3000 km araçta chiptuning

• Konuyu başlatan Yusufi
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, aracım 1.4 t as ve yakalaşık 3000 km' de 2 hafta içinde yağı da değiştirip araca megachips ve sprint booster uygulamayı düşünüyorum. Sizce bu km' de yaptırsam skıntı yaşarmıyım. Düşünceleriniz benim için çok önemli yardımcı olursanız sevinirim.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: 3000 km araçta chiptuning

Belki 5000i bekleyin diyen daha tecrübeli arkadaşlarım olabilir ama bence 3000'de yeterli bu uygulamaları yaptırmak için.

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

Hıh ne oldu biri dehmi dedi diyen atların sayisi biraz artsin istiyorum bi an once:-D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yusufi link' Alıntı:
Hıh ne oldu biri dehmi dedi diyen atların sayisi biraz artsin istiyorum bi an once:-D

Ne deh'i bence yihhaaaaa dedirtmek lazım. (:)

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence istediğin km de takabilirsin,bu tarz box ların çalışma prensibi araç beynine yanıltıcı sinyaller göndererek turboyu devreye girmesini sağlar,yıllık bakımlardaki  yağ değişimini daha daha erken evrelerde yaptırmanızı öneririn..

Joker24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: 3000 km araçta chiptuning

Ben pek sıcak bakmıyorum böyle şeylere ama yaptıran içinde saygı duyarım. Bence arabanın orjinal haliyle pek oynamayın der ve kaçarım.::)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chip olayına ben de sıcak bakmıyorum.küçük bir artırma yapılabilir ama özellikle aracı abartı şekilde zorlayacak işlemler motorun ömründen yer.benim düşünceme göre 1.4 bir motorun sağlıklı bir şekilde verebileceği max beygir 160tır.180 lere çıkartmak uzun vadede büyük zararlara yol açar

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

Superchip ile 160 bg oluyor galiba ama fiyatinin yuksek olmasi megachips e yonlendiriyor beni ve 170 bg e cikmasi. Foumdan okudugum kadari ile 158 hp cok farkli hissettirmiyormus bunuda gorunce megachipse kaydi aklim iyice. Kafam karisik biraz bu yuzden

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

Birde servise girdiginde guncelleme falan yapiyorlarmi beyne. Chiptuning islemini tekrar mi yapmak gerekiyor p durumda.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

İşin uzmanı birine giderseniz sorun yaşamazsınız, kesinlikle ucuz diye amatörlerle uğraşmayın.