1.viteste kalkarken arabam titriyor neden olabilir?

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Benim arabamdada (Astra G 2001 1,6 16V) bu aralar kalkışta titreme var. Ayrıca vites geçişlerinde öncekine kıysla biraz daha belli oluyor geçişler. Acaba benmi debriyajı ayarlayamıyorum. Yoksa bi şeymi var merak ediyorum. Ayrıca çekişinde düştüğünü düşünüyorum önceye göre. Baskı balata 6 ay önce bilyasıda 3 ay önce değişti. Carbon clean 7-8 ay olmuştur aynı zamanda egr valfi ve gaz kelebeğinide temizletmiştim. Şimdi tekrar egr temizletmeden önce verdiği tepkileri veriyor araç. Acaba baskı balatada bi şey varmıdır. Yoksa temizlikleri yaptırırsam yeterlimi sizce.

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabadada oluyordu sonra ben bişi bulduğumu sanıyorum ondan sonra artık yapmıyor szie yazayım
debriyaja bastığınızda kalkarken bizler (Ben tabiiki) biraz çeker sonra gaz veririz
ama şimdi önce gaz veriyorum araba 2000-2500 devire gelirken debriyajdan ayağımı çekiyorum inanın bana titremesi bitti :) denemenizi tavsiye ederim.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabadada oluyordu sonra ben bişi bulduğumu sanıyorum ondan sonra artık yapmıyor szie yazayım
debriyaja bastığınızda kalkarken bizler (Ben tabiiki) biraz çeker sonra gaz veririz
ama şimdi önce gaz veriyorum araba 2000-2500 devire gelirken debriyajdan ayağımı çekiyorum inanın bana titremesi bitti :) denemenizi tavsiye ederim.
iyide benzin parasını kim verecek?
ha bide sorun çözüldü sorun lpg basıncı fazla geliyormuş ayarlattık süper gaz yiyor

ozgurcoban07@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman ile motor arasına 550-750 tl arası bi şey sıkışmıştır genelde ondan kaynaklanıo:)

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü LPG BASINCI AYARLANDI....ARACINIZ LPGLİ İSE BASINÇ AYARI YAPTIRIN!

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basınç kaç bar'a ayarlandı ?

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu şekilde bir soru sordum çünkü bana Atikerin fabrikasından bu basınç değerinin 1 - 1.1 bar arası bir değer olması gerektiği söylendi.