20 TL Maliyetle Astra G Far Yıkama

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Herkese

Forumda epeydir konusu geçen fakat birtürlü yapılmayan far yıkama işini bitirmek üzereyim,fotoğraflar arkadaşımın makinede kaldı oyüzden şuanda ekleyemiyorum en kısa sürede eklenecektir.Fakat forumdaki üstatlara sormak istediğim bir iki birşey var

Fıskiyeleri taktım,elektrik bağlantısını henüz bitirmedim onuda size danışmak istiyorum.Takıldığım iki konu var birincisi,şöför tarafına su daha güzel vuruyor,sağ tarafa göre daha tazzikli fakat depo ve motor sağda olmasına rağmen sağ taraf daha az püskürtüyor,fotorafta işaretledğim devrede kullanılan 'T' eki bağlantısı ne şekilde olmalı hortumlamada dikkat etmem gereken birşey var mı ?

İkinci konu ise far yıkama sistemi malum orjinallerde far açıkken devreye giriyor,nereye neyi bağlarsam bu şekilde çalışmasını sağlarım.

43dpb.png

Burada değinmek istediğim bir konu daha var oda bu ürün far yıkama için özel tasarlanmış birşey değil,fiyatına bağlı olarak da kalite beklememek gerekir.Görsel olarak fıskiyeleri pek beğendiğimi söyleyemem fotoğraflar geldiğinde sizinde fikirlerinizi almak isterim,her halikarda orjinalin yanına yanaşmayacak biliyorum ama 20TL den bahsediyoruz burada =))

İLK RESİMLER GELDİ ;

43sr8.jpg

43srp.jpg

43st2.jpg

[flash]http://www.youtube.com/watch?v=hp0pudCJfuo[/flash]

Bu fiyata içinde gelen motordan basınçlı su gelmesi zor tabii ki,fakat öğrendiğim kadarıyla zaten far yıkama pompaları normal cam motorlarına göre daha tazzikli su atacak şekildeymişler,bu yüzden şimdilik bununla yola devam elbet elime çıkma bi far pompası geçerse motoru onunla değiştiririm

Bu arada farlar Bi-XENON =)) biraz far ayarı gerekiyor ayarını tamamladığımda onu da göstermek isterim,bu haliyle bile yeterli aydınlatma sağlıyor,selektörün keyfini zaten herkes biliyordur.fıskiyeler pompa depo herşeyin montajı tamam ama nasıl bağlayacağım hakkında en ufak fikrim yok röle olayını biliyorum ama elektronikten gerçekten anlamıyorum bu konuda yardım lazım

Saygılar

Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Fotoları bekliyoruz
Bağlantının çok bişey değiştreceğini sanmıyorum çünkü sıvılarda basınç tüm yüzeylerde eşittir.
Belki sag ve sol jetin iç çapları farklıdır. Bi jetleri yer değiştrmeyi düşün bence.

osmanaby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektrik bağlantısını bir röleyle kolayca çözebilirsin. röle için kısa farlardan parelel alıp devreyi tamamlamasını sağlayabilirsin. Basınç farkı Mokıa arkadaşımızın bahsettiği gibi olabilir. Ya da aklıma uzak mesafedeki borunun delik çapını düşürebilirsen faydalı olabilir gibi bir fikir geldi. ama denemek lazım. sonucundan emin değilim.
resimleri eklersen nasıl bir malzeme kullandığını da merak ettim. nasıl yaptığını anlatabilirsen yapmak isteyenler için yol göstermiş olursunuz.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emeğine sağlık güzel olmuş tesisat hazır.
maddiyatı denkleştirdikçe orjinal parçalarla devam edersin sonuçta isteğin amacına ulaştı. far yıkaman var artık.

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eline sağlık emek var :) fakat farları temizlemek için o fıskıyeler çözüm olmaz sadece görüntü olur. basınç farkı çok fazla çünkü. xenon orjinal farlarda silecek olmadığından ,yıkamalarda farların iyi temizlenmesi için basıncı fazla .. senin taktığın fıskıyeler sileceklerle temizlenen ön cam fıskıyesi olduğundan yeterli basınç olmayacağı ve silme işlemi olmayacağından, yağmurlu ve çamurlu havalarda temizlemekten çok batırır diye düşünüyorum.fakat dediğin gibi 20 tl ye ancak bukadar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 tane alacan bundan. bide orjanal kapakla tamamlayacaksın daha kullanışlı olur :) toplamda 40 tl gibi bir maliyeti olur...

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farları genelde kendim sildiğim için far yıkama sadece meraktan ibaretti =) Görüntüyü tamamlayabilmek için en azından daha iyi duran 2 adet fıskiye ve basıncı yüksek pompa alıp takarım daha sonra,dediğim gibi zaten 20 TL verip coşturan bi yıkama olması beklenemez,amaan var mı var işte zamanla düzeltiriz bağlantıyı nereye yapmalıyım onu da söylerseniz elektronik bilmeyen birine anlayacağı şekilde tabii,yaptık hiç değilse bişeyler püskürtsün =) Saygılar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farları genelde kendim sildiğim için far yıkama sadece meraktan ibaretti =) Görüntüyü tamamlayabilmek için en azından daha iyi duran 2 adet fıskiye ve basıncı yüksek pompa alıp takarım daha sonra,dediğim gibi zaten 20 TL verip coşturan bi yıkama olması beklenemez,amaan var mı var işte zamanla düzeltiriz bağlantıyı nereye yapmalıyım onu da söylerseniz elektronik bilmeyen birine anlayacağı şekilde tabii,yaptık hiç değilse bişeyler püskürtsün =) Saygılar

benim arabadada yok far yıkama. ama kafama yattı diyebilirim. bu kitten 2 tane alıp orjinal kapaklarındaki çıkışlarına tek tek takacaksınız kuvvetli su püskürtmüş olur :) ve donanım donanımdır derim :)

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş önce bir röle alacaksın. rölenin - ucuna aküden kablo çekip bağlayacaksın. rölenin +ucuna cam yıkama motoru kablosundan bir paralel alıp bağlayacaksın. rölenin çekince aktif olan uçlarının birine kısa fardan bir kablo çekip bağlaman lazım diğer ucunu da far fıskiye motorunun + ucuna bağlayacaksın. en basit böyle olur.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
gule gule kullan kardesım tampon delmek ıcın tamponun ıcınde delme yerı bellımı işaretleyıp kafana göremı deldın :)