2010 astra h 1.3 otomatik şanzıman beyni sorunu

ihsan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar. 2010 h kasa 1.3 dizel otomatik astra aldım. Aracım 147.000 Km de. Geçen R ye geçmedi sabahta kendi kendine a1 a2 yapıp durdu. Yetkili servise çektirdim şanzıman beyni baskı balata ve bilyanın değişmesini gerektiğini söylediler. 7.000 tl civarında tutuyor. sonra özel servise çektirdim. debraj yağını değiştirdiler ve oldu fakat 3 gün sonra bu sefer A1 e geçmedi. M de çalıştı ve vites değiştirebildim. Tekrar aynı ustaya gittim yazılımsal olarak verdiği hatayı sildi şuan normal ama tekrar yapacaktır dedi. İstanbul anadolu yakasında bildiğiniz güvendiğiniz iyi bir usta varmıdır? Sıkıntım eğer yaptırırsam ve uzun yola çıkarsam yarı yolda bırakırmı bu arac? Yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şanzıman yazılımını yenilet istersen

ihsan1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni kalibrasyon yaptı düzeldi. fakat dediğim gibi tekrar hata verdi bu sefer F hatası verdi. Getirdim aynı ustaya şanzıman yağını dağıtan plastik bir parçanın kırıldığını ve yağ eksilttiğinden dolayı yaptı dedi o parçayı değişti 3 gün oldu arabayı servisten alalı ama tekrar yapacak gibi hissediyorum çünkü belli etmeye başladı. ve dünde sport modu açıkken biraz zorladım balata kokusu geldi önceden gelmiyordu sanki başına gelen oldumu?

yasin_6154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ümraniyede Atco otomatik şanzıman merkezi var oraya gidip ustalara test ettirin derim.

Son düzenleme:

yasin_6154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarı otomatik şanzıman var üzerinde sanırım yani sizin yerinize debriyaja basan bir robot var şanzıman üzrinde bunun zamanla içerisindeki oringlerden dolayı yağ kaçağı vs olabiliyor dolayısıyla bir basınç kaybı olduğu için ondan dolayı kendi kendine vites değiştiriyor olabilir