15 km üzeri kapıların kitlenmesi

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa d'lerde hız 15 km'nin üzerine çıkınca kapılar otomatik kitleniyor. astra h'lerde böyle bir özellik var mı? varsa nasıl etkinleştiririz, yoksa bu özelliği ekleme imkanımız var mı?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim basit bir alarm takılsa dahi ilk çalıştırmadan sonra ki ilk frene basışta araçkapıları kitliyor

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa d'lerde hız 15 km'nin üzerine çıkınca kapılar otomatik kitleniyor. astra h'lerde böyle bir özellik var mı? varsa nasıl etkinleştiririz, yoksa bu özelliği ekleme imkanımız var mı?

Bu ozellik sadece 2004 model Astra H larda var sadece, daha sonraki modellerde fabrika tarafindan bu ozellik guvenlik sebebi ile iptal edilmis... Opel Turkiye den izmirden gelen cevap bu sekildeydi, yani kapilar kaza aninda acilamiyormus ondan dolayi iptal edilmis...

2004 model araciniz var ise bunu su sekilde aktif ediyorsunuz.. Kapi acma kapama dugmesine (orta konsoldaki) buna 4sn basili tutuyorsunuz ve kapilar 12km/h hizin ustunde otomatik kapaniyor.

2005 ve sonraki modellerde bu ozellik sonradan takilan bir elektronik devre ile yapilabiliyor, bu parcanin adi HLS modul...

DUPONTSA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik kilidi devreden çikarma

Mrb,
Kilitleme işini becerdim ama iptal etmek istiyorum bunu başaramadım.Bu konu hakkında bilginiz varmı acaba.Tşk

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ozellik sadece 2004 model Astra H larda var sadece, daha sonraki modellerde fabrika tarafindan bu ozellik guvenlik sebebi ile iptal edilmis... Opel Turkiye den izmirden gelen cevap bu sekildeydi, yani kapilar kaza aninda acilamiyormus ondan dolayi iptal edilmis...

2004 model araciniz var ise bunu su sekilde aktif ediyorsunuz.. Kapi acma kapama dugmesine (orta konsoldaki) buna 4sn basili tutuyorsunuz ve kapilar 12km/h hizin ustunde otomatik kapaniyor.

2005 ve sonraki modellerde bu ozellik sonradan takilan bir elektronik devre ile yapilabiliyor, bu parcanin adi HLS modul...

astra g lere oluyormu bu yada astra g lerde nasıl aktif ederiz varmı böyle bişey

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acmak ıstemedım bole bı ozellıgın olması guzel ama ben kaza anında basıma gelceklerden korktugum ıcın actıktan sonra kapatamam dıye acmak ıstemıyorum :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
acmak ıstemedım bole bı ozellıgın olması guzel ama ben kaza anında basıma gelceklerden korktugum ıcın actıktan sonra kapatamam dıye acmak ıstemıyorum :D

araciniz kac model 2004 degilse istesenizde acamazsiniz zaten...:kop:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence güzel bir özellik,2006 corsa c de yazılımla yapılabiliyormu araştırmak lazım.
Kaza durumunda ise (Allah korusun) mudahele için gerekirse camda kırılabilir, yani kapı kilidinin çok önemi olur mu bilemedim açıkcası...