Abs sorunu

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999 model vetra B x20xev
Arkadaşlar dün motorsiklete çarpmamak için ani fren yaptım.ABS devreye girdi Çok şükür çarpmadan durabildim.Ancak sonrasında aracımın sağ ön tekeri fren yapmaya devam ediyordu.Araç hareket etmedi.Tamirci çağırdım hava alma civatasını biraz gevşetti yağ çıktı tamam dedi yola devam ettim.Bugün yine ani fren yaptım ABS devreye girdi yine sağ ön fren bırakmadı kendini araç fren yapmaya devam ediyor.Bu olay sadece abs devreye girince oluyor normal fren yapınca bişey yok.Sorun ne olabilir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999 model vetra B x20xev
Arkadaşlar dün motorsiklete çarpmamak için ani fren yaptım.ABS devreye girdi Çok şükür çarpmadan durabildim.Ancak sonrasında aracımın sağ ön tekeri fren yapmaya devam ediyordu.Araç hareket etmedi.Tamirci çağırdım hava alma civatasını biraz gevşetti yağ çıktı tamam dedi yola devam ettim.Bugün yine ani fren yaptım ABS devreye girdi yine sağ ön fren bırakmadı kendini araç fren yapmaya devam ediyor.Bu olay sadece abs devreye girince oluyor normal fren yapınca bişey yok.Sorun ne olabilir.

önce kaliper kontrol edilmeli bence... sonrasında abs beyni kontrol edilmeli..abs beyni içindeki valf benzeri şeyler yada kaliper takılı kalıyor...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abs devreye girince abs beyni frenleri kontrol eder dikkat ederseniz fren sizin kontrolünüzden çıkıp kendisi darbeli şekilde balataya pompalar.Abs beynine bakarsanız 4 çıkışı vardır o çıkışlardan takılı kalan balatanın çıkışında sorun olabilir.Abs beynini söktürüp kontrol ettirebilirsiniz.