acil yardım !!!krank devir sensörü (kam mili devir sensörü)

taha6443

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler aracım opel vectra b elegance 2001 model aracımda bundan yaklaşık bir ay önce yolda giderken motor ikaz lambası yandı ve araba bununla birlikte 4500 deviri gecmemeye başladı aracımda motor soğukken sıkıntı yok ama ısınınca tekrar motor lambasını yakıp 4500 deviri geçmiyo ve stop ettiğimde 25 saniyede calışıyor .... aracı bilgisayara bağladık krank devir sensörü a bölgesinde sıkıntı çıktı ve krank devir sensörünü değiştirdik olmadı sonrasında eksantrik ısı sensörünü değiştirdik olmadı ve sonra sente ayarına baktık gene olmadı son çare olarak beyini tamire gönderdik gene olmadı bu konu da yardımcı olur musunuz ???

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler aracım opel vectra b elegance 2001 model aracımda bundan yaklaşık bir ay önce yolda giderken motor ikaz lambası yandı ve araba bununla birlikte 4500 deviri gecmemeye başladı aracımda motor soğukken sıkıntı yok ama ısınınca tekrar motor lambasını yakıp 4500 deviri geçmiyo ve stop ettiğimde 25 saniyede calışıyor .... aracı bilgisayara bağladık krank devir sensörü a bölgesinde sıkıntı çıktı ve krank devir sensörünü değiştirdik olmadı sonrasında eksantrik ısı sensörünü değiştirdik olmadı ve sonra sente ayarına baktık gene olmadı son çare olarak beyini tamire gönderdik gene olmadı bu konu da yardımcı olur musunuz ???
egzantrik sensörü, ısı sensörü ve krank devir sensörü ayrı ayrı şeyler bildiğim kadarıyla. siz krank ile egzantrik ısı sensörü demişsiniz ama iki sensör mu değişti üç sensör mü?arıza ışığı hala yanıyor mu? benzin basıncı yeterli geliyor mu? lpg de kaçak var mı bakildimi bunlara. geç çalışmaya sebep olacak yakıt sistemi ile ilgili ihtimalleri elemeden beyin neden tamire gitti anlamadım
Parçalar orjinal miydi?

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

ergunmehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardeş keşke bunları yaptırmadan foruma bir baksaydın , öncelikli olarak bende aynı arızayı yeni yaşadım ve atlattım ( 2001 vectra cdx lpg li ) , internetten siemens markalı eksantrik devir sensörü ile gm markalı krank devir sensörü aldım , o iki parçayı beraber değiştirttim , değişimden önce boğaz kelebeği ve rölanti ayarlayıcısınıda temizlemesini söyledim ,, ustam her ne kadar 2 parçanın birden değişmesine gerek yok desede internetten yaptığım araştırmada beraber değişimlerde sorun çıkmadığını , tek tek değişimlerde ise işin şansa kaldığını gördüm ,, benim tahminimce
1-) Taktırttığın parçaların orjinalliğine dikkat et
2-) Mümkünse bir daha ki değişimde beraber değiştir (krank+eksantrik)
3-) Her ne kadar arızanın ne olduğundan emin olsan bile , op com veya tech cihazları ile arıza kaydını okuttur (Ben bağlattığımda da ilk usta beyinde de arıza olabilir aracı bırak dedi , çok şükür temizlik yapılıp parçalar değişince sorun çözüldü)

taha6443

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parçalar orjinal geldi evet eksantrik sensörü siemens marka geldi ve krank devir sensörü ise delphi marka geldi

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Sensörle ecu arasındaki kablo tesissatınıda kontrol ettirin, tesisatta problem varsa ecu değişsenizde sorununuz gitmeyecek.

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksantrik ve krank devir sensörlerini yetkili servisten gm olarak alıp taktırırsanız arıza kaybolup araç normale döner, gm haricindeki bütün parçalar hiçbir işe yaramaz, çöplüktür. paraya kıyıp orjinal parça taktırmaktan başka çare yoktur. vectra b aracímda en son yaşadığım arızayı yine orjinal gm parça taktırarak çözdüm. aracımda 250 tl'ye aldığım yan sanayı rölanti ayarlayıcısı vardı. rölanti iyice bozulup stop etmeler artınca yetkili serviste 623 tl verip orjinal gm rölanti ayarlayıcısı taktırdım aracım normale döndü.

Son düzenleme: