1999 Depreminden Sonra YaşanıLan ßeş Acayip oLay..

dimur.372

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah böyle felaketler yine yaşanmaz ...
:cry:

PHaRUcK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.1907unifeb.org
ben 4. olayı ve 5. olayı cok işittim yıldızları gözümle gördüm
yan komşumuzda anlattıgına göre o alev topu olmuş gercek yani bunlar:confused:
Depremi yalova .ınarcıkta gecirdimde ordan biliyorum...

ALLAH herkese hayırlı ölümler nasip etsin...

ALLah önceLİkLe öLen herkese rahmet eyLesin..

Sametcim 4.ve5. oLayları bende çok duydum ve bizzat yaşayan amcam anLattı..Kendisi AvcıLar SahiLde oturuyor..Gece hava çok sıcak oLduğu için terasta yatıomus..KuLağına birden uğuLtu gibi sesLer geLmiş onu duynca uyanmıs..Sonra birden denizin ortasında aLev topu gibi bi parLama görmüş ondan sonrası zaten deprem dio..

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ilginç olayda:D saat 4te burgerking açılmıştı herkes son yemeğini yiyomuş gibi yemişti :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 ve 5 doğal olaylar, diğerleri de herkesin dediği gibi allahın hikmeti
allah bidaha o günleri göstermesin.
5 teki yıldız olayına da ben açıklık getireyim;
büyük kentlerde aydınlatmaların şiddetinden ötürü normal zamanlarda yıldızların çoğu görünmezken depremdeki elektrik kesintisi bu etkiyi ortadan kaldırmış ve yıldızların yoğun biçimde gözlenmesini sağlamıştır.açık gökyüzü olan bi ağustos günü kırsalda köyde vs izlerseniz aynı şekilde görürsünüz.

insanın tüyleri ürperiyo diğerlerini duyunca,

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunların hiç biri şehir efsanesi değil arkadaşlar hiçbiri....

o alev topunun ne oldugunu zaten anlatmış arkadaşlar aynen öyle mantıklı bir acıklaması var.
digerleride ALLAH ın hikmeti.
aynen katılıyorum!:good::good:Allah ölenlere rahmet eylesin!

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen katılıyorum.
hayal gücü iyi çalışıyor bazen yapısı gereği saf ve temiz insanlarda inanıyor.
bence bu şekilde konuşmanız doğru değil!görüşlere ve inanışlara saygı göstermek lazım!biz size bu anlatıların kimisine inanmıyosunuz diye kişiliğinizle ilgili yorum yapıyormuyuz?

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıldızları bizzat izledim deprem esnasında bi mevzudan dolayı mahallenin ortasında oturuyordum açık havada yıldızlar çok yakındı ve hiç görmedigim kadar yakındıda havanın o an çok aydınlık olması beni ürküttü o andada sarsıntı başladı zaten erzincandan bilirim depremi diger olaylar şehir efsanesi dedikleriniz o gecenin sabahındamı çıktı bizzat görgü tanıklarındann dinledim olanları çoçuk olayı da tek degil ona benzer olaylarda var arkadaşar o geceki mezarlık bakçileri inanın çok korkmuşlar eyüpsultan olayını ertesi gün bi komser arkadaşımız anlattı devryedeyken görmüşler ve anlatınca deli demişlerdi yeryüzünü yıldızları yaratan ALLAH cc en sevgili kulunun peygamberinin arkadaşı eyyüp el ensari hz şehitlerini yardımcı göndermiş olamazmı bu kadar yadırganacak ne var geçmişte helak olan toplumlar var kuşların agzından atılan küçüçük taşlarla ölen filler ve kazanılan savaşlar var bunlar birer ibrettir dikkate almak gerek ..

ben hayal güçü dediginiz olaya inanmıyorum gecenin 4 de beni alıp mezarlıga götüren varlıkları biliyorum ki beni ordan almak için gelen arkadaşlarım yanıma bile yanaşamadı hep beraber hayal görmüş olamayız dimi.
o yüzden ben kesinlikle inanıyorum gördüklerimizden çok göremediklerimiz var ..