2001 vektra b 1.6 sallama sorunu kesiklik

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor z motor yani elektrikli gaz pedalı onu dahi söktük dün lpg yi de söktük bobin eski veya yeni farketmiyor araç gaz verip bırakınca sallamayı kesmiyor yani klasik egr sorunu gibi diyebilirim rahatsız sürüş var ayak debriyajda olacak şehir içinde deyişmeyen bir kelebek ve beyin kaldı bir de motor açılmadı rolantide problem yok boşta gaz verince yine problemyok fakat yüke binince ve kopresöre kalınca silkeliyor bu arızayı bulana profesör diyecem arkadaşlar adapazarı YILMAR oto arızayı belli biyere getirdik diyerek hiçbirşey yapmadan para aldı bunu da her seferinde dile getireceğim

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım volant eğri olmasın. eğri ise titretir.boşta sıkıntı yok diyorsun. demekki kalkarken veya hareket halinde iken baskıbalatan volanta yapışırken eğrilikten dolayı tam kavrayamaz ve kasayı bile titretir. birde ona baktır derim. kelebekten olsa boştada yapar.

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaja basmasamda normal gazda giderken arada üç piston sonra dört piston çalışıyormuş gibi oluyor veya egr valfi bozuk sallaması gibi diyebilirim volant olsa kalkışlarda sallama olur diye biliyorum

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla aklıma başka bişey gelmiyor .zaten geri kalanı yapmışsın.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mete kardesim son care kaldi....
birincisi buji kaplolarini ölctür ola ki kacak veya kopukluk vardir...sorun yoksa temperatursensoru yani türkce isi sensorunun kaplosunu sök eger motor rahatlarsa o paarcayi degistir...
gecmis olsun
selim

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sallamayı sanırım biz yanlış anladık. ben silkeleme olarak anladım ama sen 3 silindire düşüyor sonra yine 4 silindire çıkıyor gibi demişsin.
gittiğin yerlerin iyi ustalar olduğunu farzederek buji ve selimin dediği gibi kabloya yoğunlaşmayı öneririm.
acaba eskiden kapak fazla taşlanıp orjinal bujilerin patlama yerini değiştirmiş ve sonucunda verimsiz yanma oluşmuş olabilirmi.bu yüzden takılan orjinal bujilerde aynı sorunu veriyo olabilirmi.alternatif bujiler ile deneme imkanın olurmu.
yol bilgisayarının anlık tüketimi 3 silindirli hal ile 4 silindirli hal arasında tüketim farkı yapıyormu. yapıyorsa manifold zaman zaman hava alıyor olabilirmi. hortumları kontrol ettirmekde fayda var.
gene soruyorum bu arıza ne zaman ve neyden sonra başladı.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi tavsiye. katalizörünü hiç kontrol ettirdin mi. içi kırılıp çıkışı kapatmışsa motoru zorluyor olaiblir. tüm egzoz sistemini bi kontorl ettir bence...

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2001 x motor vectra buji kablosu yok katalizorü kontrol ettik yol bilgisayarı yok acaba eksoz manifoltunda ince çatlak olursa dengesizlik yaparmı acaba emme manifoltunda çatlak olsa rolantide bozukluk olmazmı acaba yoksa motoru açtıracam ince bi arıza canımı çok sıkıyor arkasaşlar arabayı satsam çok masraf ettim kıyamıyorum acaba başına böyle arıza gelipte çözen oldumu? ayrıca ekzozu komple deyiştim

Son düzenleme:

Akgünn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu opel iyi arabada birde sağlam müşerisini üzmeyen servis problemini cözseler varya süper olacak ben bu ustaların usta oldugunda emin değilim valla arıza makinesi ben alsam bunlardan iyi yaparım işimi

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzost çatlağı ses yapar kesin farkedersin.
manifolt çatlağı rölantide bozuklukda yapabilir, yapmayabilirde.
motoru açtırıp kapattırmak, elden geçirmek bile düzeltebilir, düzeltmeyebilir de.

anlıcağın şansların hep %50. bu arada elektrik tesisatın nasıl temiz duruyormu. yoksa bir karmaşıklık varmı.