150hp Lik Tigra Yapmak Istiyorum

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 Hp Lik Tigra Yapmak Istiyorum Tabiki Bodykit Ile Beraber Neler Yapmaliyim Profosyonel Biri Bana Yardimci Olabilirmi

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emirhan' Alıntı:
150 Hp Lik Tigra Yapmak Istiyorum Tabiki Bodykit Ile Beraber Neler Yapmaliyim Profosyonel Biri Bana Yardimci Olabilirmi

Ne kadar bir bütçe ayırmayı planlıyosun?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dereceli egzantrik+emme manifoldu+chip ile 150bg'e yakın bir değer alırsın sanırım.Ancak şöyle bir sorun var ki maalesef bu parçalar plug&play :) değil ve paran da olsa her zaman bulamıyorsun.Tabi bununla beraber kutu içi green filtre alman ve egzost sistemini elden geçirilmen de gerekir.

Lexmaul için Bahar Motor Sport,
Dbilas için Bestservis ile görüşebilirsin.

Ancak tüm bunlar için ayırdığın bütçe yeterli olmayabilir, duruma göre dereceli+chip veya emme manifoldu+chip gibi kombinasyonlar düşünebilirsin.Mesela dbilas emme manifoldu+chip 106Bg'lik X16XE motorda +22bg veriyor.Tabi bu Tüv onaylı liste verisi, ne kadar doğru bilemem.Bedeli de yaklaşık 2.500 YTL.

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2500 ytl ye fazla bişey yaptıramazsın... sırf body kit 1000 ytl tutuyo zaten... jant almak istesen 1750 civarında... oldu sana 2750... bak bütceni geçti... motor içi modifiye ürünleri biraz pahalı... bende daha fazla bütce ayırman lazım... bana sorarsan hiç gerek yok... sen arabanı sat üzerine 2500 ytl ni koy... 94-96 model arası bi astra gsi al sfi motorlu... orjinal 150 hp...

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Amca Oglunda Vardi Almanyada 175 Hp Manyak Biseydi Ama Motorda El Atmaya Yer Yoktu Diyebilirim .....

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım tigrayla hiç uğraşma çünkü masraflı olur
parcası bulamazsın yapmak istiyorsan bile önce emme manifoldundan başla onu değiştire bilirsin
o gücü elde edbilirsin

Inferno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.oto-park.com
O iş tabii sırf parçaları almakla bitmiyo, o parçaları işten anlayan bi ustaya taktırmak da gerekiyo. Tigra hassas bi araba olduğu için aşırı yüklendikten sonra düzeltilmesi çok zor sorunlar çıkarabiliyo ve çok uğraştırıyo. Örneği çok var.

Maliyete gelirsek, sıfır alırsan tüm parçaları yaklaşık;

1) Komple egzos 750 diyelim
2) Filtre 150 diyelim
3) Headers 1.000 civarı (ama opsiyonel)
4) Emme manifoldu 1.000 civarı
5) Egzantrik 1.250 civarı
6) Kapak falan da taşlamak lazım ona da 500 diyelim
7) Chip 700 diyelim (aslında piggy back de lazım, 500 diyelim, ops.)
8) Bunların işçiliği var 250 koyalım

Ne etti? 6.100 YTL. Yani yaklaşık 4000 $ :D Bunlar opsiyonellerle birlikte, onları çıkar 3000 $. Ama headers'sız ve özellikle piggy back'siz sağlıklı olmaz. Tabiii 2. el olayına girersen önemli ölçüde düşürebilirsin maliyeti. Bunlarla uğraşması da var, iyi usta bulması var. Ikinci el bulamazsan zaten turbo kitler daha mantıklı gözüküyo, misal e-bay'de 2.200 $'a turbo kit var. Ama onla kalmıyo iş piston da lazım, o da 1000 $.

Yani arkadaşım, havada bulut sen bu işi o paraya unut :D

Barracuda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tigra Gibi Hafif Bi Arabaya Biraz Riskli Geliyor Bana 150-200 PS ...