Acil yardım opel astra cosmo

Bytemha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle durumun çok acil olduğunu belirtmek isterim 2010 dan beri bindiğim 2005 astra 1.4 essentia mı 19250 tl ye sattım aracımda hasar kaydı vardı ama rakam yoktu airbagleri açılmıştı. Şimdi 2008 model astra cosmo full+full cam tavan dahil 31.000tl 134000 kmde sahibi hiç kazası yok istedigin servise gösterelim diyor. Sadece sağ çamırlukta boya var mıs plaka sorguladıgımda 4 adet hasar kaydı çıkıyor ama sadece bir tanesinde 480 tl hasar cıkıyor diyerlerinde rakam yok sahibine söyledim ben aracıma güveniyorum camurlukta lokal boya dısında hiç bir sey yok diyor. Lütfen acil yardım edin sizce bu araç bu paraya alınır mı ? Satarken sorlanırmıyım? Neden diğer kazaların rakamı yok çok teşekkür ederim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle durumun çok acil olduğunu belirtmek isterim 2010 dan beri bindiğim 2005 astra 1.4 essentia mı 19250 tl ye sattım aracımda hasar kaydı vardı ama rakam yoktu airbagleri açılmıştı. Şimdi 2008 model astra cosmo full+full cam tavan dahil 31.000tl 134000 kmde sahibi hiç kazası yok istedigin servise gösterelim diyor. Sadece sağ çamırlukta boya var mıs plaka sorguladıgımda 4 adet hasar kaydı çıkıyor ama sadece bir tanesinde 480 tl hasar cıkıyor diyerlerinde rakam yok sahibine söyledim ben aracıma güveniyorum camurlukta lokal boya dısında hiç bir sey yok diyor. Lütfen acil yardım edin sizce bu araç bu paraya alınır mı ? Satarken sorlanırmıyım? Neden diğer kazaların rakamı yok çok teşekkür ederim.

Madem o kadar güveniyor. Ekspertiz parasını karşılayacağı şekilde söz alıp aracı ekspertize sok abi. Ne var ne yok çıksın ortaya. Eğer değişen parçası filan çıkarsa ekspertizi ödesin, sende çık gel evine.

Bytemha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler ama neden diğer kazaların rakamı yok acaba? Nette ataştırdım herkes bir şeyler söylemiş ama net bir şey kimse söylemiyor

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler ama neden diğer kazaların rakamı yok acaba? Nette ataştırdım herkes bir şeyler söylemiş ama net bir şey kimse söylemiyor

Bazen öyle geçiyor kayıtlara. Bizim abi abinin arabası takla attı perte çıktı, hasar kaydı var ama rakam yazmıyor? O yüzden incelemek lazım aracı, kesinlikle ekspertize sokun kimseye güvenmeyin...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.sbm.org.tr/tr
bu sayfadan kaza bilgilerine ulaşabilirsiniz.yanlız araç sahibinin tc si de gerekiyor. kaza sorgulamalarda tramer gibi raporlar çıkar. sahibi ile birlikte tcsini rica edip exper raporu sorgulaması yaptığınız zaman değişen parçaların hepsi tek tek ustalık ücretlenne kadar çıkıyor.

Bytemha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6y7yzyne.jpg

İşte msj bu.
Site için tşk ederim ama araç bir yıldır kendisindeymiş. Sadece bir kaza ona denk geliyor diğerleri için eski aeaç aahibinin tc si gerekmez mi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6y7yzyne.jpg

İşte msj bu.
Site için tşk ederim ama araç bir yıldır kendisindeymiş. Sadece bir kaza ona denk geliyor diğerleri için eski aeaç aahibinin tc si gerekmez mi

araç el değiştirmişse çıkmıyor.
şuanda kullandığım aracı aldığımda 3 parça boyası vardı. hasar kaydı çıkıyordu. 3 senedir bende ve aldıktan sonra ayna kırılmasından dolayı bir hasar kaydı oluştu. şuanda sorguladığımda bendeki hasar çıkıyor aldığım zaman sorguladığım çıkmıyor.
aracı aldığımda plaka değiştirmiştim. plaka değiştiği için önceki çıkmıyordur dediler ama tam olarak işin ayrıntısını bilmiyorum.
linkin verdiğim siteden bir arkadaşa araba alacakken bikaç parça boyalı diye anlatılan astra h ın 23 bin tl lik hasar kaydı olduğunu ve pert olduğunu öğrenmiştik. değişen parçaları, aracın yapıldığı servisin ismini filan telefonla konuştuğumuz araç sahibine söyleyince oda şaşırdı.

Bytemha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım en iyisi şase no sorgulamak

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle şase numarasından sorgulayın kesinlikle. Ama dikkat edin şase numarasında Opel'lerin çoğu belkide hepsi WOLO ile başlar, ruhsatta W0L0 olarak görünebilir... Hem plaka hem şase numarasından sorgulama yaparsanız size en doğru tespiti verecektir...

Ben aracımı plakadan sorguladığımda 1400 TL'lik hasar çıktı. Sonra W0L0 ile şase numarası girdim hasar çıkmadı, 0(sıfır) rakamını değiştirip O yazdım (WOLO)... O şekilde yazınca 1400 tl'lik hasar yine çıktı... Plaka değişimi yapılmışsa, değişimden önceki hasar gözükmez... En garantisi Şase numarasından sorgulamak...

Bytemha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evt benim eski astrada da wolo ydu. Peki fiyat iyimi sizce bu durumda bir araç için