3000 km'den ilk bakıma doğru...

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ortalama şehir içi kullanıma rağmen 9.9'a düşüyor bazen ama :) Benim asıl canımı sıkan anlık tüketim :) Geçen gün abartıp 27 litre gibi anlık bir rakam yazdı :) Neyseki bir "an" yazdı, yüreğime inecekti o yazı biraz daha dursaydı orada :kop:
Bilmem inanır mısın lordum ama ben orda 40(kırk) küsürü gördüm.Anlık tabi... İlk gördüğümde çok şaşırmıştım hatta şok olmuştum :D Benim ortalamam 7.4 e kadar düştü.Uzun yolda bayaa düşmüştü.Ama ben 140-150 yi inmiyodum ve araçta 4 yetişkin bagaj full dolu.Şoför koltuğunun arkasında bile eşya vardı.Malum öğrenci evini dağıtıyoduk :D O halde bile 7.4 e inen tüketim BC yi sıfırlamamla 8.7 lerde geziniyor.Şehir içi tabi.

Ama benim anlamadığım madem 7.4 gösteriyodu şehir içinde,BC yi sıfırlayınca 8.7 litreye mi çıktı tüketim??? Yoksa sadece öyle mi gösteriyor???

Son düzenleme:

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 16 V astra hb enjoy 3700 km de ilk bakıma girdik çıktık.4. ayı geldi arabanın çok yakıo ama bnde dügün sürmüorum yakıtım 100 km/9.7 =)

murat.uludirik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 mayısta aldığım aracı.6700km.sattım...şu an 20 kasım itibariyel 2010 cdti astra teslim alıcam.....gercekten cok yakıyo..ortalama tüketimi.hiç bir zaman.9.1 altına cekemedim...ve yakmadığı gibide.araç malesef gitmiyo.hızlanmalar çok yavaş..daha ii olsun dşye.pedala yüklendiğinzde.normal olarakta yakıt tüketimi.yükseliyo....10 yıllk opel kullanıcısı olarak..böyle ilginç bi astra modeline raslamadım....herkese kasazız yolculuklar dilerim......kasazız biten bi yolculuğun maliyeti olmaz derler..ama genede yakıt maliyetlerinin yüksek olduğu şu dönemde... önem arz ediyor ...

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekonomik uzun yol şartlarındaki ortalama ile birlikte 7.4'müş tüketimin... Yani toplam mesela 1000 km yaptın o ana kadar.. 1000 km'nin ortalaması bu.. Şehir içi kullanmaya başladığında, evet 8.7 litre tüketiyordun şehir içinde ama 1000 km ortalamasını birden bire yükseltmez bu tabii ki.. kilometre yaptıkça yükseleceğini görecektin. Bu sebeple 2 BC var.. biri sürekli diğeri günlük tespit için..
Anladım Lordum sağol ;)