1.4T. emme manifolt' u sorunu

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T. emme manifolt' u sorunu

drcoach link' Alıntı:
....

Ayrıca bir ekleme daha yapayım; CD500 navigasyon ekranında geçen yaz bir iki defa titreme olmuştu, eski tuplu tv'ler gibi. Bir kaç saniye sürüp geçmişti. Ben üzerinde durmamistim. Geçen gün yine aynı şekilde tekrarladı. Servise son gidisimizde bunu da söyledik. Sonuç: fabrikadan manifold ile birlikte yeni bir CD500 ekranı da gelecek ve değiştireceklermiş! Bu arızayı da ilk ben yaşamış oldum galiba, daha önce hiç duymamıştım !

Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim..

Sorunla ilgisi olmayabilir ancak gps vb bağlantısı açık olan akıllı telefonlar bizim araçları etkiliyor; Iphone yüzünden 2-3 kere sağ-sol sinyal sesi iptal olup kendiliğinden düzelmişti, telefon evde de Lcd tv ve çamaşır makinesini bloke ediyor hatta!

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet,

manifold değişti arkadaşlar. Tolga'nın da bahsettiği gibi bir yakıt artışı mevcut(9,5->11). Ancak bu aralarda çok kullanamadım aracı,hep kısa mesafe, belki de o yüzdendir. Performans artışı var mı emin değilim.

CD500 ekranım da değişti, niye değiştiğini kimse bilmese de.  Bu yeni ekran eskisinden daha parlak sanki, gösterge ışığı ayarları eskisi ile benzer konumda. Başka da bir değişiklik yok. Arıza lambası tekrar yanmadı, en azından şimdilik.

Merak ettiğim bir şey, bu manifold kaputu açınca görülür mü ? Kendisi nerededir ? Ayrıca manifoldu değişen arkadaşlara eski (arızalı) manifoldları verdiler mi acaba? Servisler genelde değiştirdikleri parçanın eskini de araca koyarlar ama o an sormak aklıma gelmedi..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drcoach link' Alıntı:
Evet,

manifold değişti arkadaşlar. Tolga'nın da bahsettiği gibi bir yakıt artışı mevcut(9,5->11). Ancak bu aralarda çok kullanamadım aracı,hep kısa mesafe, belki de o yüzdendir. Performans artışı var mı emin değilim.

CD500 ekranım da değişti, niye değiştiğini kimse bilmese de.  Bu yeni ekran eskisinden daha parlak sanki, gösterge ışığı ayarları eskisi ile benzer konumda. Başka da bir değişiklik yok. Arıza lambası tekrar yanmadı, en azından şimdilik.

Merak ettiğim bir şey, bu manifold kaputu açınca görülür mü ? Kendisi nerededir ? Ayrıca manifoldu değişen arkadaşlara eski (arızalı) manifoldları verdiler mi acaba? Servisler genelde değiştirdikleri parçanın eskini de araca koyarlar ama o an sormak aklıma gelmedi..

Kısa mesafede kışın 1.4T nin tüketimi çok artıyor yalnız, bunun dışında bende dediğim gibi genelde bir miktar artış var ancak aynı paralelde aracın daha sportif tatta gaz tepkisi vermesinden dolayı şikayetçi değilim durumdan.

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Kısa mesafede kışın 1.4T nin tüketimi çok artıyor yalnız, bunun dışında bende dediğim gibi genelde bir miktar artış var ancak aynı paralelde aracın daha sportif tatta gaz tepkisi vermesinden dolayı şikayetçi değilim durumdan.
thnxx