1 sene 3bin km de yağ değişir mi?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar km dolmadan yağ değiştirmek boşuna 10.000 yeterli. Eskiden bi termik santralde çalışıyordum. Tirbün yağı ihalesi için teknik sarname geldi elimize ama faal olarak po xxx yağını kullaniyormusuz aynı özellikleri tasisada tirbune farklı yağ koymaya kimse cesaret edemedi. Başladık bu ihaleyi nasıl hazırlarizda poxxx ı alırız diye. Keban heste yakın bi tarihte ihale yapmıştı aradık sorduk. 10 yıl önce alınan yağ bitmiş o yüzden ihale yapmislar. Sözün kısası yağ beklemeyle hiçbişey olmaz.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ya iste millet cok şey biliyor artik , he deyin geçin. Para bizim cebimizden cikmiyor:) .

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutuda değil motor içinde bekleyince, yani hava metal ve egzoz gazları ile temasa geçince bozulduğu söyleniyor. Tamam denilen doğru ama bozulma süresi 1 yıl mıdır? Öğrenmek istediğim bu!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kutuda değil motor içinde bekleyince, yani hava metal ve egzoz gazları ile temasa geçince bozulduğu söyleniyor. Tamam denilen doğru ama bozulma süresi 1 yıl mıdır? Öğrenmek istediğim bu!

İşin aslında bana bu bir yıllık zaman pek mantıklı gelmiyor. Evet doğru belli bir süre olur ama bu zaman bence bir yıl olması mümkün değil. Aslında dedim gibi servis ve yağ satanların işine geliyor bu bir yıllık zaman. Özellikle servisler gel yıllık seni güzel bir öpelim. Malum bizler de sıfır alınca araca bir şey olur aman garanti kapsamı dışında kalır diye gitmek zorunda kalıyoruz onlar da öpmeye devam ediyor. Kişisel fikrim hiç bir halt olmaz. Bir iki yıl içinde.

uyuzboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

üstadım motor yağı ve motor içinde oluşan kurum vb şeyler bence etkileşime yada kimyasal bi tepkimeye durduk yere geçmezler. motor yagının bozulması demek viskozitenin değişmesi demek. üstün teknolojiyle üretilen bu ürünler 1 yılda motor içerisinde beklemeyle bozulacaksa vay halimize.

10000 km yapınca yagın durumu çokta kötü olmuyor ama değişiyoruz doğrumudur.

bide olaya şöyle bakalım hem 10000 yapalım hem 1 yıl dolmuş olsun sonuç değişiyormu hayır. e boşta araba yattı diye yağa nolacakki dikkat ederseniz yağın akışkanlığı değişiyor buda ısıya ve içinde biriken kurum vb maddelere maruz kalmasıyla oluyor zamanla değil.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sıfır araç alımlarında özellikle bakım aralıklarında 10 000 den başlıyor eğer ki bir kişi yılda sadece 3-5 bin yapıyor ve firmalar 10 000 km bakım aralığı denmesine karşın her gidildiği zaman yağ değişimi yapılıyor ise bence müşteri kazıklanıyor.

Şimdi garanti sıfır araç aldım diyelim bakım aralığı 10 000 km ben bu km dolmadığı için bitmedim bakım da zaten yağ değişiminden ibaret değişmedim. Şimdi aracım garanti kapsamından çıkmış mı? Olacak? Böyle saçmalık olur mu? Eğer garantiden çıkıyor yada araç 10 000 km dolmadan sadece bir yıllık zaman doldu gel yağ değişimi yapalım deniyor ise müşteri bence kazıklanıyor.

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır araç alımlarında özellikle bakım aralıklarında 10 000 den başlıyor eğer ki bir kişi yılda sadece 3-5 bin yapıyor ve firmalar 10 000 km bakım aralığı denmesine karşın her gidildiği zaman yağ değişimi yapılıyor ise bence müşteri kazıklanıyor.

Şimdi garanti sıfır araç aldım diyelim bakım aralığı 10 000 km ben bu km dolmadığı için bitmedim bakım da zaten yağ değişiminden ibaret değişmedim. Şimdi aracım garanti kapsamından çıkmış mı? Olacak? Böyle saçmalık olur mu? Eğer garantiden çıkıyor yada araç 10 000 km dolmadan sadece bir yıllık zaman doldu gel yağ değişimi yapalım deniyor ise müşteri bence kazıklanıyor.

Aynen öyle 1 yıl dolunca km ye bakmadan yağ ve tüm filtreleri değiştiriyorlar. Hatta elimde 2 tane çıkma hava filtresi var tertemiz duruyor. Bunlar temiz deyip geri verdiler :) o zaman neden degistirdiniz dedim garantinin devam etmesi için degistirmemiz gerekiyor dediler !