1997 Opel Tigra alınmalı mıdır?

nekosam3540

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
24 Yaşındayım, hayatımda ilk defa araç sahibi olacağım ve bunu da kendi paramla alacağım. Allah utandırmazsa öbür ay son maaşımla beraber 35-36bin tl kadar bütçem olacak ve Tigra almayı planlıyorum. Gezindim bakındım envayi çeşit araç baktım en sonunda hem tip, hem yakıt, hem hız, hem araç ebat büyüklüğü açısından gerçekten istediğim her şeyi 10 üzerinden 10 karşılayabilen tek aracın Tigra olduğuna karar verdim. Ee bu kadar istekli ve hevesliyken de aracı araştırmadan duramadım. İzmir içerisinde sadece opel ile uğraşan bir garaj buldum, Unicorngarage Kaan usta, YouTube videolarını tabiri caiz ise tavaf ettim defalarca izledim. Hepsinde ortak fark ettiğim tek bir şey oldu o da şu "temiz tigra ucuza bulunmaz, ucuza aldığın tigra için de en az 9-10 bin lira masrafı gözden çıkart". Bunu karşılaştığım "temiz tigrası olan adam aracını satmak istemez" algısı beni bu düşünceye itti fakat şöyle bir durum söz konusu ki zaten ben 25-30bin tl fiyat bandından bir Tigra alıp artan param ile bakımlarını yaptırarak aracı elden geçirtmek (bütçem yeterse de bi açık hava filtresi ekletmek) gibi şeyler düşünüyorum. Şu kardeşinize bir ışık olun, yol gösterin, sizce bu kadar hevesime, bu yaşımda aylarca yaptığım birikime ve alın terime önümüzdeki ay https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ruff-spoiler-klima-ve-dahasi-898791645/detay/ bu veya buna benzer kilometresi biraz daha düşük biraz daha temiz ama bu fiyat bantlarında bir araç almayı düşünüyorum. Bütün bu emeklerim, uğraşlarım ve aylarım sonucunda bir Tigra sahibi olduktan sonra elimde ne kalır? Bir damla göz yaşı ve pişmanlık mı yoksa gerçekten bakımını güzel yaptıkça, hor kullanmadıkça evladiyelik kullanabileceğim bir araç mı? Çünkü gerçekten istiyorum ki 24'ümde bir araç alayım ileride çocuğuma da aynı aracı bırakayım. Ben ona güller gibi bakarım ama beni çok yorar mı, bana her ay 1.000 lira yedir yoksa kapının önünden kalkmam der mi? 7bin kilometrede bir yağ bakımlarını, 20binde bir motor bakımını yaptırdığım sürece beni yarı yolda bırakır mı? Biraz duygusal bir konuşma oldu ama onu da yaşıma verin, şu kardeşinize bir yol gösterin gözünüzü seveyim. Çok hevesim var Tigra'ya çoook..

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Kardeşim 8 yıllık astrah h kullanıcısı olarak; bu uzun yıllar kullanma hayaline kesinlikle kefil olurum tabi aldığın araba bakımlı ve senin ona iyi bakma sözün ile ancak tigra hiç kullanmadın bence birde astra h ları düşünderim. Allah gönlüne göre versin.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz,
Para kolay kazanılmıyor hocam, bu yüzden hevesten ziyade biraz daha sizi yormayacak fazla masraf etmeden binebileceğiniz ustası bol parçası bol gerektiğinde hızlı şekilde satabileceğiniz bir araç önerim olur.. Kırık dökük bir araç alıp da kapıda bekleyip kullanmaktan korktuğunuz, sonrasında satmak istediğinizde sizi haftalarca bekletecek bir araç yerine istediğiniz zaman yaz kış demeden size hizmet edebilecek, piyasası hızlı bir araç önceliğiniz olmalı... Tigra'lar şekli itibariyle dikkat çekici bir araç ancak her araçta olduğu gibi bakımsız araç sizi üzecektir.. Linkteki aracı ben olsam almazdım yorgun bir araç gibi duruyor yaş ve km'sinden ötürü :( Dediğiniz fiyat bandına Opel Astra F, Volkswagen Polo 6N, Fiat Palio veya Siena, biraz daha uygun fiyata Ford Sierra düşünürdüm yerinizde olsam...

nekosam3540

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kardeşim 8 yıllık astrah h kullanıcısı olarak; bu uzun yıllar kullanma hayaline kesinlikle kefil olurum tabi aldığın araba bakımlı ve senin ona iyi bakma sözün ile ancak tigra hiç kullanmadın bence birde astra h ları düşünderim. Allah gönlüne göre versin.
Arabalardan çok anlamam, 18'imden beri ehliyetli şoförüm ama sadece babamın Lada, Skoda, Şahin gibi araçlarını kullandım. Astra H dediğiniz tam olarak model yıl bilgisi nedir acaba?

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz,
Para kolay kazanılmıyor hocam, bu yüzden hevesten ziyade biraz daha sizi yormayacak fazla masraf etmeden binebileceğiniz ustası bol parçası bol gerektiğinde hızlı şekilde satabileceğiniz bir araç önerim olur.. Kırık dökük bir araç alıp da kapıda bekleyip kullanmaktan korktuğunuz, sonrasında satmak istediğinizde sizi haftalarca bekletecek bir araç yerine istediğiniz zaman yaz kış demeden size hizmet edebilecek, piyasası hızlı bir araç önceliğiniz olmalı... Tigra'lar şekli itibariyle dikkat çekici bir araç ancak her araçta olduğu gibi bakımsız araç sizi üzecektir.. Linkteki aracı ben olsam almazdım yorgun bir araç gibi duruyor yaş ve km'sinden ötürü :( Dediğiniz fiyat bandına Opel Astra F, Volkswagen Polo 6N, Fiat Palio veya Siena, biraz daha uygun fiyata Ford Sierra düşünürdüm yerinizde olsam...
Aracı aldıktan sonra yaklaşık 9-10bin tl kadar bakım masrafı ayırmayı düşünüyorum, komple elden geçirmeyi ve satma planım yok dediğim gibi. Bir defa aldıktan sonra benim ve aracımın ömrü yettiği sürece binmeyi düşünüyorum. Babamdan aldığım hayat öğretisini kendi aracımda da devam ettirmek istiyorum "elindeki malın kıymetini bil, yeri geldiğinde sen yeme malına yedir, o elinde olmaya devam ettiği sürece zaten ekmeğini yemeye devam edersin". Diğer araçlara da bakmama nedenim dediğim gibi, yaş 24 olunca insan biraz agrasif bir görüntü, dışarıda gezerken en azından 1-2 kişi dönüp "aa güzelmiş" desin istiyor insan 😅

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arabalardan çok anlamam, 18'imden beri ehliyetli şoförüm ama sadece babamın Lada, Skoda, Şahin gibi araçlarını kullandım. Astra H dediğiniz tam olarak model yıl bilgisi nedir acaba?

Aracı aldıktan sonra yaklaşık 9-10bin tl kadar bakım masrafı ayırmayı düşünüyorum, komple elden geçirmeyi ve satma planım yok dediğim gibi. Bir defa aldıktan sonra benim ve aracımın ömrü yettiği sürece binmeyi düşünüyorum. Babamdan aldığım hayat öğretisini kendi aracımda da devam ettirmek istiyorum "elindeki malın kıymetini bil, yeri geldiğinde sen yeme malına yedir, o elinde olmaya devam ettiği sürece zaten ekmeğini yemeye devam edersin". Diğer araçlara da bakmama nedenim dediğim gibi, yaş 24 olunca insan biraz agrasif bir görüntü, dışarıda gezerken en azından 1-2 kişi dönüp "aa güzelmiş" desin istiyor insan 😅
Anladığım kadarıyla model kafada belirlenmiş o zaman Tigra üzerinde yoğunlaşalım..
Örnek İlan
Attığınız ilandansa yine İzmir içi bunu tercih ederdim... Hem daha modelli hem km'si çok daha düşük hem de oynanmamış bir araç :)

edit:
Örnek İlan 2
Şehir dışı da bunu tercih ederdim km'sinden ve durumundan ötürü...

• Sevdim
Tepkiler: nekosam3540

nekosam3540

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla model kafada belirlenmiş o zaman Tigra üzerinde yoğunlaşalım..
Örnek İlan
Attığınız ilandansa yine İzmir içi bunu tercih ederdim... Hem daha modelli hem km'si çok daha düşük hem de oynanmamış bir araç :)
Örnek ilan olarak çok oyalanmadan gördüğüm ilk Tigra ilanını attım, tabii ki de kilometre olarak daha düşük ve daha bakımlı bir araç bakmaya çalışacağım. Gerekirse sırf kilometre farkı için 2-3bin ₺ fazla vermeye de razıyım zaten :)

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

nekosam3540

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yaptığınız şehir içi ve şehir dışı ayrımını anlamadım, ne için böyle bir ayrım yaptınız acaba? Dediğim gibi araçtan pek anlamayan birisiyim yalnızca şoförüm, şoförlüğüm de Lada, Skoda, Şahin'den ibaret :D

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
dostum şimdi baktım fiyatlarada astra h senin senin bütçeni aşıyor. sonra dedim astra g de çok güzel araba ama ne ilginçtir ki astra g ye 50-80 bin aralığında fiyatlar isteniyor şaka gibi. tigra düşünülerbilir kanısına vardım :)

• Haha
Tepkiler: nekosam3540

nekosam3540

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dostum şimdi baktım fiyatlarada astra h senin senin bütçeni aşıyor. sonra dedim astra g de çok güzel araba ama ne ilginçtir ki astra g ye 50-80 bin aralığında fiyatlar isteniyor şaka gibi. tigra düşünülerbilir kanısına vardım :)
Duyduğum, araştırdığım kadarıyla lpg'de kilometre başına 25kr yakıyormuş ama lpg ile uzun ömürlü kullanımda motora zarar veriyormuş. Tavsiye edilen kullanım kısa ve orta mesafelerde benzin, şehirlerarası uzun mesafelerde lpg'li kullanımmış. Doğru mudur acaba? Kusura bakmayın sizin de başınızı ağrıtıyorum ama her insanın ilki bir başkadır ben de elimden gelenin en iyisi olsun istiyorum

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kaan tigra ve corsa b de epey iyi işler çıkarıyor hazır izmirdesin yanına gidip bildiği iyi araç var mı sor.

Yakıt ve hız olarak çok iyi değildir piyasası corsa'ya nazaran daha yavaştır.

94 model c20xe astra gsi al demek isterdim ama pek arabalarla haşır neşir olmadığın için es geçiyorum.

Skoda fabia. Fiat siena falan bakabilirsin.
Temiz denk getirirsen başka model de alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16