1 sene 3bin km de yağ değişir mi?

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel aracımla 1yilda sadece 3000 km yol yaptım . Size göre yağı değiştirmeli miyim? Arac 18 bin km de , 6 veya 1 sene daha idare eder mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben bu yıl değiştirmedim ilk yağ değişimi sonrasın da beş bin yaptım kullandım yağ onbeş binlik bir yağ idi ikinci yılı dolana kadar de değişmeyeceğim adamlar araçların da yağ olmadan biniyor salladım gitti. Normalde yılda bir değişim derler ama ben değişmedim. Boşa para vereceğim dedim devam.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız yetkili servise gitmiyorsa değiştirmeye gerek yok.

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise gitmiyorum, garanti bitti. Ancak yağ konusunda söylenenler çok kafa karıştırıcı :)
Yağ metal dedikten 1 sene sonra km ye bakmaksızın ömrünü tamamlar deniyor , bu ne derece doğru?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KM kesinlikle dolmuyor ama ben yılda bir mutlaka değiştiriyorum. Bir şey olacağı yok ama kafam rahat ediyor işte.

Yeni motorlarda mümkün olduğunca erken yağ değişimi tavsiye edilir, bence bu sefer değiştirin gerekirse bir sonrakini biraz ertelersiniz.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet dediğiniz gibi yağ motora konulduğu andan itibaren kullanılmasa dahi özelliğini yitiriyor diyorlar. Eski aracımda bu kadar detay özen göstermiyordum km dolmadigindan dolayi hatta 2 senede 1 yağ değiştirirdim.Herhangi bi sorun yaşamadım lakin aracı takasa götürdüğümde bu araç tekliyor demişlerdi. Yeni aracımin yagini maalesef km dolmadan senesinde değiştiriyorum.Belki eski aracımda ki sorun ondan dolayı gerçekleşmişti

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben açıkçası yıl olayına gram inanmıyorum sadece yağ satalım olayı başka bir şey değil doldurun km sürün gitsin.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
dizel araçla sende 3bin km yapıyosanız bence arabayı değiştirin :D

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araçta turbo yoksa bişe olmaz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar özellikle bazı şeyleri düşündüğüm zaman bu yıllık olay sadece servis ve yağ satıcı kişilerin işine geliyor. Misal sıfır araç yılda adam üç yada dört bin yapmış şimdi araç içinde olan yap onbeş binlik yağ eee bu adam iki yada üç yıl sonra servise gider bu durum da servisin işine gelmez nede olsa elli tl yağ serviste yüz elli en az tabi.