Krank devir sensörü arızası mı?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün evden çıktım ve çok kısa bir süre sonra yaklaşık 70-80 km hızla giderken arac birden gaz yememeye başladı acilen sağa cektim ve 5-10 saniye içinde stop etti.Bir daha da çalışmadı.Arac gazda giderken stop etti ve benzinde de çalışmıyor.Bir şekilde evin önüne kadar arabayı çektik.Op-com cihazımla arızalara baktım.Eksantrik devir sensörü arızası vardı bir de arıza numarasını hatırlamıyorum ama Tork bilmem nesi yazıyordu.Bu arızaları sildim.Tekrar marşa bastım
Yine çalışmadı.Tekrar arıza okuttum sadece eksantrik devir arızası çıkıyordu yani torkla ilgili olan arıza silinmiş.Şimdiii hem gazda hemde benzinde çalışmadığına göre muhtemelen krank devir sensörü yada bobin olabilir diye düşünüyorum.Sadece Eksantrik devir sensörü olsa arac calışır fakat devir sorunu olur diye biliyorum.O yüzden başka bir arıza daha mevcut galiba.Bobinin kontrolünü nasıl yaparım?Yani krank devir sensörü arızalı ise bobin bujiye hiç elektrik göndermez mi yoksa düzensiz mi gönderir? Arızayı tespit etmek için nereden başlamalıyım.1998 Vectra b otomatik x20xev.Teşekkürler.

Son düzenleme:

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
seyir halinde giderken stop etmek krank sensöründen olabilir. araç nasıl çalışmıyor? marş alıyor , araba sadece çalışmadan gırgırgırgır diye zorlanıyorsa krank sensöründen yüksek ihtimalle. çok pahalı bir parça değil değiştirirsen sorun düzelecektir.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Marş basıyor.Gazda da benzinde de denedim hiç çalışmıyor.

hanige

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün evden çıktım ve çok kısa bir süre sonra yaklaşık 70-80 km hızla giderken arac birden gaz yememeye başladı acilen sağa cektim ve 5-10 saniye içinde stop etti.Bir daha da çalışmadı.Arac gazda giderken stop etti ve benzinde de çalışmıyor.Bir şekilde evin önüne kadar arabayı çektik.Op-com cihazımla arızalara baktım.Eksantrik devir sensörü arızası vardı bir de arıza numarasını hatırlamıyorum ama Tork bilmem nesi yazıyordu.Bu arızaları sildim.Tekrar marşa bastım
Yine çalışmadı.Tekrar arıza okuttum sadece eksantrik devir arızası çıkıyordu yani torkla ilgili olan arıza silinmiş.Şimdiii hem gazda hemde benzinde çalışmadığına göre muhtemelen krank devir sensörü yada bobin olabilir diye düşünüyorum.Sadece Eksantrik devir sensörü olsa arac calışır fakat devir sorunu olur diye biliyorum.O yüzden başka bir arıza daha mevcut galiba.Bobinin kontrolünü nasıl yaparım?Yani krank devir sensörü arızalı ise bobin bujiye hiç elektrik göndermez mi yoksa düzensiz mi gönderir? Arızayı tespit etmek için nereden başlamalıyım.1998 Vectra b otomatik x20xev.Teşekkürler.
1 ay önce aynısı bende vardı araç astra h kasa bende krank dişlisi değişti vanos diolar yağlı tipmiş bendeki sizdeki de ondan olabilir ha birde araçta selenoid valf varmı benim usta aracın contası erimiş parçaları valfi tıkamış dedi onuda temizledim dedi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1 ay önce aynısı bende vardı araç astra h kasa bende krank dişlisi değişti vanos diolar yağlı tipmiş bendeki sizdeki de ondan olabilir ha birde araçta selenoid valf varmı benim usta aracın contası erimiş parçaları valfi tıkamış dedi onuda temizledim dedi

Motor kodları farklı.olduğunu sanmıyorum.Krank devir sensörünün yeri nerede.1 gün önce direksiyon pompasının sıvısını tamamladım.Biraz fazla koymuşum.Biraz da kendisi dışarı atmış galiba.Ve oradan motora dogru fazlaca sıvı akmıs.Krank devır sensoru oralarda ıse soketı yaglanmıs olabılır mi?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Krank sensörü bozulduğunda -istisnalar olabilir belki- buji cakmaz. Motoru çalıştırmayi denerken bujileri çıkarıp bakın çakıyorlar mi?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben bu sensörün yerini bulamadım.Sağ davlumbazı,alt koruma sacını ve alt koruma plastıgını soktum. Yine göremedım.Üst taraftan hava filtre kutusunu soktum yine göremedim.Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?Vectra b X20xev

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
alt tarafta krankın üzerine takılıyor

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Eksantrik devir sensörü enjektörlerin ne zaman püskürteceğini belirler bozulursa araba hiç bir şekilde çalışmaz.