2013 Astra H LPG Taktırmak?

keremg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2013 Opel Astra H aracıma LPG taktırmak istiyorum ancak kararsız kalmadım desem yalan olur. Aracım şuan 18.000 KM de.Aklıma takılan bir kaç sorun var.

1- Araca LPG taktırırsam performans kaybı olur mu?
2- Sübap erime sorunu var diye duydum. Doğruluk payı nedir?
3- Şuan şehiriçi 8-8.5 Litre civarı yakmakta. LPG takmaya değer mi?
4- Astra H için LPG nin kronik sorunları varmı?
5- Hangi markayı önerirsiniz?

Ek olarak: Yıllık ortalama şehiriçi 15.000-20.000 KM civarı yol yapıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Devir ekonomi devri ve Lpg ile araç ilk onbin km de takılan Lpg sisteminin parası kurtarılmış olur. Sonraki km ler ise cebine kalır. Subap erime olayı birazda yapılan ayar ile alakalı çünkü düzgün yapılmayan ayar Subap eritir hadi diyelim düzgün yapıldı erimez mi? Erir ama daha geç erir. Lpg sevmiyorum ama ekonomi gerek bu yüzden Lpg can simidi bana göre. Kısa zaman içinde işini adam gibi yapan yerde direk yaptırın kalan para cebinize kalsın.

keremg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir ekonomi devri ve Lpg ile araç ilk onbin km de takılan Lpg sisteminin parası kurtarılmış olur. Sonraki km ler ise cebine kalır. Subap erime olayı birazda yapılan ayar ile alakalı çünkü düzgün yapılmayan ayar Subap eritir hadi diyelim düzgün yapıldı erimez mi? Erir ama daha geç erir. Lpg sevmiyorum ama ekonomi gerek bu yüzden Lpg can simidi bana göre. Kısa zaman içinde işini adam gibi yapan yerde direk yaptırın kalan para cebinize kalsın.

Teşekkürler hocam. LPG sistemi olarak hangi markayı önerirsiniz? Ayrıca Landirenzoyu Opel Bayiisinde taktırma durumunda garanti olayında farklılık oluyor mu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bayi içinde Lpg garanti var da dışarı da yok diye bir şey söz konusu değil aslında bunun adı pek garanti değil sadece Lpg kaynaklı sorun olması durumun da sigorta yapılıyor. Bu da iki yıllık bir zaman iki yıl içinde silindir kapağı ve motoru kapsıyor. Marka konusun da bir bilgim yok ama arkadaşlar yazar marka olarak işin ince noktası işte usta konusu kasap birine denk gelmesi durumun da çok sıkıntı çıkıyor.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar.. Aynı araçtan bende kullanıyorum.. Bu konu hakkında çok uzun süre araştırma yaptım.. Ve o sıralar aracım km başı yaklaşık 35 kr yakıyordu.. En sonunda aklımdaki soru işaretlerini çözüp, aracımı yaklaşık 10000 km'de iken Landirenzo Evo sisteminin montajını yaptırdım.. Yaklaşık 1,5 yıl ve 30000 km oldu, memnunum.. Yarı yarıya tasarruf sağladığını söyleyebilirim ancak aracı kullanma tarzına göre, yolun eğimine göre vs. değişir.. Tavsiye ederim ancak herşeyden önce düzgün bir usta bulmanız lazım.. Kit ise pek bir önem arz etmiyor.. Mesela ben aracımda Landirenzo marka sistem kullanırken diğer Astra aracımda Lovato kullanıyorum ikisi de ayar ve rutin bakımlar dışında servise uğramamıştır.. Profilimden kendi açtığım Lpg konusuna erişebilirsiniz.. Aklınızdaki tüm soruların cevabı oradadır, şimdiden kolay gelsin..

Sent from my iPhone using Tapatalk

@str@

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans kaybından tutun değişik bisürü risk ve problemleri var.LPG den nefret ediyorum:( ama gel gelelim 17 binde aldığım aracıma 21 bine kadar zor dayandım ve lpg taktırmak zorunda kaldım.benzinde nekadar kasarsan kas lpg ile %40 lara yakın kar ediyorsun

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
performans kaybından tutun değişik bisürü risk ve problemleri var.LPG den nefret ediyorum:( ama gel gelelim 17 binde aldığım aracıma 21 bine kadar zor dayandım ve lpg taktırmak zorunda kaldım.benzinde nekadar kasarsan kas lpg ile %40 lara yakın kar ediyorsun

Düzgün montaj ile 1400 üstü hacimli motorda hissedilir bir performans kaybı görmedim.. (Kullandığım araçlara göre söylüyorum)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taktırın kardeşim taktırın 80 TL ye depo fullemek nerede 250 TL ye depo fullemek nerede en basitinden yakıt alırken insanın morali bozulmuyor güzel bir montajla aracınızda sorun yaşamazsınız benim aracım 2.5 v6 istanbul sıkışık trafiğinde klima açık kilometrede 40 krş yakıyor, şehirlerarası klima açık ortalama 120-130 km ile 25 krş yakıyor performans kaybı gibi bir sorunum yok lpg ile 4 kişi ful dolu bagaj 240 km ye kadar çok rahat çıkıyorum bassam daha da gider ,ALLAH a çok şükür 15 aydır lpg li araç kullanıyorum hiç sorun yaşamadım bundan önce hiç lpg li aracım olmamıştı dünya varmış diyorum bendeki lpg markası ZAVOLİ cok memnunum

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SA. Kaliteli bir montajla kısa vadede sorunlar yaşamazsınız. Ben Astra J kullanıyorum motor kodları aynı sanırım. Çorum Özençler de BRC montajı yaptırdım. Bayiyi zaten tanıyorum eski aracıma da orada montaj ayar olmuştu. Bayi bana motorun tekniği ve supap erimenin neden kaynaklandığını aktardı. 2010 model 100 km yi devirmiş Astra J montajlarının olduğunu söyledi.

Ankarada ki ustam 70 bin de motor yaptığı Astra J olduğunu, aynı zamanda 180 bin de motor açılmamış Astra J olduğunu da belirtti.

Şunu da belirteyim. Forumun birinde Landirenzo yağlamalı sistemle 60 bin km de supap eriten arkadaşım var. Yağlama hikaye. Aracınızında motor kısmı garanti dışı kalıyor.

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara Reis oto da 30.000 km deki 2013 astra h aracıma landirenzo taktırdım işçilikten memnun kaldım aracımın 2 sene garantisi var landirenzo 2 sene motor garantisi verdi. 5000 km yi devirdim şu an için sorun yok tavsiye ederim. özellikle 61 tl ye 400 km civarı gidince subapları falan dert etmeyeceksiniz.