2004 corsa 1.4 dtcı jant yardım.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de şöyle bir konu açmıştım şimdi linkini buldum.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=49252
açtıgınız konuları tek tek inceledim verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim.yazılanlara göre en mantıklı seçenek orjinal jantlar.
jant degişimi ve bikaç basit uygulama ile kendime özel farklı bi corsa tasarlamak istiyordum.sanırım orjinaller sürüsüne dahil olucam:cry:.ama çok abartı 17 inç gibi jantlar kullanan arkdaşların yakıt artışı dışında hiçbir problem yaşamadıklarını söylemeleri ve bu jantları tavsi etmeleride ilginç.
peki aracımın ön ve arka jantların farklı olması bi sorun oluşturumu?bu gün bi 206da önlerde bildigimiz siyah sac jant ve lastik tahminim14 inç.arka tekerlerde 17inçlik çelik jant ve ince yanak kalın tabanlı lastikler vardı görünüm itibari ile drag arabalarını andırıyodu bence çok hoş olmuş böyle bi seçim yapmamızda herhangibi problem yaşanırmı acaba?:confused::confused::confused:

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de şöyle bir konu açmıştım şimdi linkini buldum.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=49252

15 jant ile (195/50/15) orjainal yayları takılı iken kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı sürtme yaşanamdım.Yakıt miktarında küçük bir artış ve direksiyonda çok az bir sertleşme ise normal sonuçlar

bahsettiginiz jantlar sanırım linkde görünen bayaz aractaki jantlar olmalı nekadar süredir bu jantları kullanıyosunuz?ofset degeri ve markası nedir acaba?

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spor paketteki orijinal jantların tanesini 400-500 arasına ancak alırsınız. hiçbir jant orijinal jantın yerini tutmaz. bilginiz olsun. corsa c ler et49 jant kullanıyor. piyasada et49 jant yok. genelde et35, et38 bulursunuz. bunlar jantların ofset değeridir.

daha önce açtığım şu konuya göz atmanızı öneririm.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=43689

benim daha önce şöyle bir tecrübem oldu.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=49023

bu değişim sonrasında aracıma yok tutuşta kötüleşme, fren sisteminde önceki gibi tutmama, durmayacakmış gibi bir hiş oluşturması gibi sıkıntılar yaşadım.

o jantları sattım. kısa bir süre sonra şu anda imzamda gördüğünüz orijinal corsa elegance jantlarını 2. el olarak aldım. 8 aydır kullanıyorum. çok memnunum. daha önce kullandığım et38 jantlardaki şikayetlerim yok. bilginize.

bende cms 470 takmayı düşünüyorum. bunun ofset olayını bulamadım ben. cms iyi marka diye biliyorum. ofseti kaçtır acaba?

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettiginiz jantlar sanırım linkde görünen bayaz aractaki jantlar olmalı nekadar süredir bu jantları kullanıyosunuz?ofset degeri ve markası nedir acaba?

Marka Kyowa Racing - 15 x 6.5 ölçüsünde yaklaşık 2 yıldır yazları bu jant+lastik kombinasyonunu kullanıyorum, Yanlış hatırlamıyorsam offset degeri et38 olmalı ama emin değilim

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195 sürtmez 15 jantta biz corsa c^ye corsa d jantı taktık 195 60 15 hemde gram sürtme yapmadı yol tutuşu süper oldu konforda tabi...

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195 sürtmez 15 jantta biz corsa c^ye corsa d jantı taktık 195 60 15 hemde gram sürtme yapmadı yol tutuşu süper oldu konforda tabi...

corsa c de 195 genişlik ve 15 jantla kullanmanız gereken lastik ölçüsü 195/50 15 tir. sizin taktığınız lastik ile orijinal ölçü arasında %5,5 lik fark var. %3 lük fark tan fazlası tavsiye edilmez. (internette araştırabilirsiniz.)

şu an kullandığınız ölçü ile (lastik çaptı artığı için) aracınızın hızlanması azalmış.

taban genişliği 195 olduğu için yol tutuşunun artması normaldir. ancak 50 yanak lastik kullanırsanız aracın yol tutuşu ayrıca artacaktır.

bilginize.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa c için önerebileceginiz ebat olarak uygun şık bi jant modeliniz varmı acaba??

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba jant kapaklarından kurtulup orjinal aliminyum jantı bej renginemi boyasam??? nette bi fotoda görmüştüm bulamadım şimdi ama resimde hoş duruyodu.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba orjinal aliminyum jantlarımı beyaza boyasam, arabamda bu araca yakın bi görüntü elde edebilirmiyim.bence havalı duruyo.

Ekli dosyalar

• opel.jpg
    opel.jpg
    7.2 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme: