Hareket Edince Kapıların Oto Kilitlenmesi...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,daha önceki aracımda hareket ettikten sonra belirli bir hıza çıkınca(sanırım 10 km üstüydü)kapılar otomatik kilitleniyordu..Bu sabah biraz menüyü kurcaladım ama bulamadım..Böyle bir özellik 2012 edition J de varmı..Varsa bunu nasıl aktif hale getiriyoruz?Bazı yerlerde ön konsol üzerindeki kilit tuşuna 3 sn.basınca aktif olduğu söyleniyor ama bende olmadı...

Onore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gizli menü'de 12 numaralı kodu On yaparsanız 10 km hızdan sonra otomatik kilitlenecektir.

ozgurbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
#Onore

Bende de 2012 J var ve küçük bir oğlum var, ne zaman kapıları kilitlemeyi unutsam eşim uyarıyor beni. Bu özellik benim de çok işime yarar ancak "Gizli Menü" 'ye nasıl girebilirim ve kodu nasıl On yapabilirim, tarif eder misiniz ???

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kendim sordum kendim cevapladım gibi oldu ama neyse :)...Gizli menüye gerek yok..Teybin üzerindeki Config tuşuna basıp Araç ayarları bölümüne gelin > Elektrikli kapı kilitleri> Otomatik kapı kilitleme-AÇIK yapın..Harket ettikten sonra kapılar otomatik kapanacak..Aractan ineceğiniz zaman kontağı kapatıncada tüm kapılar otomatik tekrar açılacak..
Kitapçıkta Yazan:
Elektrikli kapı kilitleri
Otomatik kapı kilitleme: Kontağı
kapattıktan sonra, otomatik kapı
kilidi açma işlevini etkinleştirir veya
iptal eder. Kontağı kapattıktan
sonra, otomatik kapı kilitleme
işlevini etkinleştirir veya iptal eder.
Gecikmeli kapı kilitleme: Gecikmeli
kapı kilitleme fonksiyonunu
etkinleştirir veya iptal eder.
Kpıları otmtk yeniden kltleme:
Kilitlerin çözülmesinden sonra araç
kapılarının açılmaması üzerine
otomatik tekrar kilitleme

Son düzenleme:

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ahh ah 2012 astra h larda yok :(

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çocuklar için eğer içerden açılıyorsa anlamı yok.içerden açılmıyorsa da riskli buluyorum kaza durumlarında takılı kalırsa diye.çocuk kilidi açık kalmalı sadece arkalar için çocuk yolcularda.
sadece içerden açılıyorsa kapkaç olaylarında avantajlı olabilir dışardan açılamaz.ama dediğim gibi orjinal bir özellik olmasına rağmen riskli buluyorum.kontak kapanınca yada durunca devredışı kalıyor olabilir ama ya kalmazsa hapsolur insanlar araç içinde..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
çocuklar için eğer içerden açılıyorsa anlamı yok.içerden açılmıyorsa da riskli buluyorum kaza durumlarında takılı kalırsa diye.çocuk kilidi açık kalmalı sadece arkalar için çocuk yolcularda.
sadece içerden açılıyorsa kapkaç olaylarında avantajlı olabilir dışardan açılamaz.ama dediğim gibi orjinal bir özellik olmasına rağmen riskli buluyorum.kontak kapanınca yada durunca devredışı kalıyor olabilir ama ya kalmazsa hapsolur insanlar araç içinde..
Kapılar kilitlendikten sonra şoför kapısı hariç,(Yanlış hatırlıyor olabilirim)diğer kapılar konsoldaki kilit açma tuşuna basmadan açılmıyor diye kaldı aklımda..Araca gidince tekrar kontrol edicem :)