2001 vektra b 1.6 sallama sorunu kesiklik

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gün saat 8 den akşam 10 a kadar arabayla uğraştık yetkili yetkisiz ne kadar servis varsa gittim söküp denemediğimiz kelebek ve manifold kaldı 500 tl para harcadım sonuç hüsran. gaza basınca birden fırlama ve sonrasında sallama var şehir içi gezmek zor bıktım vectra dan ne yapsam olmuyor bu arabalardan anlayan yok galiba adapazarında arkadaşlar

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olay ne zaman başladı demiştim, acaba debriyaj yaylarında bi tuhaflık olabilirmi.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gün saat 8 den akşam 10 a kadar arabayla uğraştık yetkili yetkisiz ne kadar servis varsa gittim söküp denemediğimiz kelebek ve manifold kaldı 500 tl para harcadım sonuç hüsran. gaza basınca birden fırlama ve sonrasında sallama var şehir içi gezmek zor bıktım vectra dan ne yapsam olmuyor bu arabalardan anlayan yok galiba adapazarında arkadaşlar

merakla bekliyorum çözümü.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2001 vektra b düşük devirlerde motorda aşırı gidip gelmeler oluşuyor debriyaja basmadan sallanmayı durduramıyorum gaz verince veya bırakınca silkeliyor kelebek temizliği ,karbon temizliği, egr deyişimi ,buji deyişimi vs yapıldı hep aynı problem, yapabilen servis yok sizlerden yardım bekliyorum şimdiden tşkkr

Suna bir aciklik getirelim....
debrajda iken hic birsey yok,bosda gasa bastiginda da gasi rahat aliyor sallanma yok tekleme yok,is fitesde iken dogrumu?

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynı sorun bendede var araç gaza geç tepki veriyor yani gaza bastığımda ve gazdan ayağımı çektiğimde araç tekliyomuş gibi oluyor 1 - 5 arası hangi viteste olursa olsun farketmez ama yüksek devirlere çıkıp yani 3.vites 80-90 basıp ayağımı gazdan çekersem olmuyor.yada yüksek hızlara çıkıp vites yükseltip gaza bastığım zaman olmuyor normal kullanımda oluyor.bende bir türlü çözemedim sorunu.araç lpg li

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar sorun debriyaj deyil gaza basıldığında hafif sağırlık sonrasında fırlayıp yığılma yapıyor ,sabit gazda ise gidip gelmeler oluyor şehir içi sıkıntı var hızlı giderken farkedilmiyor deyiştirmediğim kelebek ve beyin kaldı deli olacam arkadaşlar yardımcı olun herkese uyup bişeler yaptık sonuç yok arıza bulunmuyor

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eklemek istedim adapazari yilmar a gittim arizayi bulmadan 11o tl para aldilar haram olsun

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
haydaaa nasıl usta bunlar yaa. çözüm bulamadan para almak,yazıklar olsun.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar sorun debriyaj deyil gaza basıldığında hafif sağırlık sonrasında fırlayıp yığılma yapıyor ,sabit gazda ise gidip gelmeler oluyor şehir içi sıkıntı var hızlı giderken farkedilmiyor deyiştirmediğim kelebek ve beyin kaldı deli olacam arkadaşlar yardımcı olun herkese uyup bişeler yaptık sonuç yok arıza bulunmuyor

böyle uzaktan olmasada, aklıma gelenlerden biraz bahsedeyim.
gaz pedalın tellimi, telde sorun varmı.
yığılma nasıl bir yığılma, şahinlerdeki gibi ayağını gazdan çekince olan yığılmamı. öyle ise enjektörlere baktırdınmı. enjektör tesisatında sorun olabilirmi (benim lpg için bağladıkları yerin bantı düşmüş şaseye değiyordu)
lpg sigortasını söküp denedinmi.
egzost emisyonunda aykırı birşey çıktımı.
sence lpg gaz kesicin ve/veya benzin kesicin doğru çalışıyormu.
doğru bujilermi takıldı
bobin değiştiğinde bir süre düzelme oldumu

aklıma geldikce gene sorarım.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar komedi yaaa. servisler bu araçlara bakım ve tamir için nasıl sertifika alıyorlar merak ediyorum. bakmakla sorumlu oldukları araçların tamirini bile yapamıyorlar.