Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark Selespeed nasıl bilirsiniz

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kara kızımdan sonra malesef 1,2 corsa beni hiç kesmedi ne yalan söyliyeyim hiç zevk vermiyor bende 2001-2003 arası alfa 156 2.0 t.spark selespeed düşünüyorum ama hem kötü hem iyi yorumları var kötü olarak ikinci elin zayıf olduğu ve yakıt parça ve servis problemi fiat bünyesine geçince genel olarak çözümlenmiş iyi olarak ise performansı dizaynı yol tutuşu ve sağlamlığı ön plana çıkıyor birde zaten ben 7/24 araç kullanan biri değilim sadece h.sonları kullanırım ayda toplasanız 400 km zor yaparım sizce bu araç nasıldır beni üzermi açık söylemek gerekirse aksilik olmassa alıp 2-3 yıl kullanmayı düşünüyorum o yüzden ikinci eldeki zararını bu 2-3 yıl içinde bana kullanım zevkiyle unutturur gibime geliyor birde düz şanzıman ve selespeed şanzıman arasında gidip geliyorum kullananlar yada bilgisi olanlar cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten 2. el alacağınız için ucuz aldığınızdan satıştaki kaybınız herhangi bir araçtan fazla olmayacaktır diye düşünüyorum, alfalar benim de çok dikkatimi çektiği için kendi yorumumu hemen yazabiliyorum...
servis-parça problemi de kalmadıysa mantıklı bir alışveriş olur bence

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis problemi alfa fiat bünyesine dahil olunca çözülmüş diye okudum internetteki alfa kullanıcılarından yani tofoş fiat kadar servis ağı yaygın olan ülkemizde sanırım bu yorum doğru geliyor bana

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek parça ve servis fiyatlarının pahalılığı dışında olumsuz bir yönü yok sanırım ve çok da güzel bir araç konfor,performans,kasa dizaynıyla

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selessped bence rahatına düşkün olanlar için 10 numara bide direksiyon vites değiştirme imkanı var galiba , ve çok atak bi araba gaza dokunmaya korkuyor insan :)

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek parça ve servis fiyatlarının pahalılığı dışında olumsuz bir yönü yok sanırım ve çok da güzel bir araç konfor,performans,kasa dizaynıyla

aslında çok aksi yorumlar okudum mesela alman araçlarından bile düşükmüş parça fiyatları ama kronik rahatsızlıkları yok değil tabi debimetre ve varyatör problemleri varmış

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emsali olan almanlara göre fiyat avantajı o riske değer gibi görünüyor hesap olarak...
brera da olsa ya ikinci el :D:D

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
içi çok dar bence.. özellikle arkası.. ama zevk meselesi tabi başka bilgimde yok bu araç hakkına..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında çok aksi yorumlar okudum mesela alman araçlarından bile düşükmüş parça fiyatları ama kronik rahatsızlıkları yok değil tabi debimetre ve varyatör problemleri varmış
motor hakkında bilgim yok benim kuzende 146 boxer vardı inan parçaları çok pahalı, kendisinin nicki OKİ ona özelden de sorabilirsin o alfa kullanıcısı idi sana fikir verebilir. mesela geçen sene bir kaza yaptık ön taraf hasar gördü tamiri 8500 ytl tutmuştu yetkili servisinde ki aracın kendisi o zaman 12.000 ytl idi aşağı yukarı
ama keyif arabası ve cok şık bence

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor hakkında bilgim yok benim kuzende 146 boxer vardı inan parçaları çok pahalı, kendisinin nicki OKİ ona özelden de sorabilirsin o alfa kullanıcısı idi sana fikir verebilir. mesela geçen sene bir kaza yaptık ön taraf hasar gördü tamiri 8500 ytl tutmuştu yetkili servisinde ki aracın kendisi o zaman 12.000 ytl idi aşağı yukarı
ama keyif arabası ve cok şık bence

:eek: iyi bir kaza yapmışınız heralde valla çok kararsızım araç hakkında hem iyi hemde kötü yorumlar var zaten iyice araştırmadan bu işi yapmam ;)