Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 170hp MultiAir İzlenimlerim Hk.

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 170hp MultiAir İzlenimlerim Hk.

Bende alirken degerlendirmistim ama astrada karar kildim guzel bir arac ancak fiyat yuksek peki sn. Husnu  170 hp farki cok hissediliyormu bildigim kadariyla astradan iyi 0-100 u olmasina ragmen 0-130 da astra ustun ve 2 sini de kullanmis biri olarak bugun alcak olsaniz hangisini tercih edersiniz

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. Astraowner ben testlerden edindiğim bilgileri aktaracak olursam bizim araçlar için "hızını aldıktan sonra gayet yeterli bir performansa sahip, motor canlı bir karakterde ve güç üretimi oldukca düzgün ancak yüksek ağırlıkla mücadele etmek zorunda" vb gibi bir ifade kullanılırken Giulietta 170Hp için "2500dd sonra ürettiği tork inanılmaz" deniyordu ve karşılaştırmada 180Hp lik Focus la 160Hp lik Golf ü hem tüketim hem de performansta yeniyordu.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
Bende alirken degerlendirmistim ama astrada karar kildim guzel bir arac ancak fiyat yuksek peki sn. Husnu  170 hp farki cok hissediliyormu bildigim kadariyla astradan iyi 0-100 u olmasina ragmen 0-130 da astra ustun ve 2 sini de kullanmis biri olarak bugun alcak olsaniz hangisini tercih edersiniz

Aracın kilometresi çok az olduğundan kendi aracımda olduğu gibi vites sonlarına kadar bir performans denemesi yapamadım ama birkaç kez ışıklarda olsun, 4 ten 3e, 5ten 4e gibi zorladım aracı.

2. vitesinde bizim araçlardan daha seri olduğu hissediliyor fakat 2 si ile de beraber bir kalkış yapılsa oldukça kafa kafaya giderler ama Alfa önegeçecektir diye düşünüyorum. 1. viteslerimiz hemen hemen aynı o da acilen 2. vitese atılmak istiyor.

Tercihime gelecek olursak. Dış tasarım olarak iki aracın da ön kısmı daha güzel veya agresif yapılabilirmiş. Arka kısımlarında ise tartışmasız Astra derim. Konsol konusunda da Alfa da beni cezbeden yol bilgisayarı. Onun haricinden konsol tamamen Astra derim.

Bilmiyorum belki gözüm çok alıştı ama kendi aracımı kullanırken daha mutlu oluyorum :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
2. vitesinde bizim araçlardan daha seri olduğu hissediliyor fakat 2 si ile de beraber bir kalkış yapılsa oldukça kafa kafaya giderler ama Alfa önegeçecektir diye düşünüyorum. 1. viteslerimiz hemen hemen aynı o da acilen 2. vitese atılmak istiyor.

Sn.Hüsnü Bey bu kıyastaki astra dan kastınız 1.4t mi 1.6t mi?...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

1.4T. Kendi aracım ile kıyaslamaya çalıştım ama tabi göreceli birşey. 1.4T kullanıcısı başka bir arkadaş aradaki farkı bariz bir şekilde hissedebilir. Alfa çok daha performanslı diyebilir. Biraz beklenti ile alakalı.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bazıları bizim 1.6t lerden çok daha performanslı olduğunu söylüyor da, oldukça merak ediyorum açıkcası. Bir seferinde biriyle deneyecek olduk o da yarıda vaz geçti anlayamadım ne nedir ne değildir :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Tabi araçta 3 farklı sürüş modu var.

Dynamic (performans modu)

Normal

All Weather

Ben normal haricinde kullanmadım. D modunda da kullanıp görüşlerimi yazarım.

Alfa_Romeo-Giulietta_2011_photo_7b.jpg

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konuda görüşlerimi belirteceğim ilerde, arkadaşa da Giulietta aldık geçen hafta. (siparişi verildi)

rinustalarin1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
170 hp bu arabayı uçuruyordur sanırım, astra yı almama yakın zamanlarda alfa showroom unda bu aracı da incelemiştim, fakat astra ile özellikle iç konsol görüntüsü arasında ki fark apaçık ortada, aracın ön konsolu çok sade gelmişti bana, Astra da ki o ışıklandırma, ön panel felan yoktu bu araçta, bir de fiyat olarak biraz daha pahalıydı, o yüzden elemiştim bu aracı.

Sade mi?

Bence o kelimeyi kullanmamak lazım, çünkü +puan eklemiş oluyor arabaya :D. Showroomda benim gördüğüm özel koltuklu bir modeldi. onlar tabiki bir parça arttırıyor kaliteyi, hatta birkaç saniye orta konsoldaki durumu görmenizi engelliyor.

Açıkçası ben yakıştıramadım alfaya bunu. eskilerinde bile çok daha klas bir hava hakimdi. tamam sportif görünebilir ama, gerçekten işçilik ve malzeme beni tatmin etmekten çok uzaktı. Bir de ekran olayının olmaması, eklendiğinde de at ve kelebek arasındaki ilişki misali bir şekilde konsola dahil olması da ayıp artık bu fiyattaki bir araba için.

Ya sonuçta Fiat'ın. elbette bir takım reformlara gidilmiş. Ama her reform olumlu olacak diye bir şey yok değil mi? :)

Gerçi şöyle de bir durum var. Alfa'yı isteyecek birinin bu detaya takılacağını pek zannetmiyorum. Ama ben ve birçok astra kullanıcısının da hoşuna gitmediğine eminim. Zaten yorum da buna istinaden yapılmıştır. ;)
Saygılar.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Üstteki iletimdeki aracı daha yeni Edremit e getirdik..

Arkadaş hangi araba için bu kadar beklerim bilmiyorum açıkcası!