Astra H Giderken Stop Etme Sorunu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Twinport motor sağlamdır opel motorları genelde öyledir bakımı zamanın da yapılsın yeterli sorun çıkmaz birde bilen usta elinde supap olduğunu sanmıyorum bence kompresyon testi yaptırım önce supap sorunu pek sanmıyorum

umutlarmavidir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar belki sorunumun nasıl çözüldüğünü bilmek isteyen olur o sebepten yazayım. Sorun termostat ile ilgiliymiş. Termostat görevini düzgün yapmadığı için motor ısınmıyormuş. Motor ısınmadığı içinde boğulmalar ve stop etme sorunu yaşanıyormuş. termostat değişince sorun kalmadı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sorunun çözüldüğüne sevindim, geçmiş olsun hocam.

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Aracım 2011 model Opel Astra H kasa, 1.6 Benzin/Lpg (landırenzo)
Sizin sorununuza benzer bir durumu ben de yaşıyorum. arabayı çalıştırıp hareket ettikten sonra, ilk yavaşlamamda, yani gazı kesip debriyaja basmamda stop ediyor. ama sonra gaza basınca geri çalışıyor. değişik bir durum.

ben de Kahramanmaraş'lıyım ama Ankara'da yaşıyorum. acaba hangi ustaya gittiğinizi mümükünse öğrenebilir miyim? malum işi iyi bilen ustaya rastlamak zor.

• Beğen
Tepkiler: hasan452

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Sizin sorununuza benzer bir durumu ben de yaşıyorum. arabayı çalıştırıp hareket ettikten sonra, ilk yavaşlamamda, yani gazı kesip debriyaja basmamda stop ediyor. ama sonra gaza basınca geri çalışıyor. değişik bir durum.

ben de Kahramanmaraş'lıyım ama Ankara'da yaşıyorum. acaba hangi ustaya gittiğinizi mümükünse öğrenebilir miyim? malum işi iyi bilen ustaya rastlamak zor.
2012 aynı arıza bende de var. Havalar Çok soğuk olduğunda motor ısınmadan hareket edersem yapıyor. Çalıştırıp rölantide 5 dk calisip hareket edersem yapmıyor.

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Dostlar belki sorunumun nasıl çözüldüğünü bilmek isteyen olur o sebepten yazayım. Sorun termostat ile ilgiliymiş. Termostat görevini düzgün yapmadığı için motor ısınmıyormuş. Motor ısınmadığı içinde boğulmalar ve stop etme sorunu yaşanıyormuş. termostat değişince sorun kalmadı.
Aynı arıza benm başımda var. Astra 2012 h 1.6 LPG landirenzo. Şuan benzinde kullanıyorum. Motor ısınıp hareket edersem stop ediyor. Duracağım zaman değişik ses geliyor stop edecek gibi oluyor. Acaba benimde termostat arızası olabilir mi?

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba çok soğuk havalarda stop ediyordu. termostat ve bujiyi değiştirdim. şu an çalışması güzel. stop edecek korkusu yaşatmıyor. ayrıca da kaloriferim pek iyi ısıtmıyordu. petek temizliği bir değişiklik getirmedi. termostat değişince kalorifer fırın gibi ısıtmaya başladı.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Termostattan ziyade belirli kmde devirdaimin mutlaka degismesi gerekli. Termostat arizasi sonucu kaloriferde isitmama motorun hararet yapmasi, fanin surekli calismasi, aracin yuksek isilarda calismasi gibi durumlar soz konusu oluyor. Bu sebeple 60 bin kmde bir v kayis, rulmanlar, devir daim ve termostat degisimi mutlaka yapilmali. Parca olarak orjinal parca kullanilmali

hasan452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun bende de var 2012 model 125binde motor soğukken vites küçültürken stop ediyor. sorunu çözdüğünüzde yazar mısınız.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var 2012 model 125binde motor soğukken vites küçültürken stop ediyor. sorunu çözdüğünüzde yazar mısınız.
Motor sogukken bi komprasyon testi yaptirin oncelikle motorunuz saglammi bi kontrol ettirin. saglam ise baska yerlere bakalim. Cunku genelkille subap sorunlarinda bu skintiyi yapiyor.