acil yolda kaldım

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel yine karne hediyemizi verdi... bugün bende 220 TL harcadım...
umarım en az masrafla atlatırsın hocam... geçmiş olsun...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel yine karne hediyemizi verdi... bugün bende 220 TL harcadım...
umarım en az masrafla atlatırsın hocam... geçmiş olsun...
sorma Deniz Hocam,bi hevesle tatile gidiyorduk ki,hevesimiz kursağımızda kaldı..sağlık olsun,Allah kazadan beladan korusun.ne diyelim ben de bi 2000 lirayla kurtulabilirsem dua edicem.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah pistonlar zarar görmemiştir o zaman komple motor sökülecek piston için,fiyat konusundan birşey diyemeyeceğim işcilik hakkında bilgim yok burda...inşallah sırf subaplardır

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. üzüldüm açıkcası. opelin kronik alışkanlığı herhalde. durur durur en lazım olduğunda. (tatile,düğüne,cenazeye,eşe dosta, acil işe) giderken arıza çıkarır. araba seziyor sanki ihtiyacın olduğunu ihtiyaç sırasında kendini kapatıyor.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kapak açilması işçilik = 600TL
üst kapak revizyonu supap alıştırılması ve taşlaması işçilik = 300TL

subap,trıgger setı ,yag, üst kapak conta ,devırdaım suyu mecburen degısır fiyatını bilmiyorum fıyatlar yetkılı servıs fıyatı yaklasık olarak yazdım umarım az masrafla kurtulursunuz..

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük geçmiş olsun toprağım.inşallah az masrafla kurtulursun.en son ne zaman değiştirmiştin trigeri?

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah beterinden saklasın. En az masrafla kurtulursun inşallah. En olmayacak yerde olmuş geçmiş olsun...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar dün gece gerçekten tam rezaletti..Çoluk çocuk yolda kaldık,onun rezilliğine mi yanayım,bi ton param gidecek ona mı yanayım.neyse artık Allah beterinden saklasın diyelim..
bu arada kapak açıldı,sadece subaplar eğilmiş.Allahtan pistonlarda sıkıntı yok.bu arada araç su eksiltiyordu az az.conta yanıkmış haberimiz yokmuş ve kapağın bazı yerleri çürümüş ordan su kaçırıyomuş.oralara kaynak yapılacak..
sadece üstü yapmıcaz yağ eksiltmesin diye açmışken sekman atılacak motora. parça listesi şöyle.
sekman takımı 150 lira
kol yatak takımı 80 lira
sibop emme-egsoz takımı 200 lira
üst takım conta alt takım conta 130 lira
triger seti!! 230 lira
devirdaim 90 lira
motor yağı,yap filtresi hava filtresi buji takımı,antifriz,kapak taşlama,yatak honlama silikon conta,kapak kaynak ve işçilik...hepsi 2000 tl trigeri servisten kendim alıcam bu sefer,ama sekman takımlarını direkt yetkili servisteki arkadaştan fahiş pahalı odugu için orjinal kullanmamam gerektiğini öğrendim ve muadil kullanılcak. hepsi için 2000 tl vericem. 1000 lira parça+150 lira çekici+400 lira taşlama ve honlama+250 lira tümüne işçilik+ve ufak tefek şeyler....hepsi için 2000 lira iyi sanırım.

Bu arada trigerimi 1.5 sene yada 30.000 km önce özel serviste değiştirmiştim,parça GM idi.ama yetkili servisten almadıgımızdan spot dedikleri rafta kaç sene beklediği belli olmayan parçaymış.kayış bayatlamış anlıycanız kullanımdan kaynaklı bir hata yok dendi.zaten 5.viteste hafif rampa tırmanırken oldu.
neyse anlaştığım fiyat konusunda ne diyosunuz_?

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah beterinden saklasın. her işte bir hayır vardır öyle düşün.

fiyat olarakta triger set fiyatı takıldı gözüme neden o kadar pahalı?

triger kopması kullanıcı hatası olmayabilir ama bence yanlış düşünüyorsun. yani kayış 10 yılda beklese sorun yok rafta. ama sürekli sıcaklığa maruz şekilde beklerse o zaman sorun var. zaten trigerin değişim ömrünü hepimiz 60000km yada 5 yıl diye biliriz ama bu kabaca bir hesaptır. araçların yıllık çalışma süreleri üzerinden hesaplanmıştır. yani siz aracı 5 yıl boyunca yerinden hareket ettirmeyin sadece marşa basıp bırakın ve 5 yıl boyunca rolantide çalışsın. yapılan km 0 ama 5 yıl dolmuş. triger değiştirmeniz gerekir mi? teknik olarak hayır! çünkü kayışın belli bir devir sayısını aşmış olması gerekli değişim için. ama bunu ölçmek mümkün değil. o yüzden 60000km veya 5 yıl denmiş. ben aracımı 50000km sürekli 5000dd'da kullanırım 60000km'yi beklemem yanlış olur o zaman mesela. biraz karışık oldu galiba :)