyunca sessizliğini kaybetmeyen yeni bir teknoloji geliştirilmişti, buna göre alt takım ve yol sesi testlerde gerçekten sessiz çıkıyordu ancak..

.. Koç grubu bu aracı Türkiye ye getirirken firmayla uzun bir pazarlığa girmişti, bunun sonucunda fiyatı yaklaşık 25.000 Euro dan başlaması gereken bu araçlar "bir şekilde" (?) 20.000 Euro civarlarında Türkiye ye sunuldu.. Şimdi aklıma ister istemez Alfa ların eski amortisörleri geliyor, sağlam ama sert darbelerde gürültülü.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bu aracın cam tavan harici full verisyonunu bornova forumda inceledim, deri koltuk vs vs  araç muhteşem özellikle arkasını çok sevmişitm. ama piyasası astraya göre oldukça düşük

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bir tek bana mı bu arabanın önü çekici gelmiyor acaba. :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok önü  banada hiç çekici gelmiyor

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

markopasa86 link' Alıntı:
fakat astra ile özellikle iç konsol görüntüsü arasında ki fark apaçık ortada, aracın ön konsolu çok sade gelmişti bana, Astra da ki o ışıklandırma, ön panel felan yoktu bu araçta

Konsol ile ilgili düşüncelerinize ve izlenimlerinize katılıyorum. Astra bu konuda kesinlikle açık ara farkla daha çekici. Sadece yol bilgisayarının grafik ekranları ve menü özellikleri bizim Astra'da olabilirdi. Hani güzel olurdu :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Aracın önü ile ilgili olarak:

Trafikte önünüzdeki araçtan daha hızlı iseniz (Alfa ile) sizi aynadan görünce uyarı yapmanıza fırsat vermeden sağ şeride intikal ediyor.

Astra'ya göre önü biraz daha agresif sanırım. İstanbul trafiğinde kullanırken bu da dikkatimi çekmişti.  Bizim Astraları çok umursamıyorlar mı yoksa yolda  011zaa

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Aracın önü ile ilgili olarak:

Trafikte önünüzdeki araçtan daha hızlı iseniz (Alfa ile) sizi aynadan görünce uyarı yapmanıza fırsat vermeden sağ şeride intikal ediyor.

Astra'ya göre önü biraz daha agresif sanırım. İstanbul trafiğinde kullanırken bu da dikkatimi çekmişti.  Bizim Astraları çok umursamıyorlar mı yoksa yolda  011zaa

Dediğiniz aracın sollama imajıyla ilgili olsa gerek, Alfa 156 ve Mondeo muz varken dediğiniz gibi 156 yı gören hemen sağa çekiliyordu Mondeo yla klasik selektör muhabbetlerine gark oluyorduk..