ÇÖZÜLDÜ Astra h yuksek hizda stop etme

katrancioglu

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar, araniza yeni katıldım. Bugün yüksek hızda seyir halinde iken yokuş aşağı aracım aniden stop etti. Devir saati 0 a indi. Gaz pedalı tepki vermedi. Sanki araba hiç çalışmıyor gibi oldu. Araç kadranında ilk calıştırmada yanan akü, motor ve yağ lambası uyarı ışıkları yandı. Sonra vites küçültüp, frene basıp hızımı yavaşlattım. Tekrar gaza bastım araç bu sefer tepki verdi. Anlık oldu bu durum. Araç lpg deydi. Benzine alıp düz ve güvenli bir yolda tekrar hız yapıp denedim ama bir daha aynı şey olmadı. Araba arıza kodu verdi mi diye göstergeden baktım hiçbir arıza kodu vermedi. Opcom ile baktık yine yok. Bu olayı yaşayan, duyan tecrübeli arkadaşların yardımıni rica ediyorum. Teşekkürler.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Tekrar yaparsa komprasyon testi yaptırın bi

• Beğen
Tepkiler: katrancioglu

katrancioglu

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Zafer bey cevapladığınız için sağ olun. Müsait olduğum an giderim teste. Yakın zamanda buji değişimi yaptım. Lpg enjektör ve filtresi yenilendi. Lpg ustası gaz ayarın çok yüksekmiş tekrar ayarlayalım dedi. Lpg ayarı ya da buji ile ilgili olma ihtimali var mı acaba? Eski buji tek tırnaktı. Yeni taktığım ise gm marka çift tırnaktı.

astra1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Lpg den olabilir bence. Fazla yakıt girişinden ötürü motor boğulup stop etmiş.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benimde başıma gelmişti 120 ile giderken bir anda stop etti durup baktım bi anormallik yok tekrar çalıştırıp devam ettim
Evin önünde tekrar bi kontrol edeyim dedim baktımki akü kutup başları gevşemiş

katrancioglu

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Zaman ayırıp cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Bugün tekrar bindim arabaya herhangi anormallik yoktu. Lpg de iken araç durur halde çok küçük bir rölanti dalgalanması var. Her yerini kontrol etmek lazım sanırım. Tekrar eden, sürekli olan bir hata olsa sorunu bulmak daha kolay olurdu. İlk olarak lpg ustasına göstereyim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın 2005 twinport motor ise kmsi 150 200 bin bandında ise arızası nı dicem sana

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen aracım 170 binde twinport motor nedir acaba arızası
Krank devir sensörün bozuluyor artık sabah geç çalışma başlarsa direk yenile sonrasında düzelir küçük ihtimal gaz enjektörün bozuk olabilir

• Beğen
Tepkiler: Blackram