1 sene 3bin km de yağ değişir mi?

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar özellikle bazı şeyleri düşündüğüm zaman bu yıllık olay sadece servis ve yağ satıcı kişilerin işine geliyor. Misal sıfır araç yılda adam üç yada dört bin yapmış şimdi araç içinde olan yap onbeş binlik yağ eee bu adam iki yada üç yıl sonra servise gider bu durum da servisin işine gelmez nede olsa elli tl yağ serviste yüz elli en az tabi.

İşte kesin bir bilgi yok, tam sentetik yağların 30 bin km yapacağını söyleyen de var, yurtdışında periyodik bakımların 2 senede bir yapıldığını söyleyen de !

araçta turbo yoksa bişe olmaz

Araç tdi , turbosuz dizel kaldı mı ki ?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tam sentetik yağ kullanıyorum. Yılda ort. 6-7 bin km yapıyorum. Ben 10.000 km olmayınca değiştirmiyorum. zaten genelde 2-3 km mesafede kullandığım için yağ ısınmıyor bile.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben tam sentetik yağ kullanıyorum. Yılda ort. 6-7 bin km yapıyorum. Ben 10.000 km olmayınca değiştirmiyorum. zaten genelde 2-3 km mesafede kullandığım için yağ ısınmıyor bile.

Bende aynen öyle yapıyorum bundan sonra da 10 40 ile devam edeceğim. Zaten km dolmuyor verdim para boşa gidiyor .

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepimizin atladığı bir sey daha var oda yağın temizleme özelliği. Kullandıkça yağ da kararıyor 5 bin km de ki yağ bile siyahtı benimkinin. Hele dizeller daha çabuk karartiyor. Pekı kirli bi suda çamaşır nasıl yıkarsin temizlenmez aynı şeye benziyor düşününce :/

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hepimizin atladığı bir sey daha var oda yağın temizleme özelliği. Kullandıkça yağ da kararıyor 5 bin km de ki yağ bile siyahtı benimkinin. Hele dizeller daha çabuk karartiyor. Pekı kirli bi suda çamaşır nasıl yıkarsin temizlenmez aynı şeye benziyor düşününce :/

Mehmet kardeşim dizel araçlar da durum nasıl bilmiyorum da benzin yada lpg özellikle lpg var ise yağ kolay kolay kararmıyor. Bugün kontrol ettim altı bin yağ sapsarı.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet kardeşim dizel araçlar da durum nasıl bilmiyorum da benzin yada lpg özellikle lpg var ise yağ kolay kolay kararmıyor. Bugün kontrol ettim altı bin yağ sapsarı.
Abi dizeller de 100 km de bile yağ kararıyor mus kullanıcılar öyle diyor. Bende lpg yok benimde kararmaya yakin 7 bin oldu . Lpg yi bilmiyordum :)

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden opel astrada yarı sentetik 10-40 kullanıyordum. şimdiki aracımda önceki sahibi serviste hep 5-30 tam sentetik kullanmış, ben de 5-30 kullanıyorum. geçen ki yağ değişimi 10.000 km olmuştu ve sap sarıydı.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar kendi yorumlarım için söylüyorum ben bundan sonra on bin olmadan yağ değiştirmeyeceğim. Yorumlarım diğer arkadaşlarımı yönlendirmesin ;)