3000 km'den ilk bakıma doğru...

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bir şey ogrenmek istiyorum 2009 model elagance 1.6 düz vites benzinli astra sahibiyim yakıt tüketimiyle ilgili sorum olacakti agresif olarak kullanmadığım halde suan yakıt tüketimim 11-12 arasi ortlama gosteriyor ve bana cok geldi bu. yüksek viteste düsük hizdada kullanmama rağmen bu orani en az 9.3 cıvarina cekebildim sizce fazlami bu değerler bir sorun olabilirmi ? not:arabam 3354 km de.

memati09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bir şey ogrenmek istiyorum 2009 model elagance 1.6 düz vites benzinli astra sahibiyim yakıt tüketimiyle ilgili sorum olacakti agresif olarak kullanmadığım halde suan yakıt tüketimim 11-12 arasi ortlama gosteriyor ve bana cok geldi bu. yüksek viteste düsük hizdada kullanmama rağmen bu orani en az 9.3 cıvarina cekebildim sizce fazlami bu değerler bir sorun olabilirmi ? not:arabam 3354 km de.

bnde eskı bnzınlı kullnıcısydmm smdı dzelcıyım ama bana cok geldı gercekten ........

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araç da aynı sizinkinden.sizinki çok yakıyor o kadar yakmaması lazım.1000 km.den sonra falan düştü yakışı bizim aaçta.Ama eğer BC yi sıfırladıysanız o zmn değerleri yüksek gösterebiliyor.Gerçi sizinki ondan değil galiba...

Bir de şöyle bir şeyle karşılaştım ben arkadaşlar.Arabada yarım depodan biraz daha az yakıt vardı.98 oktandı Batum'dan almıştık.Ben burda 95 oktanlık yaklaşık 9 litre daha 95 oktanlık benzin aldım.Menzil 260'larda görünüyordu.Benzini aldıktan normalde ışık yandığında aldığımızda arttığı gibi değil de yavaş yavaş arttı menzill.Araç çalıştıkça artıyor.Şu an yaklaşık 330 falan.İbre de hemen artmadı.Acaba çok yakıt almadım diye mi oldu anlamadım:( ;)

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bc1 i resetlediğim zaman hersey normal 7 8 arasinda değişiyor ama mesela bir yokusa geldim yada yokusta kaldım gaz vererek kalktım ortlama hemen fırlıyor 11 cıvarina ve sonra düşmek bilmiyor bu bir sorunmudur arkadaşlar ne önerirsiniz.
bu arada toplam da gosterilen ortalamam (bc 2) 8.9

Son düzenleme:

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bc1 i resetlediğim zaman hersey normal 7 8 arasinda değişiyor ama mesela bir yokusa geldim yada yokusta kaldım gaz vererek kalktım ortlama hemen fırlıyor 11 cıvarina ve sonra düşmek bilmiyor bu bir sorunmudur arkadaşlar ne önerirsiniz.
bu arada toplam da gosterilen ortalamam (bc 2) 8.9
BC 2 ortalamanız normal görünüyor.Dediğiniz şeye gelince onun anlık tüketimde olması gerekiyor sanki. Bence imkanınız varsa deponuzu fulleyin 100 km gidin sonra tekrar fulleyin.En doğru sonucu bu şekilde elde edebilirsiniz sanırım.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BC 2 ortalamanız normal görünüyor.Dediğiniz şeye gelince onun anlık tüketimde olması gerekiyor sanki. Bence imkanınız varsa deponuzu fulleyin 100 km gidin sonra tekrar fulleyin.En doğru sonucu bu şekilde elde edebilirsiniz sanırım.
teşekkürler dedinizi yapmaya calisacam ama suanki benzin fiyatlariyla zor gibi:(

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az once de denedim evim zaten üsküdarda istanbulda olanlar bilir heryeri yokuş resetledim bc 1 i ortalama 7.8 civari 20 30 km gitti sonra yokusta sürekli dur kalk yaptim 12.3 oldu inmek bilmez şimdi o ortalama:D