Tesla Ekran Açılmama Sorunu ( ÇÖZÜLDÜ )

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar, öncelikle ilk defa bu sorunu sanırım ben yaşadım tahlisizce :). Elektronik cihazlardaki şansızlığımı malesef bir kez daha yaşadım. iphone 11 kullanıyorum, Tesla ekrana hiç bir şekilde usb harici bağlantı olmamasına rağmen cihazın işletim sistemi çöktü. Normal şartlarda Carplay özelliği cihazın dahilinde olduğu için herhangi bir aparat vs. hiç bir şey olmadan bağlanıyordum. Geçen hafta cuma günü, şirketten bir eleman arabamı çekmesi için anahtarı verdim, daha sonra aradan belki 30 dk geçmiştir, araca indim, kontağı çalıştırdım ,Tesla ekran başlatma menüsüne geldi. Normalde kullananlar bilir, tesla ekranlar Logolu açılışı arabayı belli bir süre çalıştırmadığınızda yapar örnek veriyorum park ettiiniz 7-8 saat sonra arabayı çalıştırdığınızda logolu açılış yapar. Tabiki benim cihazım malesef açılmadı,

FullSizeRendered0f93cd1b2e8299.jpg

Herşeyi denedim,cihazın komple elektiriğini kestik çıkardık, başka bir multimediacıda başka kablolarla açtık olmadı, bilgisayara taktık, reset attık olmadı vs.vs.vs herşeyi denedik. Son çare olarak cihazın üretici firmasıyla iletişime geçtim, Aliexpress.com üzeirnden aldığım için Türkiyede herhangi bir servisi vs. bulunmuyor. Üreticinin mühendisi benimle iletişime geçti ve nasıl cihazı açabileceğimizi ve gerekli işletim sistemi dosyalarını tarafıma mail attı.
Öncelikle bu konuda bilginiz yoksa, benim yaptığım gibi bu işlerden anlayan bir multimedia işi yapan iyi bir yere gitmenizde fayda var, yapacağınız yanlış bir işlemle cihazınızın işlemcisini yakabilirsiniz.

Eğer cihazınız bu şekilde aliexpress.com üzerinden veya garantisi bitmiş cihaz ise izleyeceğiniz yol

1- Üreticisinden işletim sistemini mutlak almanız gerekiyor.
2-Aşama aşama aşağıda anlatılan görseldeki gibi işlemleri sırasıyla yapmalısınız.

Screenshot_170a8c2914ef4cdc0.png
Screenshot_2ae94b8060d99db38.png
Screenshot_3e1e1583c642eb1a7.png
Screenshot_4c8bd8c0550408575.png

İşlemler çok zorlu geçiyor, ama anlayan birine yaptırın mutlaka ben EMAY AUDİYO- GÜNGÖREN/ İSTANBUL adresinde bu cihazların ithalatcısına bıraktım. Sonuçta 3000tl'lik cihaz her yere güven olmaz ekranı değişseler bile inanın bana haberiniz olmaz, çünkü art niyetli insanlar çok ve benim cihazımdan türkiyede şuan için yok.O yüzden İstanbulda bu işi layıkıyla yapan abimize emanet edebilirsiniz, dükkanında bu konunun uzmanı var baya uğraşlar sonucu en son aldığım dosyalarla olayı çözdük.
Ayrıca cihaz almak isterseniz genel anlamda wv gurubu dahil hepsine göre android ekran ve ses sistemi yapıyorlar bilginiz olsun.

Screenshot_6a167211a2d3f8c87.png

Yazılımsal olarak sorunum çözüldü, fakat cihazda eksik uygulamalarım var yine sağolsun üretici firma gerekli uygulamaları tarafıma mail attı nasıl yapıldığını (USB ile ) anlatan bir video da gönderdi. Bugünde uygulamalarımı yükleyip, güncelleme dosyasıyla birlikte usb aracılığıyla tekrar yükleyip ilk halinde olduğu gibi kullanmaya devam edeceğim.

Screenshot_516d52bed4bd224b3.png

Bu tarz sorun başınıza gelirse, panik yapmayın bazı işgüzarlar size yeni cihaz satmak için yok işlemci yanlış bu daha çöp oldu, yok bilmem ne diyecektir bana olduğu gibi. Aslına bakarsanız, android cihazların yazılımsal olarak mutlaka kendimize usb de bir yedek almamız gerektiğini anladım.Tavsiye ederim nasıl yapılacağı konusunda youtube da bir çok video mevcut uygun olanı seçip izleyin ve şekilde bir yedeğiniz mutlaka olsun.
Aliexpress.com dan aldığım satıcı gerçekten mükemmel sorunumu anlık olarak takip etti, inanın bana aklıma hepsiburada.com dan aldığım bebeğimiz için buhar makinesi geldi, ne üretici üzerine aldı, ne satıcı ortada bırakmışlardı. Bir şekilde yetkili servisine kendim ulaşıp sorunumu çözmüştüm. O yüzden güvenirliği konusunda bizim türkiyedeki online alışveriş sitelerinden daha güvenli ama ilgili satıcıya dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Sorunumu çözdük. nasıl oldu neden oldu bilmiyorum, Acaba park ederken, aracım otomatik olduğu arabayı D de bırakıp anahtarı çıkarmayamı çalıştı da sonra tekrar aç kapa aç kapa ekrana öyle zarar mı verdi diyorum ama çözdüğüm için açıkcası nasıl olduğuyla artık ilgilenmiyorum. :LOL:
Başınıza böyle bir olay gelmemeniz dileğiyle,

Ekranla ilgili bazı kodlar var, bunları bilmenizde fayda var, çinli satıcı bana çince attı ama translate edip size yazıyorum.Google Translate’ten yaptım...

Hangi şifreyi belirlemem gerekiyor?
Bluetooth şifresi 0000/1234, protokol ayar şifresi 8888,
fabrika yapılandırma ayar şifresi 123456, fabrika ayarını geri yükleme şifresi 7890,
geliştirici şifresi açık değil (bilmiyoruz)

DOSYA İNDİRME LİNKİ

Ekli dosyalar

• TS9 T3L 方控接地升级方法Forced upgrade method with U disk.pdf
    460.6 KB · Görüntüleme: 29
  • TS9格式化文件.zip
    262.4 KB · Görüntüleme: 20
  • 异常下系统强制升级办法(1)(1).pdf
    370.6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mtunc ve cagatay16

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hard format atılmış gibi görünüyor...Mm lerde Telefonlardaki gibi tuş combinasyonu olsa iyi olurdu...

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun hocam, bence nazar bu olay :) Çözümü bulmanız ve paylaşmanız mükemmel olmuş, hatta ilgili dosyaları siteye yükleyelim uygun görürseniz bu problemi yaşayanlar çözsünler.

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun hocam, bence nazar bu olay :) Çözümü bulmanız ve paylaşmanız mükemmel olmuş, hatta ilgili dosyaları siteye yükleyelim uygun görürseniz bu problemi yaşayanlar çözsünler.
tabiki yükleyebiliriz. Diğer eklentiler için boyutları büyük o yüzden link yapıp koyabilirim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benim cihazda yapıyor arasıra kardeşim. Amam benim araç manuel ve viteste kontak açarsam ekran açılmıyor. Akü sök tak yapıyorum. Benimde aynı şekilde misafirim varken başkasına aracın anahtarını vermiştim çeksin diye ondan sonra başladı bu olay.

Çok can sıkıcı bişey geçen ankarının ortasında kaldım navigasyonsuz. Telefondaki google mapste şebekden çalışıyor her yerdede bakanlık elçilik bişey binaları var jammer dolu jammerın alanına girince google konum sinyalini kaybediyor.

Son düzenleme:
  • Beğen

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Okan.
Neyse ki sorunsuz çözülmüş. :)

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
tabiki yükleyebiliriz. Diğer eklentiler için boyutları büyük o yüzden link yapıp koyabilirim.

Siz elinizdeki tüm dökümanları wtransfer üzerinden ekleyin, ben hepsini alıp siteye yükleyip bu konuyla ilişkilendireyim hocam.

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu arada konuyu detaylıca okuyanlar ve Tesla Ekran kullanıcılarının nasıl yedek alabileceğini söyliyeyim.
Ekran üzerinden Araç Ayarları- Gelişmiş Yapılandırma ( buraya dikkat 8888 yazarsanız normal menü- fabrika yapılandırma ayar şifresi 123456 yazarsanız mühendislik menüsü dedikleri menü çıkıyor. ) Dışa aktar seçeneği var onu seçiyorsunuz.

İşlem çok basit boşuna para ödemeyin, Oldu ki uygulamalarınız gitti vs.vs yedeği geri yüklemeniz gerekiyor aynı menüye giriyorsunuz bu sefer İÇE aktar seçeneğini tıklıyorsunuz 3-4 dk sürüyor açılıp kapanıyor.

Hayırlısı :LOL: cihazı kurcalıyorum umarım birşeyler daha çözer paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: metexxx