Akü Lambası-Rölanti devir düşmesi

ibolee82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar.
Bugün yaklaşık 60 Km ortalama 100 km/h süratle seyahat ettikten sonra (Klima ve farlar açık, çakmaklıkta Navigasyon şarjı takılı) 50-60 km/h gibi bir süratte iken Akü lambası düzenli olmamakla birlikte 4-5 saniyede bir yanıp sönmeye başladı. Ayrıca araç rölantide iken Akü lambası yandığında devir bir miktar düşerek hafif bir titreme olduğunu fark ettim. Aküden beslenen tüm kaynakları kapattım fakat sonuç değişmedi. Dönüş yolunda 3000 devir üzeri ve 80 km/h üzerinde lambanın hiç yanmadığını ve devir düştüğünde tekrar aynı arızanın nüksettiğini gözlemledim. İşin garibi kontağı kapatıp akabinde tekrar aracı çalıştırdığımda lamba yanmıyor ve devir saatinde düşme olmuyor, hareket ettikten 30 sn sonra tekrar arıza baş gösteriyor. Biraz uzun oldu fakat arıza hakkında bilgisi olan ve bana yardımcı olabilecek kimse varmıdır? Herkese şimdiden teşekkürler...
Aracım Opel Corsa 1.2 Essentia Twinport 2005 model.

ibolee82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu konudan anlayan ve bir fikri olan yok :(
Tamirci şarj dinamosunu söktü diyotlar ve konjektörü kontrol ettiğini ve faal olduğunu söyledi. Çıkma bir şarj dinamosu taktı şimdilik sıkıntı yok. Fakat fiyat olarak sadece parçaya 250 tl gibi bi rakam istedi. En azından fiyat konusunda fikir verebilecek yokmudur bu forumda????

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun doğru şarj dinamosu fakat sıfır fiyatına çıkma malzeme takması garip olmuş.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Şarj dinamosundan önce şase bağlantını kontrol et. gevşemiş olabilir.