2012 astra j 1.4 t kontak açınca gelen ses

orlfrkn

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Bugün aracımı park ederken yanlışlıkla stop ettirince bi zırıltı sesi farkettim. Ses gitmiyor hiç zrrrrrrr diye devam ediyor. Kontağı çevirip göstergedeki ışıklar yanınca başlıyor ve devam ediyor sürekli. Kaputu açıp dinledim motorun sol tarafından geliyor. Ustaya göstermeli miyim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

orlfrkn

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Bugün aracımı park ederken yanlışlıkla stop ettirince bi zırıltı sesi farkettim. Ses gitmiyor hiç zrrrrrrr diye devam ediyor. Kontağı çevirip göstergedeki ışıklar yanınca başlıyor ve devam ediyor sürekli. Kaputu açıp dinledim motorun sol tarafından geliyor. Ustaya göstermeli miyim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler
İnternette aynı arızayı buldum. Selenoid valfi arızası demiş ama degistirdikten 3 ay sonra yine başlamış ses...

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Valf üstad dediğin doğru orjinal parça değişiminde ses kalmaz ayrıca kullandığın hava filitresine dikkat et sanırım günlük olarak kullanıyorsun ve tozlu yerlere giriyorsun

• Beğen
Tepkiler: orlfrkn

orlfrkn

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Valf üstad dediğin doğru orjinal parça değişiminde ses kalmaz ayrıca kullandığın hava filitresine dikkat et sanırım günlük olarak kullanıyorsun ve tozlu yerlere giriyorsun
İnşallah gecer 2 hafta önce de turbo üst yağlama borusu terleme yapıyordu onu değiştirdim. Şimdi de bu cıktı can sıkıcı oluyor. Arabayı alalı 4 ay oluyor daha,km düşük 80.000 ama bu tarz kronik problemler devam etmez umarım. Günlük işe git gel yapıyorum toplam 20 km asfalt yol sadece aslında.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İnşallah gecer 2 hafta önce de turbo üst yağlama borusu terleme yapıyordu onu değiştirdim. Şimdi de bu cıktı can sıkıcı oluyor. Arabayı alalı 4 ay oluyor daha,km düşük 80.000 ama bu tarz kronik problemler devam etmez umarım. Günlük işe git gel yapıyorum toplam 20 km asfalt yol sadece aslında.
Kronik değil aslında bunlar parça ömrü doluyor o parça emin ol orijinaldir ve 80 bin gitmiş

• Beğen

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Kronik değil ki bu problemler, onu nereden çıkarttınız. Her parçanın kullanım ömrü vardır. Her şoförün de kullanım tarzı. Kimi 40 bin km de bobin değiştirir kimi 200 bin km de. Bakarsın adam 500 bin km yapmış sadece yağ filtre değişmiş. Diğeri 5 binde motor yemiş

• Beğen

orlfrkn

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bugün gidip parçayı değiştirttim sorun halloldu. Usta değiştirmene gerek yok dedi ama içim rahat etmedi öyle. 550 tl gibi bir parca fiyatı çıktı. Pierburg markaydı,gm ile aynı dedi usta. Hatta arabadan çıkardığımız da pierburgdu... Ben bütün parçalar gm sanıyordum oysa :))

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bugün gidip parçayı değiştirttim sorun halloldu. Usta değiştirmene gerek yok dedi ama içim rahat etmedi öyle. 550 tl gibi bir parca fiyatı çıktı. Pierburg markaydı,gm ile aynı dedi usta. Hatta arabadan çıkardığımız da pierburgdu... Ben bütün parçalar gm sanıyordum oysa :))
Gm parçaları başkasına ürettirip üzerine GM logosu basıyor, dikkat ederseniz birçok parçanın üzerinde başka bir marka yazar.

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve orlfrkn

orlfrkn

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
O parca arizali degil. Herhangi bir odb cihazi baglayip hata kodlarini sil deseydiniz susardi bir sure 2 3 ay gibi sea cikarmazdi sonra yine ses yapinca yine aynisini yapardiniz. Suan aldiginiz parcada bir sure sonra ayni sesi yapacak. Gecmis olsun tekrardan