2001 vektra b 1.6 sallama sorunu kesiklik

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
westing house vakum hortumunu kontrol ettirin bi bakalım ..emme manifoldunda çatlar olursa motor silkeler rölantide hatta stop dahi edebilir ancak kafa karıştıran nokta siz debriyaja basınca düzeliyor diyorsunuz araç boştaykende debriyaja basıncamı düzeliyor yani sorun çok acayip. Aklımada şöyle bi durum geldi tabi olma şansı ya çok düşük yada sıfır dediğim gibi fren vakum hortumunu kontrol ettirin belki ufak bi çatlaklık var freni pek etkilemiyor olabilir oda rölantide dalgalanmalara sebebiyet verebilir ...Egzost manifoldu kaçırsa silkeleme yapmaz ancak emme manifoldunda çatlak kırık vs. olduğu zaman motor silkeler . Bu arada Selim abi su sıcaklık müşirinden o sorunu yapmaz kanımca ayrıca o bozuk olsaydı araç çalışmazdı bildiğim kadarıyla. bence motor bi yerden hava alıyor o yüzden silkeleme yapıyor bütün hortumları kontrol etmek lazım hava filtresinin hortumuna sağına soluna iyice bakın bakalım varmı bi durum.

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurumdan yaparmı arkadaşlar acaba yanma odası kurumdan dolayı daralmış olup pistonlarda dengesizlik yaparmı ?

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurumdan yaparmı arkadaşlar acaba yanma odası kurumdan dolayı daralmış olup pistonlarda dengesizlik yaparmı ?

yanma odası o duruma gelene kadar enjektörlerini körlerdi ve daha büyük sarsıntı-stop etme- belkide çalışmama olayları yaşardın. egzost deliğinden içeriye baktınmı az çok tahmin edebilmen lazım.

sen açtırıp açtırmama konusunda kararsızsın biliyorum, ama çözüm bulamadığını, yapılacak herşeyi yaptığını biliyoruz. en son açılma kaldı. açıp içini rahatlatabilirsin. fakat kurumdan yapmaz. usta en son o geldiğinden aklına sana öyle demiş.
her makine gibi motorda açılıp kapanırsa bir rahatlık yaşar. bence açtır ne var ne yok gözünle gör. güzel ve yavaşca toplat. ondan sonra bi dene. ama kurumdan olduğunu düşünmüyorum. zaten o derece kurumda araban inanılmaz siyah duman atar.

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum içimi rahatlattın belki düzelir ümidi ile vaktim olunca açtıracam motoru arıza bulunursa da bulunmazsa da sizi haberdar edeceğim bu tür arızalar sanırım çok zar ,teşekkurler

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olamadık ama bununla geçmiş olsun demek kaldı bize. Allah beterinden saklasın.

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ariza çözülmüyor parça deyiştirmeye devam oksijen sensörü ve katalizör ardindan triger sorun beyinden olabilir diyorlar egr valfi kilitlemiş gibi sallamalar yapiyor ,motorda kurum yok benim görüşüm ,piston üstleri temiz içine mini kamera ile baktik ,koppresyon oranlari ayni ,artik delirecem yok mu bi çare.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü katalizör ve trigermi değiştirdin.

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ariza çözülmüyor parça deyiştirmeye devam oksijen sensörü ve katalizör ardindan triger sorun beyinden olabilir diyorlar egr valfi kilitlemiş gibi sallamalar yapiyor ,motorda kurum yok benim görüşüm ,piston üstleri temiz içine mini kamera ile baktik ,koppresyon oranlari ayni ,artik delirecem yok mu bi çare.
aynı sorun bendede var bugun gıttım sanayıye sorun atesleme bobını veya bujı kablosu dedi araba gaz yemiyo bide motor sogukken kendı kendıne sallama yapıyo sorunum ama degıstırmedım suan ıyı sallama yapınca benzıne al bıraz sur sonra duzelıyo motor ısınınca, benzınde arabayı calsıtır sonra bıraz hız yap yanı 90 falan sallama cok az oluyo ama lpg sallama asırı oluyo sankı gaz fren yapıyomus gıbı motor ısınınca gecıyo sorun

Son düzenleme:

zamet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var. araç 2001 astra lpg li. araçta tekleme, gaz yememe, stop etme. lpg yi taktırdıgım yer arızanın lpg nin beyninden olabilecegini söyledi. ve gaz kelebegimi neydi onu temizledi. bakalım öglen sanayiye gidince görücem düzelmişmi. daha öncede aynı dertten bobin , egr , buji değişti. daha 2 ay olmadı :S lpg taktırarak başımıza bela aldık sanırım :S arabadan soguttu beni :S

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var. araç 2001 astra lpg li. araçta tekleme, gaz yememe, stop etme. lpg yi taktırdıgım yer arızanın lpg nin beyninden olabilecegini söyledi. ve gaz kelebegimi neydi onu temizledi. bakalım öglen sanayiye gidince görücem düzelmişmi. daha öncede aynı dertten bobin , egr , buji değişti. daha 2 ay olmadı :S lpg taktırarak başımıza bela aldık sanırım :S arabadan soguttu beni :S
aynen benide soguttu bu sorunlar gaz kelebegı bozuk veya tıkanmıs olunca arac sureklı stop ediyo genelde temizlettim kurtuldum:D ama otekı sorunlar devam ederse bı hava debimetresine baktırın eger gaz yememe falan olursa

Son düzenleme: