abs sorunu

bi efsane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra 1.6 2001 araç sahibiyim bu gün viraja biraz hızlı girince arka taraf kaydı ve orta refuje ciktim sonuç radyatör delindi travers beşik sağ taraf yumuldu..vel asıl benim abs devreye girdi ama fren pedalında vurma olayı olmadı hatta bunu sürekli yapıyor bir kaç defa kazadan önce de denedim zzzzzzzz bir ses çıkıyor devreye girdiği anlaşılıyor fakat fren pedalı hiç vurmuyor daha önce abs yi tamir ettirmistim.abs arıza lambasi da yanmiyor. ustanın biri 1.6 motor larda bu kronik dedi 2 yılda bir beyni değiştirmem gerekirmiş bu arada arka lastikler 4 yıllık ve petlas marka önler yeni lassa marka on diskler be baltalar yeni hepsi orjinal gm
Sıkıntı hakkında yorum yapabilecek elbet birileri vardır abs çok arıza veriyor bu araçlarda

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.arka lastiklerinizin sebep olduğunun farkındasınızdır sanırım. abs sistemi her zaman düzgün lastik,zamanında değiştirilmiş fren hidroliği,aşınma sınırını geçmemiş disk ve balata ister düzgün çalışmak için. ayrıca tamir olayı nasıl yapıldı bilmiyorum ama tamir takımı satılıyorsa orjinal üreticisinin üretip sattığı tamiri yapılabilir sanırım...onun haricinde sanayi işi uydurma iş yapılabilecek iş değil ve olmamalı...
ani fren esnasında lastik dönmeye devam etmez ise abs devreden çıkmaz ve durma mesafesini lastik tekrar dönene kadar uzatır... sizin abs devreye girdiğinde arka tekerlekleriniz dönmeye devam edemediği için muhtemelen o tıkırtı yerine zzz sesini duyuyor olabilirsiniz...
ayrıca patlak amortisör bile absnin fazla devreye girmesine sebep olabilir...öne yığılmaya sebep olup arka tekerleklerdeki ağırlığın azalması durumu...

bi efsane

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisörler sağlam kontrol ettik fren hidroligini bir kez degistirmistik banada arka lastikler gibi geliyor ve fren hidrolik kaç binde degistirilmeli sizce.