98 Opel Omega 2.5 V6 Almayı Düşünüyorum, Sizce ?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bi saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Direk size söyledim ne diyeceksem savaş abiye gidip de böyleleri beni bulur demedim. Sizin yaptığınız saygısızlık. Yaşınızın büyük olması size her şeyi söyleme hakkı vermez. Yaşa değil kafa yapısına saygı duyarım. Barındırmasınlar o benim sorunum. Sağlıcakla kalın.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilk yazdıklarını gözden geçirirsen saygısızlık yaptığının belki farkına varırsın evet ben Savaş abiden alıntı yapıp böyleleri beni bulur yazdım, seni tanımam etmem üslubunu sevmedim hepsi bu neyse kardeşimizin konusunda kirlilik yaratmayalım ,uzatmayalım siz de sağlıcakla kalın

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manavgat mi memleketim gidersen benim için bir side gezisi yap :)
Boşverin sanal ortamı sanal ortam çok gergin her şey yanlış anlaşılıyor

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Side illa ki olur zaten, çok methini duyduk ama kırsal insanıyım denize uzak ama bi özlem bi özlem :D
Sanal ortam gerçekten çok komik ya, klavyeden telefondan her türlü atarlı oluyor asosyal gençler ama yüzyüze hayat tecrübesi geçerlidir bunu bilmiyorlar...Vectra grubunda evinden alırım diyen bi eleman iş yerime geldi 5dk konuştuk abey, dayı falan demeye başladı :D Yemek ısmarladım benim arabayla iki gazladık, çocukla kanka olduk ahaahah

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
doğukan antalyadamısın yoksa aydında mı?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarafları kesinlikle tanımıyorum ancak bir tartışma yaşandığını görür görmez konudaki diğer mesajlara bakarak kendimce bir yorum yapma ihtiyacı hissettim. Amacım kesinlikle tartışmaya katılmak veya bir taraf tutmak değil, bilakis bu tartışmayı tatlıya bağlayabilir isem ne mutlu bana.
[MENTION=61686]Tigran[/MENTION] nickli Doğukan arkadaşımızın "Ne yapalım kardeş" demesi üzerine [MENTION=54413]Flea_[/MENTION] nickli Mert arkadaşımızın tepki gösterdiğini düşünüyorum.

Ben, bir karar mekanizması olduğumu düşünmüyorum ancak toplum içinde insanların birbirlerine hitap şekilleri çok önemli yoksa bu şekilde, kalplerin boş yere kırıldığını gördükçe gerçekten üzülüyorum. Kesinlikle "kardeş" kelimesinin art niyet güdülerek söylendiğini düşünmesem de kullanılmaması gerekirdi. Konuşmalar en baştan okunursa, tartışmanın çıktığı tek nokta bu. Çünkü kendimden örnek verecek olursam, bana da tanımadığım birisi kardeş diye hitap etse ister istemez tepki gösteririm. Sonuçta benim bir adım var, beni tanımayan yada samimiyetimin olmadığı bir kişinin bana hitap şekli en kötü ihtimalle ismim olmalıdır ve bu toplumda genel bir kuraldır. Tanışmayan insanların bu noktada birbirlerine isimleri ile hitap etmeleri bu bakımdan çok önemli. Kişiler birbiri ile kaynaştığı zaman birbirlerine bir hitap şekli seçebilirler diye düşünüyorum (örn: kanka, kardeş, birader vb.)

Bu noktada "size böyle böyle dediğim için özür dilerim" şeklinde yapılacak ufak bir açıklama kimseyi küçük düşürmez. Aksine karşı tarafı da mahcup ederek yelkenlerini suya indirmesine sebep olur ve belkide sağlam temeller üzerine kurulmuş, uzun yıllar sürecek kadim bir dostluğun temel taşı atılabilir diye düşünüyorum :)

Herkese keyifli forumlar dilerim.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarafları kesinlikle tanımıyorum ancak bir tartışma yaşandığını görür görmez konudaki diğer mesajlara bakarak kendimce bir yorum yapma ihtiyacı hissettim. Amacım kesinlikle tartışmaya katılmak veya bir taraf tutmak değil, bilakis bu tartışmayı tatlıya bağlayabilir isem ne mutlu bana.

[MENTION=61686]Tigran[/MENTION] nickli Doğukan arkadaşımızın "Ne yapalım kardeş" demesi üzerine [MENTION=54413]Flea_[/MENTION] nickli Mert arkadaşımızın tepki gösterdiğini düşünüyorum.

Ben, bir karar mekanizması olduğumu düşünmüyorum ancak toplum içinde insanların birbirlerine hitap şekilleri çok önemli yoksa bu şekilde, kalplerin boş yere kırıldığını gördükçe gerçekten üzülüyorum. Kesinlikle "kardeş" kelimesinin art niyet güdülerek söylendiğini düşünmesem de kullanılmaması gerekirdi. Konuşmalar en baştan okunursa, tartışmanın çıktığı tek nokta bu. Çünkü kendimden örnek verecek olursam, bana da tanımadığım birisi kardeş diye hitap etse ister istemez tepki gösteririm. Sonuçta benim bir adım var, beni tanımayan yada samimiyetimin olmadığı bir kişinin bana hitap şekli en kötü ihtimalle ismim olmalıdır ve bu toplumda genel bir kuraldır. Tanışmayan insanların bu noktada birbirlerine isimleri ile hitap etmeleri bu bakımdan çok önemli. Kişiler birbiri ile kaynaştığı zaman birbirlerine bir hitap şekli seçebilirler diye düşünüyorum (örn: kanka, kardeş, birader vb.)

Bu noktada "size böyle böyle dediğim için özür dilerim" şeklinde yapılacak ufak bir açıklama kimseyi küçük düşürmez. Aksine karşı tarafı da mahcup ederek yelkenlerini suya indirmesine sebep olur ve belkide sağlam temeller üzerine kurulmuş, uzun yıllar sürecek kadim bir dostluğun temel taşı atılabilir diye düşünüyorum :)

Herkese keyifli forumlar dilerim.

Deme hocam öyle ya, biri özür dilediğinde ve teşekkür ettiğinde sinirim bozuluyo karşılığı yok çünkü :D Yukarıda yazdığım gibi günün 10-11 saati dışarıda geçiriyorum ve gerçek hayat ile sanal ortam arasında dağlar kadar fark var. Ses tonu bile çok fark ediyor cümleler kelimesi kelimesine aynı kalsa bile. Dün denizlideydim, geçen hafta eskişehir, illa yolum bir yerlere düşüyor, canlı performans adamıyım ben sanal değil :) Günün 8-9 saati insanlara bişeyler satan insanım, yeri geliyor gereksiz azarlamalara tepkisiz kalmamız gerekiyor. Öğretilerin tamamı gerçek hayat üzerine kuruluyken aradaki uçurum açılıyor. Konu farklı yerlere geldi başladığım noktayı unuttum :rakir::rakir: