1.6 115 hp Sprint Booster Montajı

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115 hp Sprint Booster Montajı

niko22 link' Alıntı:
1. vites acaip oldu özellikle 1400 kiloya yakın araç böyle hızlı nasıl kalkar hayret ediyorum tabi gaza hart diye değilde yedirerek basarsam daha faydasını görüyorum.

Bende modifiyeli dizel Focus varken Edremt in ilk Astra sı siyah bir 115Hp idi.

Birgün ışıklarda önümde kalktı bende hemen dibinde, selektör atıyorum ama sağa çekilmiyor derken hız 140-150 oldu ben sağından geçtim farkı koyup önüne kırayım derken bir baktım pek de geçememişim arada birkaç metre ancak var  005hihih

Yeni nesil hatırlamaz; Astra G lerdeki 1.6 motor ilk çıktığında esneklikte falan 120Hp lik Civic lere taş çıkarırdı en torklu 1.6 motordu.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bende modifiyeli dizel Focus varken Edremt in ilk Astra sı siyah bir 115Hp idi.

Birgün ışıklarda önümde kalktı bende hemen dibinde, selektör atıyorum ama sağa çekilmiyor derken hız 140-150 oldu ben sağından geçtim farkı koyup önüne kırayım derken bir baktım pek de geçememişim arada birkaç metre ancak var  005hihih

Yeni nesil hatırlamaz; Astra G lerdeki 1.6 motor ilk çıktığında esneklikte falan 120Hp lik Civic lere taş çıkarırdı en torklu 1.6 motordu.
Doğrudur bende de vardı 60dan 5. vitesle bayılmadan hızlanırdı, İstanbul ikitelli gişelerden Edirneye 5.viteste hiç değiştirmeden giderdim. Km başına düşen beygir daha fazla j kasa ya göre ama 11-12 ltden aşağı yakmıyordu dizele biniyormuş gibi oldum şimdi 8,4 lt ile :)

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

0-100'e nasıl etkisi olmaz yaa sonuçta aracın kakışı atikleşmiyo mu  023hm

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O simdi asker link' Alıntı:
0-100'e nasıl etkisi olmaz yaa sonuçta aracın kakışı atikleşmiyo mu  023hm

Ciddi biçimde denemek lazım, SB son sürati ve toplam çekiş gücünü arttırmaz ama 0-100 gibi anlık denemelerde fayda sağlayabilir zira normal gaz pedalıyla anında sonuna kadar basılsa da motor hemen tepki vermiyor, bu ne demek; SB ile anında tepki veren bir motorla zaman kazanılabilir demek.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

0-100 denemesi yapacağım ancak trafik yoğunluğu olmayan düz yol arıyorum yakınımda yok çevreyolu inişli çıkışl, d100 ist. yolu kalabalık anca Edirneye giderken otobanda olur.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
0-100 denemesi yapacağım ancak trafik yoğunluğu olmayan düz yol arıyorum yakınımda yok çevreyolu inişli çıkışl, d100 ist. yolu kalabalık anca Edirneye giderken otobanda olur.
abi en güzel hızlanma değerini yeşil modda alırsın ben denemiştim yeşilde hemen boşluksuz topluyor ama kırmızı modda patinaja düştüğünden daha fazla zaman kaybına yol açıyor ,kırmızı mod daha çok rollingde çok işe yarıyor.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
abi en güzel hızlanma değerini yeşil modda alırsın ben denemiştim yeşilde hemen boşluksuz topluyor ama kırmızı modda patinaja düştüğünden daha fazla zaman kaybına yol açıyor ,kırmızı mod daha çok rollingde çok işe yarıyor.

Doğrudur senin videoyu izlemiştim, kırmızı modda vites değiştirirken debriyajdan ayağı çok seri kaldırmak lazım yoksa gaza basıldığında yarım debriyajda kalıyor yarısı boşa gidiyor verdiğimiz gazın şuan zaten hep yeşilde kullanıyorum ;)

calciumcarbonate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Ankara'da 350 TL' ye Astra 1.6 classic III'den çıkma bir sprint booster buldum. bir yıl garantisi de devam ediyormuş. AStra j 1.6 115 hp'ye uyar mı ve sizce fiyat nasıl

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Geçen bir arkadaş 250 tl ye satılığa çıkarmıştı ama kimdi hatırlayamadım