5000 devirden sonra benzine geçme

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener 3. sanayi prootogaz Özkan Ustaya bir baktır. Benimki 7200 rpm de :eek:bile benzine geçmiyor.:)

abi kimler baktı yapamadı :) araştırmalarıma göre zavolinin beyni çok fazla kalibrasyon gördükten sonra yeni ayarlamaya gelmio kabul etmiyor gibi birşey ve silinmiyorda beyin. eski kalibrasyonların kalıntılarımı ne kalıyormuş. saçma sapan bişey yani. beyin değişimi gerekiyormuş güya. onada para vermektense sistemi yenilerim daha iyi. ama oraya da bi uğrarım hem bakımı da geldi zaten :)

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın motorda bellı bır lpg sevıyesı var motorun guc saglayacagı motor lpg de o gücü vermedıgı ıcın arabanın lpg beynı otomatıkman benzıne gecer

ahmetfettah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracim vectra c bendede zawolli var ama asla yuksek devirde benzine gecme yapmiyor.aldigin gazin markasini dgistir bence

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
daha önceden geçmiyordu, sanırım benim hatam oldu, lpg aldığım yeri değiştirdim, umarım tekrar kalibrasyon ayarı ile çözülür, eve yakın diye ordan alıyordum fakat birdahada ordan almam töbee, arabadan olmak istemiyorum...

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın myalcin,

Öncelikle arabadan olmazsınız :)

Kalibrasyondan önce aracınıza iyi bilinen bir istasyondan yakıt alın, LPG filtrelerini yeniletin. Bir de aracınızın Hararet göstergesini takip edin, ( eski çalışma sıcaklıklarında duruyor mu? ) Termostatınız arızalanmışsada aynı problemi yaşarsınız..

Saygılarımızla

MOCAN OTOGAZ

Kaan Arslanlı

daha önceden geçmiyordu, sanırım benim hatam oldu, lpg aldığım yeri değiştirdim, umarım tekrar kalibrasyon ayarı ile çözülür, eve yakın diye ordan alıyordum fakat birdahada ordan almam töbee, arabadan olmak istemiyorum...

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
bugün halloldu sorunum ancak gidebildim, belki hala gidemezdim ama göstergedeki vanaya benzeyen şey yandı, gittim memeler kontrol edildi, sorun basınç ayarındanmış, basınç ayarlanıp tekrar kalibrasyon atıldı ve şimdi sorunsuz. Maşallah diyeyimde nazarım değmesin :D

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu benzine geçme olayını tam depo doluyken de yapıyor mu , yoksa gaz tek dişte felan mı yapıyor..
eğer tam depoda yapmayıpta tek dişte yapıyorsa normal.. çünkü depodaki gaz basıncı azaldığı için, sende gaza fazla yüklendiğin için gaz yetiştiremeyip benzine geçebiliyor..

katiliyorum, bende de depo bitmeye yakin yapti. depo full iken denedim, 6000 devire kadar ciktim, hiz da 200 civari idi, otobanda. marka ATIKER