98 Opel Omega 2.5 V6 Almayı Düşünüyorum, Sizce ?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Selam

Konu başlığından anlaşılabildiği üzere 1 haftadır ikinci el üst segment araçlara bakıyordum ve Omega'da karar kıldım.
En başta belirtmeliyim günlük kullanımdan ziyade hobby car amacına hizmet edecek , uzun yolculukların vazgeçilmezi olacak.

Tercih olarakta Omega'nın sembolik motoru olan 2.5 V6 versiyonu düşünüyorum.

Almayı düşündüğümüz araç ;

https://sahibinden.com/263630163

Bu araç hakkında bilgilendirme yapmam gerekirse , otomatik vitesi komple yenisiyle revize edilmiş , Bulgaristan'dan sipariş edilmiş.
Üzerinde en ufak bir aksesuar yada modifikasyon mevcut değil.
Daha önce hiç LPG takılmamış , şu anki ikinci sahibi 2009 yılından beridir aktif kullanıyormuş.
Bende büyük ihtimalle benzinle kullanıcam, böyle bir motoru kasaplara emanet edemem.

Pas , çürüme yokmuş ve kaza , düzeltme ve değişim yokmuş araçta.
Onun haricinde komple boyalı.

Kendisi şanzıman, motor ve karosere kefil.
Zaten servise götürüp detaylı bir kontrol yaptırıcam.

Ne dersiniz alayım mı ?
Yorumlarınızı eksik etmeyin arkadaşlar.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memlekette omegadan anlayan adam sayısı 2-3 daha fazla anlayan yok, ben şahsen beğenmedim arabayı. Daha önce motora şanzımana kefil olunan 4-5 araba geçti elimden, hepsine de güzel masraflar ettim, satmak için söylenen şeylerden ibarettir. Kesin alırım dersen en dibine kadar bakımı yapılmış omegayı sunan tanıdıklarımız mevcut.

https://www.facebook.com/groups/opelomegatr/?fref=ts

Gruba üyelik isteği yolla, kendini tanıt Polat Abi'ye fikir danış kendisinde 11-12 tane omega var, sana uygun olacak şekilde facelift veya B kasa bir omega ayarlar.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Memlekette omegadan anlayan adam sayısı 2-3 daha fazla anlayan yok, ben şahsen beğenmedim arabayı. Daha önce motora şanzımana kefil olunan 4-5 araba geçti elimden, hepsine de güzel masraflar ettim, satmak için söylenen şeylerden ibarettir. Kesin alırım dersen en dibine kadar bakımı yapılmış omegayı sunan tanıdıklarımız mevcut.

https://www.facebook.com/groups/opelomegatr/?fref=ts

Gruba üyelik isteği yolla, kendini tanıt Polat Abi'ye fikir danış kendisinde 11-12 tane omega var, sana uygun olacak şekilde facelift veya B kasa bir omega ayarlar.

Malum site içerisinde ki araçların neredeyse tamamı kötü durumda , yarısından çoğu üzerinde 17-18'' jant mevcut ki benim kriterim içerisinde kesinlikle 15'' fabrikasyon jantları olmalı ,
E Segmenti konfor ağır basacak.
Diğer araçlarda fabrikasyon ve berbat durumdalar.
Yani linkini paylaştığım araç sitede en temiz olanlardan birisi.
Ayrıca sitedeki tek benzinli 2.5 V6.
Makyajlı olanları var , onlarda benim ilgimi çekmiyor , o sebeple makyajsız versiyonlara bakıyorum.
Birde Facebook kullanmadığım için gruplarda çok fazla aktivitem yok , fakat yinede tercihleri değerlendirmek gerek.
O yüzden geçici bir hesap açarım.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
* Konu orijinal, sorunsuz bir Omega oldu mu akan sular durur.
* Karizma, kalite, sağlamlık, güven hissi, asalet konusunda üst sıraları zorlayan bir araçtır.
* En zorlanacağın şey bu araçların ustasını bulmak çok zordur.
* Parça fiyatları biraz can yakar.
* Paylaşılan araç resimlerde güzel görünüyor ama nedense benim de içime sinmedi.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abiye noktasına kadar katılıyorum kesinlikle haklı. Ben de ilk arabamı vectra yerine omega olarak alacaktım ancak parça ve arıza kaygıları sebebiyle alamadım. Sonradan sonraya polat türk ile tanıştım, sadece omega ve V6 motorlar ile ilgileniyor kendisi, onunla omeganın aslında sorunsuz ama hor kullanılan bir savaşçı olduğunu öğrendim...Omeganın makyajsız kasası klasik görünür ancak makyajlı gerçekten çok başkadır, makyaj ötesi bir hamledir.
Forumdan da cengiz abi eski calibra kullanıcısı, yıllarca calibra kullanıp omegaya geçti. Makyajlı 2.5V6 omega sahibi, konuya etiketleyelim kendisi anlatsın. Makyajlı omega almana sebep olacaktır bence :D
[MENTION=11876]C.C[/MENTION] cengiz abi yorumlarınızı bekliyoruz

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abiye noktasına kadar katılıyorum kesinlikle haklı. Ben de ilk arabamı vectra yerine omega olarak alacaktım ancak parça ve arıza kaygıları sebebiyle alamadım. Sonradan sonraya polat türk ile tanıştım, sadece omega ve V6 motorlar ile ilgileniyor kendisi, onunla omeganın aslında sorunsuz ama hor kullanılan bir savaşçı olduğunu öğrendim...Omeganın makyajsız kasası klasik görünür ancak makyajlı gerçekten çok başkadır, makyaj ötesi bir hamledir.
Forumdan da cengiz abi eski calibra kullanıcısı, yıllarca calibra kullanıp omegaya geçti. Makyajlı 2.5V6 omega sahibi, konuya etiketleyelim kendisi anlatsın. Makyajlı omega almana sebep olacaktır bence :D
[MENTION=11876]C.C[/MENTION] cengiz abi yorumlarınızı bekliyoruz

evet Mert kardeşimin de dediği gibi 8 sene calibra kullandım ve artık tek kapı aracın ihtiyaçlarımı karşılamamsı üzerine uzun zamandır almayı planladığım ve hayalini kurduğum omegamı aldım omega donanım olarak,konfor olarak,güvenlik olarak çok farklı ve güzel bir otomobil yüksek süratlere çıktığınızda bile araçla gidiyor musunuz duruyor musunuz pek belli olmuyor o derece stabil bir araç konforuna gelecek olursak onu da cadillac dan almış olmalı zira amerikada cadillac catera diye üretilmiş zamanında ve amerikan arabasını andıran bir süspansiyona sahip şayet alacak olsam temiz bir 2000 ve üstü 2.5v6 bakarım ki linkini paylaştığınız omega fiyatına bulabilirsiniz yeni kasa varken eski kasaya bu parayı vermem açıkçası aldığınızda omegadan anlayan usta bulamamaktan muzdarip olacaksınız, mesela ben tüm bakımlarım için İstanbul'dan İzmit'e OMEGA GARAGE gidiyorum burada tüm Türkiye tarafından tanınan bilinen omegadan çok iyi anlayan ve sadece omegaya hizmet veren Polat TÜRK kardeşim var iyi ki de var yoksa hapı yutmuştuk zaten o olmasa ben omega alırmıydım onu da bilemiyorum arabamı alalı 1.5 sene oldu 20.000 km yapmışım henüz tadına doyamadım başta da belirttiğim gibi çok özel bir araç kullanması çok kolay,şoförünü ne sıkışık trafikte ne de uzun yolda asla yormayan bir araç otomatiğin rahatlığı ayrı bir dünya zaten gazda 38-40 krş maksimum yakıyorum klima açık istanbul trafiğinde, geçen hafta samsuna gittim ortalama 90-120 km hızlarda ve klima açık 83 TL ye 400 km yol yaptım bu da yaklasık 21 krş a tekabul ediyor ki bu büyük motorlu canavar için çok makul bir rakam kısaca şayet tanıdığım usta var derseniz şiddetle almanızı tavsiye ederim hayırlısı olsun.Bu arada omegamı aldığımda da gayet bakımlıydı ama ben çok pimpirikli olduğumdan yaptığım işlemleri ve fiyatlarını da burada paylaşayım size fikir verebilir...

OMEGA BAKIM

1-.........2200 TL POLAT GENEL BAKIM
2-..........700 TL POLAT HAVA ALMA SORUNU
3-..........900 TL FAR
4-..........450 TL FAR
5-..........250 TL SİS
6-..........180 TL XENON AMPUL
7-..........700 TL TRİGER V KAYISI DEVİRDAİM HAKAN BAHAR
8-..........250 TL SALINCAK
9-..........280 TL ROLANTİ MOTORU
10-.........150 TL KRANK DEVİR SENSÖRÜ
11-.........230 TL ÖN PLASTİK
12-.........100 TL TAMPON TAMİRİ
13-.........180 TL KLİMA PANELİ
14-.........500 TL KOLÇAK
15-.........100 TL MAUN
16-..........50 TL DÖRTLÜ FLAŞÖR
17-..........80 TL CAM DÜĞMESİ
18-..........25 TL ANTEN
19-..........50 TL DERİ BOYASI
20-.........250 TL AMORTİSÖR TAKOZU
21-.........450 TL SALINCAK BURCU,RÖLE KUTUSU,PERDE DÜĞMESİ,AKÜ KILIFI
22-.........100 TL İSMAİL İŞÇİLİK
23-.........150 TL DERİ KÖRÜKLER
24-.........150 TL PASPAS
25-..........80 TL XENON AMPULÜ
26-..........10 TL POLEN FİLTRESİ
27-..........40 TL TORNA İŞÇİLİĞİ
28-.........100 TL ARKA CAM DÜĞMELERİ
29-..........35 TL ARKA FREN BALATALARI
30-.........150 TL STOP TAKIMI
31-.........300 TL CAM FİLMİ
32-..........75 TL LPG AYARI VE FİLTRE
33-.........200 TL CAM RÜZGARLIĞI
34-.........100 TL V HORTUMU
35-.........800 TL LASTİK
36-.........250 TL METAL KÜLBÜTÖR KAPAĞI
37-.........160 TL MOTOR YAĞI
38-.........100 TL KÜÇÜK TORPİDO
39-........2000 TL JANT LASTİK
40-.........100 TL DİREKSİYON AİRBAG
41-.........800 TL ŞANZIMAN SELENOİD, YAĞ,FİLTRE VE BAKIMI
42-.........160 TL BUJİ VE BUJİ KABLOSU
43-..........60 TL KALORİFER MUSLUĞU
44-.........300 TL ELİTE PANJUR
45-.........450 TL LPG REGÜLATÖRÜ
46-..........45 TL SİLECEK
47-.........100 TL ANTİFRİZ
48-.........110 TL TERMOSTAT
49-..........25 TL RADYATÖR TEMİZLEYİCİ
50-.........133 TL MOTOR YAĞI
51-...........30 TL YAĞ FİLTRESİ

TOPLAM......15.188 TL ARACI DA 22.500 TL ye almıştım

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet Mert kardeşimin de dediği gibi 8 sene calibra kullandım ve artık tek kapı aracın ihtiyaçlarımı karşılamamsı üzerine uzun zamandır almayı planladığım ve hayalini kurduğum omegamı aldım omega donanım olarak,konfor olarak,güvenlik olarak çok farklı ve güzel bir otomobil yüksek süratlere çıktığınızda bile araçla gidiyor musunuz duruyor musunuz pek belli olmuyor o derece stabil bir araç konforuna gelecek olursak onu da cadillac dan almış olmalı zira amerikada cadillac catera diye üretilmiş zamanında ve amerikan arabasını andıran bir süspansiyona sahip şayet alacak olsam temiz bir 2000 ve üstü 2.5v6 bakarım ki linkini paylaştığınız omega fiyatına bulabilirsiniz yeni kasa varken eski kasaya bu parayı vermem açıkçası aldığınızda omegadan anlayan usta bulamamaktan muzdarip olacaksınız, mesela ben tüm bakımlarım için İstanbul'dan İzmit'e OMEGA GARAGE gidiyorum burada tüm Türkiye tarafından tanınan bilinen omegadan çok iyi anlayan ve sadece omegaya hizmet veren Polat TÜRK kardeşim var iyi ki de var yoksa hapı yutmuştuk zaten o olmasa ben omega alırmıydım onu da bilemiyorum arabamı alalı 1.5 sene oldu 20.000 km yapmışım henüz tadına doyamadım başta da belirttiğim gibi çok özel bir araç kullanması çok kolay,şoförünü ne sıkışık trafikte ne de uzun yolda asla yormayan bir araç otomatiğin rahatlığı ayrı bir dünya zaten gazda 38-40 krş maksimum yakıyorum klima açık istanbul trafiğinde, geçen hafta samsuna gittim ortalama 90-120 km hızlarda ve klima açık 83 TL ye 400 km yol yaptım bu da yaklasık 21 krş a tekabul ediyor ki bu büyük motorlu canavar için çok makul bir rakam kısaca şayet tanıdığım usta var derseniz şiddetle almanızı tavsiye ederim hayırlısı olsun.Bu arada omegamı aldığımda da gayet bakımlıydı ama ben çok pimpirikli olduğumdan yaptığım işlemleri ve fiyatlarını da burada paylaşayım size fikir verebilir...

OMEGA BAKIM

1-.........2200 TL POLAT GENEL BAKIM
2-..........700 TL POLAT HAVA ALMA SORUNU
3-..........900 TL FAR
4-..........450 TL FAR
5-..........250 TL SİS
6-..........180 TL XENON AMPUL
7-..........700 TL TRİGER V KAYISI DEVİRDAİM HAKAN BAHAR
8-..........250 TL SALINCAK
9-..........280 TL ROLANTİ MOTORU
10-.........150 TL KRANK DEVİR SENSÖRÜ
11-.........230 TL ÖN PLASTİK
12-.........100 TL TAMPON TAMİRİ
13-.........180 TL KLİMA PANELİ
14-.........500 TL KOLÇAK
15-.........100 TL MAUN
16-..........50 TL DÖRTLÜ FLAŞÖR
17-..........80 TL CAM DÜĞMESİ
18-..........25 TL ANTEN
19-..........50 TL DERİ BOYASI
20-.........250 TL AMORTİSÖR TAKOZU
21-.........450 TL SALINCAK BURCU,RÖLE KUTUSU,PERDE DÜĞMESİ,AKÜ KILIFI
22-.........100 TL İSMAİL İŞÇİLİK
23-.........150 TL DERİ KÖRÜKLER
24-.........150 TL PASPAS
25-..........80 TL XENON AMPULÜ
26-..........10 TL POLEN FİLTRESİ
27-..........40 TL TORNA İŞÇİLİĞİ
28-.........100 TL ARKA CAM DÜĞMELERİ
29-..........35 TL ARKA FREN BALATALARI
30-.........150 TL STOP TAKIMI
31-.........300 TL CAM FİLMİ
32-..........75 TL LPG AYARI VE FİLTRE
33-.........200 TL CAM RÜZGARLIĞI
34-.........100 TL V HORTUMU
35-.........800 TL LASTİK
36-.........250 TL METAL KÜLBÜTÖR KAPAĞI
37-.........160 TL MOTOR YAĞI
38-.........100 TL KÜÇÜK TORPİDO
39-........2000 TL JANT LASTİK
40-.........100 TL DİREKSİYON AİRBAG
41-.........800 TL ŞANZIMAN SELENOİD, YAĞ,FİLTRE VE BAKIMI
42-.........160 TL BUJİ VE BUJİ KABLOSU
43-..........60 TL KALORİFER MUSLUĞU
44-.........300 TL ELİTE PANJUR
45-.........450 TL LPG REGÜLATÖRÜ
46-..........45 TL SİLECEK
47-.........100 TL ANTİFRİZ
48-.........110 TL TERMOSTAT
49-..........25 TL RADYATÖR TEMİZLEYİCİ
50-.........133 TL MOTOR YAĞI
51-...........30 TL YAĞ FİLTRESİ

TOPLAM......15.188 TL ARACI DA 22.500 TL ye almıştım
Araç size 37 milyara mi geldi yani [emoji15]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç size 37 milyara mi geldi yani [emoji15]

evet kardeşim o paraya geldi ama ben buna ömür boyu binerim calibrama da 40.000 civarı harcamıştım benim kullanacağım araçta sıfır sorun olmalı,langur lungur olmamalı,yırtık sökük,kırık dökük olmamalı bu yüzden de aracıma elimden geldiği kadar ve hatta fazlasıyla bakıyorum dedim ya vasat araca binemem ben

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omega alacaksanız facebook da grubumuz var oraya mutlaka üye olmalısınız,bu sizin çokça yararınıza olacaktır, grubun ismi OPEL OMEGA TR, mesela şu anda Ankara'da 1998 model gri renkte motorunun ve şanzımanını çok iyi olduğunun söylendiği birkaç parça boya çıkar denilen son 18.500 TL ye bırakılacak olan bir 2.5v6 var yine sıfır motor yapılmış Konya'da 1998 2.5v6 var 18.000 TL bu araçlara bir bakın derim.Bursadan birisi yazmış 1998 model 137.000 km de ''Aracim orijinaldir degisensiz sorunsuz araç arayanlara amiral gemisi 0533 773 18 37 nolu telden ulaşa bilirsiniz''yine birisi yazmış ki bu aracın içi temize benziyor ve diri duruyor

arabamı satıyorum
23.999 TL
İstanbul
136000 bin km hiçbir masrafı yoktur.. aracımı satıyorum çünkü temmuzda düğün yapacağım.tüm bakımları ikitellide bodurlar servisinde yapılmıştır bende ustamda arabaya kefiliz şimdiden teşekkürler....0539 237 3375 no kapalı olursa mesaj atın dönerim..saygılar

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kardeşim o paraya geldi ama ben buna ömür boyu binerim calibrama da 40.000 civarı harcamıştım benim kullanacağım araçta sıfır sorun olmalı,langur lungur olmamalı,yırtık sökük,kırık dökük olmamalı bu yüzden de aracıma elimden geldiği kadar ve hatta fazlasıyla bakıyorum dedim ya vasat araca binemem ben
Haklsın abi tabiki ancak o paraya sıfır araç alınır yahu. Zevk ve para meselesi param olsa bende yaparım.