3000 km araçta chiptuning

• Konuyu başlatan Yusufi
  • Başlangıç tarihi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 3000 km araçta chiptuning

Yusufi link' Alıntı:
Birde servise girdiginde guncelleme falan yapiyorlarmi beyne. Chiptuning islemini tekrar mi yapmak gerekiyor p durumda.
güncelleme boyutuna bağlı.kökten bir yazılım gelirse uygulattıgınız yazılım gider.

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

Arkadaslar artik son kararimi vermek zorundayim 5-6 gun icinde bu isi sonuclandircam nasipse. Superchip (160 bg 257 nm) mi? Megachips( 175 hp 265 nm) mi ? Yoksa stok mu:) arac zaten 1.4 ve 140 bg bi yandan korkuyorumda acikcasi. Yardiminiz icin simdiden tesekkurler

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Akacak benzin depoda durmaz demişler :) niyetlendiyseniz yaptırın bence, ama toplam beygir gücünün %20 den fazla beygir artışı yapmayın derim, yani 165 bg civarı ideal gibi. Bende bi ara niyetlenmiştim opel garaj ın bana zamanında verdiği bilgi bu şekildeydi %20 nin üzerinde bi güç artışı için bazı parçalarında yüksek bg gücünü destekleyecek şekilde değiştirilmesi gerektiğini söylemişlerdi.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

+1, aracın aktarma organlarının bu güç artışını karşılayacak şekilde olması gerekiyor.

Kontrol edemediğin güç, güç değildir  general_hehe

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

:) active select 2.0 cdti insignia da da kullaniliyor diye aktarmadan yana skinti yasamam doye dusunuyordum

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yusufi link' Alıntı:
:) active select 2.0 cdti insignia da da kullaniliyor diye aktarmadan yana skinti yasamam doye dusunuyordum

Active Select kullanılıyor tabiki de, kullanılan her parça birebir değildir diye düşünüyorum. Dikkatli araştırmak lazım, belirli bir oranı geçmemek lazım diye düşünüyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yine de motor, turbo vb. sağlığı açısından bende 170 hp'yi geçmemek gerek diye düşünüyorum.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yine de motor, turbo vb. sağlığı açısından bende 170 hp'yi geçmemek gerek diye düşünüyorum.
Bende böyle seylere hiç gerek yok diye düşünüyorum  :)

gökhandinler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba bende birkaç gün önce odak dynamics de superchips yazılım yaptırdım +20 bg +40 nm tork aldım ve sonuçlardan çok menunum daha fazlası araca zarar verir kanaatindeyim ama yinede karar sizin...

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

Kesin kararimi verdim bende superchip yapip sprint boostet ve bmc kutu ici filtreyle desteklemeyi dusunuyorum. Bile bile biraz tuzlu fiyata yaptircam ama istanbula gitmem zor sirf bu is icin