Krank devir sensörü arızası mı?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Videoda anlatılan şekilde krannk devir sensörünü söktüm.Güzelce temizleyip şansımı denemek istedim fakat yine çalışmadı.Yeni sensör almak kaçınılmaz galiba.Sensörün ölçümünü yapabilir miyim acaba?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün yeni bir krank sensörü aldım taktım ve yine çalışmadı.Opcom a bağladım.Resimde ki arızalar çıktı.Bunun üzerine eksantrik sensörüne bir bakayım dedim.Triger muhafaza kapağını sökünce bir de ne göreyim triger kayışı kopmuş.Kayışı değiştireli 30 bin km anca olmuştur.Yaklaşık 3 sene gibi bir zaman geçti.Kayışı alırken orjinal Gm diye aldım.satıcı orjinal gm kayışı neredeyse yarı fiyatına veriyorum demişti.Büyük bir olasılıkla çakma ürünü verdi bana.Kayış koptuğu anda motordan farklı bir ses gelmedi.şimdi marş basarken de anormal bir ses yok.Sübaplara ve pistonlara zarar vermişmidir acaba?Bir de bu çıktı başıma.

Ekli dosyalar

• IMG-20180324-WA0002-min.jpg
    IMG-20180324-WA0002-min.jpg
    89.8 KB · Görüntüleme: 29

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün yeni bir krank sensörü aldım taktım ve yine çalışmadı.Opcom a bağladım.Resimde ki arızalar çıktı.Bunun üzerine eksantrik sensörüne bir bakayım dedim.Triger muhafaza kapağını sökünce bir de ne göreyim triger kayışı kopmuş.Kayışı değiştireli 30 bin km anca olmuştur.Yaklaşık 3 sene gibi bir zaman geçti.Kayışı alırken orjinal Gm diye aldım.satıcı orjinal gm kayışı neredeyse yarı fiyatına veriyorum demişti.Büyük bir olasılıkla çakma ürünü verdi bana.Kayış koptuğu anda motordan farklı bir ses gelmedi.şimdi marş basarken de anormal bir ses yok.Sübaplara ve pistonlara zarar vermişmidir acaba?Bir de bu çıktı başıma.

eksantirik sensörü arızalı olabilir oda triger kayışının ordadır

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ev taşıma işim olduğu için biraz geç dönüş yapıyorum.Silindir üst kapak söküldü 6 tane sübap eğilmiş.Allah tan pistonlara zarar vermemiş.Yaklaşık 2000 tl masraf çıkardı.Torna,parçalar işçilik yağ ıvır zıvır derken 2000 lik olduk.