1999 Depreminden Sonra YaşanıLan ßeş Acayip oLay..

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıldızları bizzat izledim deprem esnasında bi mevzudan dolayı mahallenin ortasında oturuyordum açık havada yıldızlar çok yakındı ve hiç görmedigim kadar yakındıda havanın o an çok aydınlık olması beni ürküttü o andada sarsıntı başladı zaten erzincandan bilirim depremi diger olaylar şehir efsanesi dedikleriniz o gecenin sabahındamı çıktı bizzat görgü tanıklarındann dinledim olanları çoçuk olayı da tek degil ona benzer olaylarda var arkadaşar o geceki mezarlık bakçileri inanın çok korkmuşlar eyüpsultan olayını ertesi gün bi komser arkadaşımız anlattı devryedeyken görmüşler ve anlatınca deli demişlerdi yeryüzünü yıldızları yaratan ALLAH cc en sevgili kulunun peygamberinin arkadaşı eyyüp el ensari hz şehitlerini yardımcı göndermiş olamazmı bu kadar yadırganacak ne var geçmişte helak olan toplumlar var kuşların agzından atılan küçüçük taşlarla ölen filler ve kazanılan savaşlar var bunlar birer ibrettir dikkate almak gerek ..

ben hayal güçü dediginiz olaya inanmıyorum gecenin 4 de beni alıp mezarlıga götüren varlıkları biliyorum ki beni ordan almak için gelen arkadaşlarım yanıma bile yanaşamadı hep beraber hayal görmüş olamayız dimi.
o yüzden ben kesinlikle inanıyorum gördüklerimizden çok göremediklerimiz var ..

Abicim ölmüşlerine rahmet...

Bilim adamarına göre insan gözü geceleyin gökyüzüne baktığında ortalama 6000 - 8000 arasında yıldız görürmüş...( İnanmayan bilim teknik dergisinden arasın bu konuyu ).Abiminde dediği gibi bazı şehirlerin ışıklarının uzaydan bile net görülmesini hesaba katarsan ne efsane kalıyor ortada ne de uydurma...

Küçüçük bir zerreden yaratılan bizler, aklımız almıyo diye bide inkar mı edicez utanmadan...

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim ölmüşlerine rahmet...

Bilim adamarına göre insan gözü geceleyin gökyüzüne baktığında ortalama 6000 - 8000 arasında yıldız görürmüş...( İnanmayan bilim teknik dergisinden arasın bu konuyu ).Abiminde dediği gibi bazı şehirlerin ışıklarının uzaydan bile net görülmesini hesaba katarsan ne efsane kalıyor ortada ne de uydurma...

Küçüçük bir zerreden yaratılan bizler, aklımız almıyo diye bide inkar mı edicez utanmadan...
:good: :good: :alkis: :alkis: işte bu ...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu şekilde konuşmanız doğru değil!görüşlere ve inanışlara saygı göstermek lazım!biz size bu anlatıların kimisine inanmıyosunuz diye kişiliğinizle ilgili yorum yapıyormuyuz?

ben yorumumda saf ve temiz demişim,
saf ve temiz sana ne ifade ediyor saf deyince salak dediğimi düşünüyorsun ??? yada temiz deyince kirli mi dediğimi düşünüyorsun. ???

haa not: benim kişiliğim ile ilgili yorum yapabilmek için beni tanımak gerekir yanlış bir yorumda kendimi tanıtırım...

Son düzenleme:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye polemiğe giriyosunuz ki arkadaşlar, inanan inanır inanmayan inanmaz.
kimseyi inandığı veya inanmadığı bişey için yargılayamayız.
ben azcık belgesel seyredince mükemmel bi düzenin nasıl var olduğunu düşününce, hiç bişeyin imkansız olmadığını düşünüyorum

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide su yönden düşünün
marmara depremi cok büyük bir felaketti allah kimseye birdaha böyle birsey yasatmasın.
ama deprem sadece türkiyede olmuyoki.yani marmara depreminin olmasıyla bunlar olduysa neden afyon depremi ladik depremi gibi büyük sayıla bilcek depremlerde böyle söylentiler cıkmıyor.sehitlikte yatan sehitler kalkıp neden dua etsin depremde ,vatan ugruna şehit düşmüş insanlarla depremin ne alakası var ben hiç bir bağlantı kuramıyorum.
japonyada sürekli depremler oluyo ,endonezyada binlerce kişi tusunamiden can verdi .yani bu olaylar sadece bize özgümü ?ölülerimizin ruhları sadece bizim içinmi dua ediyor.
bence bu yönden cok sacma geliyor.ben böyle seylere inanmıyorum.hi birşeyin varlıgını inkar etmiyorum .söyldiklerim yanlış anlasılmasın ama bu tip doga üstü olaylar bana bira hurafe gibi geliyor.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tatilimi yapmaya çınarcıga geldim eve girer girmez elim ayağım tutmaz oldu 99 yılından beridir ilk defa geldim buraya:(...
arabamızın benzinin olmadıgı için benzin almak için yalvardıgımız benzinliği
ekmek almak için evet 2 adet ekmek almak için (cünkü daha fazla verilmedi) 100 kişilik sırada 3 saat beklediğim marketi
yiyecek bişeyler almak için paranın geçmediği bir yeri tekrar gördüm....

Bizde bişey yoktu cok şükür.
ALLAH bir daha göstermesin...

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide su yönden düşünün
marmara depremi cok büyük bir felaketti allah kimseye birdaha böyle birsey yasatmasın.
ama deprem sadece türkiyede olmuyoki.yani marmara depreminin olmasıyla bunlar olduysa neden afyon depremi ladik depremi gibi büyük sayıla bilcek depremlerde böyle söylentiler cıkmıyor.sehitlikte yatan sehitler kalkıp neden dua etsin depremde ,vatan ugruna şehit düşmüş insanlarla depremin ne alakası var ben hiç bir bağlantı kuramıyorum.
japonyada sürekli depremler oluyo ,endonezyada binlerce kişi tusunamiden can verdi .yani bu olaylar sadece bize özgümü ?ölülerimizin ruhları sadece bizim içinmi dua ediyor.
bence bu yönden cok sacma geliyor.ben böyle seylere inanmıyorum.hi birşeyin varlıgını inkar etmiyorum .söyldiklerim yanlış anlasılmasın ama bu tip doga üstü olaylar bana bira hurafe gibi geliyor.

Kur'an-ı Kerimde şehitlerin ölmediğini ve onlara asla ölü demeyiniz diyen hepimizi yaratan Allah değil mi?Eee ölü olmayan birinin kalkıp dua etmesi gayet normal olmaz mı?O zaman siz gidip savaşlarda bizlere yardım eden şehitlerin veya gerçek Allah dostlarının yardımına hayır mı diyeceksiniz.Bunu başka ülkelerle karıştırmayın zira inanan taraf biziz onlar değil ( japonya misali ).Şuna da söyleyeyim arkadaşım ölülerin duası da duadır bedduası da bedduadır ve kesinlikle tutar.İnanmayan varya açsın Kutsal Kitabı okusunlar...

Doğa isti olaylar derken hem inanıyorsunuz hem de doğa üstü diyorsunuz :eek: Seni, beni ve doğayı yaratan kim arkadaşım? Eğer doğa üstü dediğin Allah ise amenna.Yok başka birşeyi kastediyorsan senin deyiminle bazı varlıkları inkar ediyorsun demektir.Bu da şirke girer tekrar düşün derim.

Biz bunları tartışmıyoruz ve kimseyi kırmaya da niyetimiz yok...Tek niyetimiz olan ve olabilecek şeylerin Allah için hurafe denilmemesi.Bu bizim zorumuza gidiyor.Biz kesinlikle başıboş yaratılmadık ve ölünce de bir hiç olmayacağız..

İnanıp inanmamak sizin elinizde olan birşey.Tek ve kesin olan birşey varsa o da ister inanın ister inanmayın öldüğünüzde bütün gerçeği görücek olmanız.Ama bizim duamız ve niyetimiz iş işten geçmiş olmasın inanmayan arkadaşlarımız için.Zira sizleri uyarmak bir müslüman olarak bizlere farz ve biz bu görevimizi yerine geetirmezsek bundan sorumlu tutulucaz...

Eğer bu konuşmalarda birinizi kırmış isem adıma üzür dilerim ve hakkınızı helal edin derim...

Son düzenleme:

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Allah tekrar böyle bir depremi milletimize yaşatmaz inşallah. Tüm yazılan olaylara inanıyorum. Şehitler (ki şehid kelime manası ölümsüz demektir) kıyamete kadar dünyada kalacakları diğer ölüler gibi olmadıkları söyleniyor.Hatta şehidler öldüklerini bile bilmezler, halen yaşıyor zannederlermiş. İnsan gözü 3 boyutu görebiliyor. Allah insanlardan bazılarına sürekli yada geçici olarak 4. yada 5. boyutları görme imkanı verebilir. Kimbilir bu boyutlardan biri de bizim gözümüzle göremediğimiz cinleri, melekleri görmeyi sağlıyor olabilir. 3. boyuttan sonra kaç boyut olduğu da bilinmeyenler arasında.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar. insan gözünde bir perdenin varlığından söz edilir. çevrenizde vardır cinnilerle konusanlar görüşenler. sıradan insanlardaki perde evimizdeki güneşlikler gibidir dışarıyı göstermez. bazılarında ise tül vardır bazı nesneleri görebilir. bazılarında ise perde yoktur herşeyi görebilir. olmaz olmaz demeyin. hepimiz duymusuzdur azraili görende vardır, karabasanı görende... allah takdir edince herşey olur. bu tür olaylara şehir efsanesi demek sanki insan biraz bu dünyaya fazla bağlanmıs düşüncesini getriyor aklıma. "hiç ölmeyecekmiş gibi çalış, yarın ölecekmiş gibi ibadet et" kimine göre efsane kimine göre gerçek. ortada birde şöyle birşey varki bunlara efsane diyen arkadaslarım rüyalarınada "gece tv"si adını verebilir. nede olsa onlara sadece izlemek düşüyor anlamlandırmak değil.