98 Opel Omega 2.5 V6 Almayı Düşünüyorum, Sizce ?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklsın abi tabiki ancak o paraya sıfır araç alınır yahu. Zevk ve para meselesi param olsa bende yaparım.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
e segmenti dışında alacağın hiçbir araç omega gibi olmaz kardeşim,misal ben istesem babamın özürlü indiriminden faydalanıp bu paralara sıfır araç alabilirdim fakat ben sadece hafta sonları arabama biniyorum onda da tenekeye binmek istemiyorum şöyle lüks bir araç olsun istiyorum o sebeple omegada karar kıldım he şimdi kafamı karıştıran bir makina daha var o da 1998-1999 BMW 7.40İ o da 50.000 civarına alınabiliyor yani demem o ki ben sıfır ama konforsuz donanımsız arabaya binmem :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
37bine sıfır hyundai I10 alınamıyor o raddeye geldi sıfır araç fiyatları. 15-20 arası sıfır veya sıfırı üretilen yeni nesil araç denedim. Çoğuna ben kendi külüstür 98 model Corsamı değişmem. Örnek vermem gerekirse en son arkadaşımın 2015 model 10bin kmdeki Clio4 1.2 75hp aracını denedim, zerre keyif yok araçta. Pırıl pırıl içinde sigara dahi içilmemiş zır orijinal çiçek gibi araba ama kanım ısınamadı.

Omega B-BFL de, Vectra B de Opel'in aynı jenerasyonla yarattığı iki model. İkisi de keyifli kırık adamların arabası. Arıza oranları omeganın daha bile düşüktür ama Vectra'nın "İZMİR" de üretilme gibi bir avantajı var, piyasada segmentinin en hızlı sedanı olmanın getirdiği parça bolluğu ve ucuzluğu sebebiyle daha kolay binilebiliyor. Ama herkesin ortak düşüncesi "param olsa binerim" :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
İlandaki araç yıllardır muaynesiz piyasada geziyormuş vazgeçtim almaktan, benimde içime sinmedi arkadaşlar.
497357613e26e0c0ca0946864f633d04.jpg

Şimdi başka bir araç buldum, Antalya'da yarın canlı incelemek için gidicem.
Satan kişilerin maddi durumuda iyi 4 tane araçları varmış , şuan oğlu kullanıyormuş fakat aslında Babası'nın aracıymış. Bu arada Babası mütahit , oğlu iç mimar...
Kısaca bizim sektördenler Babam'la gitsem kesin tanıdık çıkar.

Aracı 2005 yılında 50 küsür bin kilometredeyken Tüpçü'den almışlar ikinci sahipleri , 2008 yılında LPG takmışlar. Kısaca garaj arabası ve yalnızca güneş yanıkları sebebiyle kaput , tavan ve bagaj kapağı boyalıymış. İlgili fotoğraflar falan varmış ellerinde.
Değişen parça yokmuş.
Ön farlar değişmiş birde sağ çamurluğun uç kısmı boyanmış , o yüzden 4.000 lira hasar kaydı görünüyor.

Aracın fotoğraflarını sahibi whats app'tan attı buyrun ;

c6539f0874f2f4d13d01bef8b52a0c28.jpg

58c32289eb3c3ac667dd3140a684c9c5.jpg

9dc6f9dce82f8f8c42fd5e4c3fbf568b.jpg

278f662865c0d3c7970d21d519e0b992.jpg

8400f7e279afbdd1c87d02313e8a22a7.jpg

c480524dbbc15d1de437fb276b5ecce1.jpg

Direksiyon ve vites topuzu körüğü haricinde hiçbir deformasyon yok iç mekanda ;
O da çok önemli değil , benim 98 Tigra A koltukları daha berbat durumdaydı.

43f2be8aebdda339e22cb4ff8dfbaf89.jpg

21f3d1faf2308af5f8e70e945e87fd56.jpg

cfd9a4c2f9801d39d371a2423d019173.jpg

Ne dersiniz?

Zaten yarın canlı görmeye gidicem.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
omega alacaksanız facebook da grubumuz var oraya mutlaka üye olmalısınız,bu sizin çokça yararınıza olacaktır, grubun ismi OPEL OMEGA TR, mesela şu anda Ankara'da 1998 model gri renkte motorunun ve şanzımanını çok iyi olduğunun söylendiği birkaç parça boya çıkar denilen son 18.500 TL ye bırakılacak olan bir 2.5v6 var yine sıfır motor yapılmış Konya'da 1998 2.5v6 var 18.000 TL bu araçlara bir bakın derim.Bursadan birisi yazmış 1998 model 137.000 km de ''Aracim orijinaldir degisensiz sorunsuz araç arayanlara amiral gemisi 0533 773 18 37 nolu telden ulaşa bilirsiniz''yine birisi yazmış ki bu aracın içi temize benziyor ve diri duruyor

arabamı satıyorum
23.999 TL
İstanbul
136000 bin km hiçbir masrafı yoktur.. aracımı satıyorum çünkü temmuzda düğün yapacağım.tüm bakımları ikitellide bodurlar servisinde yapılmıştır bende ustamda arabaya kefiliz şimdiden teşekkürler....0539 237 3375 no kapalı olursa mesaj atın dönerim..saygılar
Cengiz abi üşenmeden uzun uzun anlatımın için çok teşekkür ederim, nedense ben Amerikan arabası havasını yaşatıyor olması sebebiyle Classic Omega B'yi çok seviyorum, 15'' jantları olması bile ayrı bir sempatimi kazanıyor.
İç mekanı Vectra C'yi anımsatıyor ve bariz şekilde iç mekanda kalite düşmüş facelift Omega'da.
Fakat sen arabana çok masraf etmişsin, seninki gibi bir aracı kaçırmak istemem.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi üşenmeden uzun uzun anlatımın için çok teşekkür ederim, nedense ben Amerikan arabası havasını yaşatıyor olması sebebiyle Classic Omega B'yi çok seviyorum, 15'' jantları olması bile ayrı bir sempatimi kazanıyor.
İç mekanı Vectra C'yi anımsatıyor ve bariz şekilde iç mekanda kalite düşmüş facelift Omega'da.
Fakat sen arabana çok masraf etmişsin, seninki gibi bir aracı kaçırmak istemem.

rica ederim kardeşim
haklı olduğun bir husus var omega bfl de eski kasaya göre iç kısmı biraz kalitesiz yapmışlar mesela ben kapı pandizotlarını beğenmiyorum b kasada deri kaplı benimkinde plastik ayrıca bfl de klima panelinin yazıları ne yaparsan yap hemen çıkıyor beyazlıyor çok kalitesiz yapmışlar ben yeni panel aldım aracı ilk aldığımda onun da açma tuşu silindi

bu paylaştığın antalyadaki araç güzele benziyor inşallah istediğin gibidir alırsın keyfine varırsın

PARADOSK3327

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g ye biniyorum biraz daha yazarsan satıp bende omega alacağım :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
rica ederim kardeşim
haklı olduğun bir husus var omega bfl de eski kasaya göre iç kısmı biraz kalitesiz yapmışlar mesela ben kapı pandizotlarını beğenmiyorum b kasada deri kaplı benimkinde plastik ayrıca bfl de klima panelinin yazıları ne yaparsan yap hemen çıkıyor beyazlıyor çok kalitesiz yapmışlar ben yeni panel aldım aracı ilk aldığımda onun da açma tuşu silindi

bu paylaştığın antalyadaki araç güzele benziyor inşallah istediğin gibidir alırsın keyfine varırsın
Tekrar teşekkür ederim Cengiz abi.
Polat Türk Bey'le biraz önce konuştum, aracı beğendi kendisi de fakat özellikle mekanik aksama dikkat etmemi söyledi.
Birde antifiriz kullanımı ve triger değişimi konusunda ayrıca dikkat etmemi söyledi.
Ayrıca vaktinden bize ayırıp uzun uzun bahsetti Omega'lardan.
Aracı incelemeye giderken söylediklerine mutlaka dikkat edicem, İzmit yakın olsa ziyaret bile etmek isterdim aslında. :)
Gelişmelerden yine haberdar ederim.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
astra g ye biniyorum biraz daha yazarsan satıp bende omega alacağım :)
Omega'da dikkat edilmesi gereken aslında kullanan kişilerin maddi durumunun iyi olması ve doğru ustaları tanımış olması.
Opel bir tutkudur Omega bambaşka bir dünya zaten.
5 tane Bmw E39 5 serisini 1 tane Omega'ya değişmem şahsen ben.
Gerisi çokta önemli değil.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğim aracı dün incelemeye gittim , aslında fazlasıyla beğendim.

Araç şu anda 230.000 kilometrede , 5 sene önceye kadar yetkili serviste daha sonrada yetkili serviste çalışan ustanın kendine ait özel servis açmasıyla oraya tranfer olmuş ve servis kayıtları düzenli olarak tutulmuş.

Daha önceki gibi komple boyalı değil.

Birde 3 sene evvel kaza yapmışlar.
Sağ ön çamurluk uç kısmı boyanmış ve ön farlar çift olarak değişmiş 3.000 lira hasar kaydı var.

Aracın gidişi gayet canlı çevre yolunda 140-150 bastım banamısın demedi , rüzgar sesi çok başarılı zaten birde bunun üstüne ciğer sesi eklenince müthiş bir keyif aldım.
Tek kusuru vites geçişleri gayet hızlı olsada vites düşürmelerde biraz sansıntılı.
Yaşının verdiği eksiklik olarak görüyorum.

Eksiklere gelirsek.

# Üst kapak contalarında kronik kaçırma var. Terleme denilen , yanık yağ kokusu geliyor.
Benim Tigra A'da aynı sorundan muzdaripti.
# LPG Regülatörleri göz sağlığıma zarar veriyor, o çok önemli değil.
24f7dd27961611ee88947c0e4efce347.jpg

# Elektrikli arka perde çalışmıyor, sahibi tamir ettirecek.
# Sol yan ayna camı çatlamış, sahibi değiştirecek.
# Ön farlar tekrardan solmuş, polisaj ile halledebilirim.
# Araçta ki 6'lı CD Changer kusursuz çalışıyor, fakat Kasetçalar içerisinde kaset sıkışmış, çıkaramadım. Onu kendim halledebilirim.
d9835b24cbaa3238eef3cc3085f39d8e.jpg

# Sağ tarafta ki digital klimanın sıcaklık derecelerini gösteren ekranı kırılmış.
21a4a39e2fd47ac3e25df4862e44d861.jpg

# Eco ve iç sirkülasyon tuşunun yazıları silinmiş , düğme ayarlarım çok zor değil.
# Birde en meşakatli ve pahalı işlem olan triger değişimini sorguladım , 2015 yılında 195.000 kilometrede değiştirilmiş ki şu anda araç 230.000 kilometrede , 2 yıl idare eder gibi görünüyor.
1d149af47166ddc60fb9d865b962f792.jpg

Onun haricinde klima sistemi çok güzel çalışıyor, cam tavanı aynı şekilde , hız sabitleyici ve patinaj önleme sistemi de bunlara dahil.

Fiyat olarak tam pazarlık yapmadım fakat 22.250'den satışta olduğunu söyleyebilirim.

Almadan önce mutlaka kompresyon testi yaptırıcam minimum 15 çıkması lazım, daha düşük çıkarsa almam.
Yağ kaçaklarına baktırıcam.
Kaza , darbe, işlem vs. kesin kontrol ederim.
Ayrıca Antalya'da başka bir 2.5 V6'lı arkadaş ile sözleşip bilen birisiyle tekrar test sürüşüne çıkabilirim.
Birde motor tamamen alüminyum olduğu için düzenli antifriz kullanımı büyük önem arzediyor, gerekli kontrolleri yaptırıcam.

Maliyet kısmı ;
Üst kapak taşlama hatta imkanım olursa port & polish yapıcam maliyet 1.500 çıkacaktır.
Direksiyon, vites topuzu ve el freni körüğü hakiki deri ile kaplatırım çok kötü durumdalar 300 lira diyelim.
Birde çıkma digital klima paneli gerek bir bütün parçaymış , onuda 200 liraya bulurum.
Ayrıca silinmiş düğmeleri yenilerim onlarda 50 lira tuttu.
Birde rutin periyodik bakım ve şanzıman yağ , filtre değişimi. Derken 2500 liraya tırmanıyor.

20.000 lira teklif edersem alınır mı araç ?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğim aracı dün incelemeye gittim , aslında fazlasıyla beğendim.

Araç şu anda 230.000 kilometrede , 5 sene önceye kadar yetkili serviste daha sonrada yetkili serviste çalışan ustanın kendine ait özel servis açmasıyla oraya tranfer olmuş ve servis kayıtları düzenli olarak tutulmuş.

Daha önceki gibi komple boyalı değil.

Birde 3 sene evvel kaza yapmışlar.
Sağ ön çamurluk uç kısmı boyanmış ve ön farlar çift olarak değişmiş 3.000 lira hasar kaydı var.

Aracın gidişi gayet canlı çevre yolunda 140-150 bastım banamısın demedi , rüzgar sesi çok başarılı zaten birde bunun üstüne ciğer sesi eklenince müthiş bir keyif aldım.
Tek kusuru vites geçişleri gayet hızlı olsada vites düşürmelerde biraz sansıntılı.
Yaşının verdiği eksiklik olarak görüyorum.

Eksiklere gelirsek.

# Üst kapak contalarında kronik kaçırma var. Terleme denilen , yanık yağ kokusu geliyor.
Benim Tigra A'da aynı sorundan muzdaripti.
# LPG Regülatörleri göz sağlığıma zarar veriyor, o çok önemli değil.
24f7dd27961611ee88947c0e4efce347.jpg

# Elektrikli arka perde çalışmıyor, sahibi tamir ettirecek.
# Sol yan ayna camı çatlamış, sahibi değiştirecek.
# Ön farlar tekrardan solmuş, polisaj ile halledebilirim.
# Araçta ki 6'lı CD Changer kusursuz çalışıyor, fakat Kasetçalar içerisinde kaset sıkışmış, çıkaramadım. Onu kendim halledebilirim.
d9835b24cbaa3238eef3cc3085f39d8e.jpg

# Sağ tarafta ki digital klimanın sıcaklık derecelerini gösteren ekranı kırılmış.
21a4a39e2fd47ac3e25df4862e44d861.jpg

# Eco ve iç sirkülasyon tuşunun yazıları silinmiş , düğme ayarlarım çok zor değil.
# Birde en meşakatli ve pahalı işlem olan triger değişimini sorguladım , 2015 yılında 195.000 kilometrede değiştirilmiş ki şu anda araç 230.000 kilometrede , 2 yıl idare eder gibi görünüyor.
1d149af47166ddc60fb9d865b962f792.jpg

Onun haricinde klima sistemi çok güzel çalışıyor, cam tavanı aynı şekilde , hız sabitleyici ve patinaj önleme sistemi de bunlara dahil.

Fiyat olarak tam pazarlık yapmadım fakat 22.250'den satışta olduğunu söyleyebilirim.

Almadan önce mutlaka kompresyon testi yaptırıcam minimum 15 çıkması lazım, daha düşük çıkarsa almam.
Yağ kaçaklarına baktırıcam.
Kaza , darbe, işlem vs. kesin kontrol ederim.
Ayrıca Antalya'da başka bir 2.5 V6'lı arkadaş ile sözleşip bilen birisiyle tekrar test sürüşüne çıkabilirim.
Birde motor tamamen alüminyum olduğu için düzenli antifriz kullanımı büyük önem arzediyor, gerekli kontrolleri yaptırıcam.

Maliyet kısmı ;
Üst kapak taşlama hatta imkanım olursa port & polish yapıcam maliyet 1.500 çıkacaktır.
Direksiyon, vites topuzu ve el freni körüğü hakiki deri ile kaplatırım çok kötü durumdalar 300 lira diyelim.
Birde çıkma digital klima paneli gerek bir bütün parçaymış , onuda 200 liraya bulurum.
Ayrıca silinmiş düğmeleri yenilerim onlarda 50 lira tuttu.
Birde rutin periyodik bakım ve şanzıman yağ , filtre değişimi. Derken 2500 liraya tırmanıyor.

20.000 lira teklif edersem alınır mı araç ?

Polata bir danış bakalım fiyatı hakkında ne diyecek ama bence biraz fazla 20.000 TL bu saydığın eksiklikler bence sana daha fazla masraf açabilir ayrıca acilen bizim gruba üye ol ki parça tedariği konusunda da yardım al mesela ben tüm parçalarımı Samsundan Şamil diye iyi bir kardeşimizden temin ediyorum gerçi onda genelde bfl parçaları var ama b kasa parçalar da getirtiyor hatta elinde olabiliyor