2011 Corsa 1.3 CDTİ lütfen yardım foto'lu

glock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac 13.000 km geçti.Benzinli kullandım hep bu ilk dizel aracım,bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
1- Fotoğraflarda belirttiğim yerlerde hava filtresinden turboya giden boru üzerinde bir sensörün bağlantı yerinde sonra da kelepçe ile bağlantı noktasında ayrıca altta intercooler ile turbo arasındaki borunun kelepçe ile ek yerinde tam yağ kaçağı değil ama terleme gibi bir kaçak var.
Servis bunun normal olduğunu kelepçelerin biraz sıkıldığını borular içindeki yağ buharından dolayı olduğu belirtildi.
Servis doğru mu söylüyor yoksa bir problem var mı?

2-Yine turbodan hafif ıslık sesi geliyor,servis bununda normal olduğunu turbonun çalışırken çıkardığı ses olduğunu belirtti.

3- Yavaş giderken yapılan hafif frende ön balatalardan hafif bir sürtünme sesi geliyor sanki balatalar yeni değişirde alışma sürecinde bir ses olurya öyle.Servis bu sorunuda balata temizliği ve ayar yapılarak çözdüğünü söyledi ama devam ediyor.

Ekli dosyalar

• New_Resim 001.jpg
    New_Resim 001.jpg
    57.6 KB · Görüntüleme: 70
  • New_Resim 002.jpg
    New_Resim 002.jpg
    64.3 KB · Görüntüleme: 62
  • New_Resim 003.jpg
    New_Resim 003.jpg
    64.1 KB · Görüntüleme: 62

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- başka servise git garanti kapsamında aynı servise gideceksin diye bir şart yok birde oraya göster
2-turbodan gelen hafif ses normal kafana takma :) sorun yok
3-Bakıma götüreceksin zaten o arada frenleride temizlesinler( fren balata kızaklarını ve yuvasını temizlesinler)

glock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim, sanırım hafif ıslık sesi bu motorun karakteristiği, balatalar temizlendi aslında şikayetim üzerine ama yine devam ediyor.

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim, sanırım hafif ıslık sesi bu motorun karakteristiği, balatalar temizlendi aslında şikayetim üzerine ama yine devam ediyor.

bahsettiğiniz bu sesten dolayı ,aracı sürdüdüğünüzde içeri sağ ön taraftan gelen hafiften bir rüzgar sesi meydana çıkarıyormu acaba.sssss diye

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de aracımı 3 ay önce aldığımda yağ terleme olayı çok canımı sıkmıştı ve ustaya götürdüğümde normal olduğunu söyledi. Motoru yıkattım ve şu anda tertemiz.

Balata için de, orjinal balatar çok sert olduğu içni yapması normal bence.