98 Opel Omega 2.5 V6 Almayı Düşünüyorum, Sizce ?

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polata bir danış bakalım fiyatı hakkında ne diyecek ama bence biraz fazla 20.000 TL bu saydığın eksiklikler bence sana daha fazla masraf açabilir ayrıca acilen bizim gruba üye ol ki parça tedariği konusunda da yardım al mesela ben tüm parçalarımı Samsundan Şamil diye iyi bir kardeşimizden temin ediyorum gerçi onda genelde bfl parçaları var ama b kasa parçalar da getirtiyor hatta elinde olabiliyor
Gruba bende istek gönderdim alan yok üye ol diyip duruyorsunuz ama..

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gruba bende istek gönderdim alan yok üye ol diyip duruyorsunuz ama..

gruba üye alımı biraz zaman alıyor ve katı kuralları var

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Beni mi inceliyorsunuz yani şuan şaka mi ya giren yok deseniz daha doğru sanki

Zamanında daha kısa sürede üye kabulü yapılıyordu (ben de bir süre beklemiştim) bazı sorumsuz üyeler yüzünden yeniden yapılanmaya gidildi, şimdi daha seçici davranıyorlar. Omega kullanan kişi sayısı diğer markalar kadar çok olmadığı için üye sayısı az. Grupta yönetici sayısı da az olduğu için gecikmeler olabiliyor. Bence bu tür şeyler normal.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni mi inceliyorsunuz yani şuan şaka mi ya giren yok deseniz daha doğru sanki

kardeşim ben forumda yetkili değilim sizi incelediğimiz falan da yok orası farklı bir grup üye olmak istiyorsanız bekleyeceksiniz uygun görürlerse alırlar şaka falan da değil ayrıca

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanında daha kısa sürede üye kabulü yapılıyordu (ben de bir süre beklemiştim) bazı sorumsuz üyeler yüzünden yeniden yapılanmaya gidildi, şimdi daha seçici davranıyorlar. Omega kullanan kişi sayısı diğer markalar kadar çok olmadığı için üye sayısı az. Grupta yönetici sayısı da az olduğu için gecikmeler olabiliyor. Bence bu tür şeyler normal.
evet abi aramızda lakayıt üye,şımarık üye,kural tanımaz üye,tartışmalar yaratacak üye ,uslubu bozuk üye istemiyoruz, kısaca forum ahalisini rahatsız edecek tarzda insan almıyorlar iyi de yapıyorlar...

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim ben forumda yetkili değilim sizi incelediğimiz falan da yok orası farklı bir grup üye olmak istiyorsanız bekleyeceksiniz uygun görürlerse alırlar şaka falan da değil ayrıca
K.bakmayın sizide rahatsız ettim sormak gibi bir ayıp yaptım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İnsanları anlamak gerçekten çok zor :(

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Polata bir danış bakalım fiyatı hakkında ne diyecek ama bence biraz fazla 20.000 TL bu saydığın eksiklikler bence sana daha fazla masraf açabilir ayrıca acilen bizim gruba üye ol ki parça tedariği konusunda da yardım al mesela ben tüm parçalarımı Samsundan Şamil diye iyi bir kardeşimizden temin ediyorum gerçi onda genelde bfl parçaları var ama b kasa parçalar da getirtiyor hatta elinde olabiliyor
Cengiz abi Eylül ayında Antalya'ya tekrar geldiğim zaman öncellikle kompresyon testine sokarım 15 altı çıkarsa almam , daha sonra antifriz kontrolü yaptırırım yoğunluğu yeterli seviyede çıkarsa oradan da expertize sokarım, kaporta, boya kontrolü, sonrasında dyno ölçümü derken içime sinerse alıcam artık.
1 haftadır gerek Omega TR grubunda gerekse malum ikinci el satış sitelerinde tüm Omega B ilanlarına baktım nedense hiçbiri içime sinmedi.
Temiz görünenlerde var , doğruluğundan ne kadar emin olunabilir... İstanbul, Kayseri yada Ankara gibi illere gidipte beklediğini bulamamak var.
Bende ona razı olup alıpta gelmem.
Bu aracı canlı gördüm , kullandım eksisine fazlasına tanık oldum , kısaca süpriz yaratacak bir şey yok.
Benim için bu araç ya hep ya hiç oldu alamazsamda ne yapalım bu paraya AE101 Corolla alırım. [emoji3] Şaka şaka...

Kozmetik kusurlar o kadar önemli değil , Polat abi klima kontrol paneli ve düğmeleri ayarlarız dedi.
Yağ kokusu mevzusunu da ben orjinal kapağı taşlatıp , port & polish yaparım yeni contayla montajını tamamlarım.
Elektrikli perde arızalıydı sahibi yaptırabilirse 20.000 liraya alırım yaptıramazsa 19.000 teklif edicem.
Tamiratı 100 lirada olabiliyormuş 1.000 lirada işimi her daim garantiye alıcam yani.
Mekanik kısım tamamen şans işi fakat yılda ortalama 25.000 kilometre yapan bir araç bence bakımsız değildir...

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Makyajsız omegalar içinde sadece 1 tane alınabilecek türden araba vardı. O da 3.0 MV6 Sport. Recaro koltuk, irmscher jant, irmscher body...Onun haricinde makyajsızların hepsi çöp. Malzeme kalitesinin 2 noktada düşmesi ile genel kalite artışının kıyaslanması ortalama olarak BFL'yi bir hayli üste çıkarır kanımca...Sanırım bahsettiğim MV6 Sport satılmış, petrol yeşili idi.

Ek olarak motor komple aluminyum değil halis muhlis dökme demirdendir, sadece silindir kapakları( 2 tane var) alüminyumdandır ve port polish için 2 misli ücret gerekmekte çift silindir kapağı olduğundan. Tekrar ayrıca silindir kapağı da narindir, hava portları su kanalı ile yakınlık sebebiyle port polishe pek yatkın değil, girilen masraf ile edinilen fayda oranı düşük.

Omega TR grubuna alım prosedürü de 15 günde 1 oluyor, ben şahsen günde 4-5 kez bakıyorum, polat abi de bakıyor, herkes orda ama yeni üyelerin kabulü bir anda oluyor, herkesin aynı anda kabul olup kendini tanıtması gerekiyor. Grup ortamını nezih olabilmesi amaçlanarak kuralların katılaştırılması gerekti, kimse zorla gruba davet edilmediği gibi en ufak pürüzde üye şutlama gibi bir şey var :D Hele omega ve bağlantılı olarak opel ile kafayı bozmuş adamlar için Omega VIP grubu da mevcut, bu durumların hepsi arabayı a noktasından b noktasına gitmek için bir araç olarak görmeyenler için geçerli, empati yapmamanızı hoş karşılarım.