1999 Depreminden Sonra YaşanıLan ßeş Acayip oLay..

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999 Gölcük depreminden sonra ortalıkta bir sürü esrarengiz olaylar anlatılmakta. Ne kadar doğru bu söylenenler bilinmez ama hayret edilmeyecek türden de değil bu anlatılanlar...(Buradan 1999 Gölcük depreminde hayatını kaybeden insanlarımıza YÜCE MEVLAMDAN rahmet diliyorum.)

OLAY-1=> O gece bayanın birisi doğum için eşiyle beraber bir taksiyle hastahaneye gidiyorlarmış.Taksi tam Eyüp şehitliğinden geçerken doğum sancıları tutan bayan kafasını sağa sola çevirmeye başlamış.İşte tam bu sırada bayanın gözü şehitliğe ilişmiş.Bayan gördüğü manzara karşısında dona kalmış.Bütün şehitler kabirlerinden kalkmış elleri semada dua ediyorlarmış.

OLAY-2=> Aynı saatlerde Eyüp Sultan Camisinin önünde taksicilik yapan bazı kişilerin anlattıklarıda insanı hayretler içerisinde bırakıyor.
-Taksinin içerisinde oturmuş müşteri bekliyordum.Gözüm birden Cami'nin duvarına ilişti.Duvarları nurdan varlıklar kaplamış tutuyorlardı.Mezarlıklarda yatanlar kalkmış hep beraber dua ediyorlardı.

OLAY-3=> Enkazdan 4 gün sonra çıkan bir çocuğa su ikram etmişler.Çocuk;
-Su ve yemek ihtiyacım yok.Yaşlı bir amca bana suda yemekte verdi.

OLAY-4=> Denizden çok büyük bir ateş topu yükselmiş.

OLAY-5=> O gece yıldızlar bir başkaymış.Çoğu insanın anlattığı - sanki elimi uzatsam yıldızları tutacak gibiydim...

ben 4. olayı ve 5. olayı cok işittim yıldızları gözümle gördüm
yan komşumuzda anlattıgına göre o alev topu olmuş gercek yani bunlar:confused:
Depremi yalova .ınarcıkta gecirdimde ordan biliyorum...

ALLAH herkese hayırlı ölümler nasip etsin...

Eray-FB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ölenlere başsağlığı yakınlarınıda allah sabır versin.Hepimizin başı sağolsun çok zor bi dönem gerçirdik ülke olarak

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah ölenlerin ailelerine sabır versin ama bunlar şehir efsanesi.

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999 Gölcük depremini İzmit'te yaşamış biri olarak ölenlere tekrar Allahtan rahmet diliyorum.Mekanları cennet olsun hepsinin...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OLAY-1=> O gece bayanın birisi doğum için eşiyle beraber bir taksiyle hastahaneye gidiyorlarmış.Taksi tam Eyüp şehitliğinden geçerken doğum sancıları tutan bayan kafasını sağa sola çevirmeye başlamış.İşte tam bu sırada bayanın gözü şehitliğe ilişmiş.Bayan gördüğü manzara karşısında dona kalmış.Bütün şehitler kabirlerinden kalkmış elleri semada dua ediyorlarmış.

OLAY-2=> Aynı saatlerde Eyüp Sultan Camisinin önünde taksicilik yapan bazı kişilerin anlattıklarıda insanı hayretler içerisinde bırakıyor.
-Taksinin içerisinde oturmuş müşteri bekliyordum.Gözüm birden Cami'nin duvarına ilişti.Duvarları nurdan varlıklar kaplamış tutuyorlardı.Mezarlıklarda yatanlar kalkmış hep beraber dua ediyorlardı.

şu 2 si bana inandırıcı gelmedi hiç böyle bişey olabilir doğrudur ama bunu insan gözüyle görmenin mümkün olmadığına inanıyorum

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmas olmas dıe bısı yok ama 4 ve 5 maddelere aynen katılıyorum.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OLAY-4=> Denizden çok büyük bir ateş topu yükselmiş.

bunun sebebi bildigim kadariyla faylarin hareketinden dolayi yeraltindaki gazlarin denizyüzeyine cikmasi.. yüksek hizla yukari cikarkende sürütnmeden dolayi alev aliyorlar...

Rabbim ölenlere rahmet, kalanlara sabir versin...

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun sebebi bildigim kadariyla faylarin hareketinden dolayi yeraltindaki gazlarin denizyüzeyine cikmasi.. yüksek hizla yukari cikarkende sürütnmeden dolayi alev aliyorlar...

doğrudur...aynı sebeple büyük bir gürültü de açığa çıkıyor, ki ben o gece gürültüye uyanmıştım

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özellikle Marmara ve Karadenizin dip kısımlarında yer alan metan hidrat taşlarının aniden hava ile temasında olan patlama neticesindeki alev topu.Gelecekte Allahın insanoğluna sunduğu yeni bi yakıt türü ama teknoloji yeni olduğu için işlemsi çok pahalı...

şu 2 si bana inandırıcı gelmedi hiç böyle bişey olabilir doğrudur ama bunu insan gözüyle görmenin mümkün olmadığına inanıyorum

Hayatta herşeyi gözümüzle görmüyorunuz ama bu onların var olmadığı yada hiçbir zaman olmadığı anlamına gelmiyor.Mesela aklımızı göremiyoruz ama biliyoruz ki var...

Hayatta yok yok diye bişey yoktur.Ki bizi Yaratan her şeyden üstündür...