1.4 t Active select yakıt verilerim...

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 t Active select yakıt verilerim...

Arkadaşlar dün aynı yolu tekrar gittim  araç 5000 km de gidiş 190 km  yüksek rakımdan deniz seviyesine bir yolculuk  100 km sabit  cc açık  4.7 lt ortlama  ile malzeme alım yaptığım yere ulaştım  dönüşte verileri sıfırladım  aynı yolu  geri geldim    ortalama arttı  5.6 lt  aralarda ufak ufak dip gaz  yaptığım oldu  bu aracı sakin kullanarak  bu değerler hayal değil  ama çok uykum geldi 190 km yolda 3 kez durup kafamdan aşşağı su boca ettim

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayrak link' Alıntı:
Arkadaşlar dün aynı yolu tekrar gittim  araç 5000 km de gidiş 190 km   yüksek rakımdan deniz seviyesine bir yolculuk  100 km sabit  cc açık  4.7 lt ortlama  ile malzeme alım yaptığım yere ulaştım  dönüşte verileri sıfırladım  aynı yolu  geri geldim    ortalama arttı  5.6 lt  aralarda ufak ufak dip gaz  yaptığım oldu  bu aracı sakin kullanarak   bu değerler hayal değil  ama çok uykum geldi 190 km yolda 3 kez durup kafamdan aşşağı su boca ettim
Aynen insan sabrederse rahatlıkla 5 lt' lerde seyehat edilebiliyor uzun yolda. Ama bikere bastınmı olay bitiyor geçen şehirler arası yola çıktım sabit 100 ile yaklaşık 35 km gittim ve ortalama 5.5 lt idi bi basıyım bakalım ne olacak diyerek tek gazla 180 km' ye kadar çıktım ve o 35-40 km' de 5.5 olan ortalama 7.1' e çıktı :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayrak link' Alıntı:
Arkadaşlar dün aynı yolu tekrar gittim  araç 5000 km de gidiş 190 km  yüksek rakımdan deniz seviyesine bir yolculuk  100 km sabit  cc açık  4.7 lt ortlama  ile malzeme alım yaptığım yere ulaştım  dönüşte verileri sıfırladım  aynı yolu  geri geldim    ortalama arttı  5.6 lt  aralarda ufak ufak dip gaz  yaptığım oldu  bu aracı sakin kullanarak  bu değerler hayal değil  ama çok uykum geldi 190 km yolda 3 kez durup kafamdan aşşağı su boca ettim

Maaşallah dizel mübarek :D

Bende cumartesi deneyeceğim ankara istanbul buradan paylaşırım.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayrak link' Alıntı:
Arkadaşlar dün aynı yolu tekrar gittim  araç 5000 km de gidiş 190 km   yüksek rakımdan deniz seviyesine bir yolculuk  100 km sabit  cc açık  4.7 lt ortlama  ile malzeme alım yaptığım yere ulaştım  dönüşte verileri sıfırladım  aynı yolu  geri geldim    ortalama arttı  5.6 lt  aralarda ufak ufak dip gaz  yaptığım oldu  bu aracı sakin kullanarak   bu değerler hayal değil  ama çok uykum geldi 190 km yolda 3 kez durup kafamdan aşşağı su boca ettim
Otomatik vitesle bu veriler yapılıyorsa boşuna dizele bu kadar para vermişim. Ben 110 sabit 4.3 yakıyorum. 4.7 yakan benzinli otomatik araç helal olsunn

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar. Bu arac sakin kullaninda 5.5 lt. Bakin mesaji dikkatli okuyun yuksek rakimdan deniz seviyesine yolculuk geri donus yolunda 5 kusurlu ortalamalar var.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dönüşte yükseğe çıkmanıza rağmen 5.6 yakmış bu bile otomatik araç için süper bir değer. Helal olsun Opel AS.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben manuel 140 Astra ile Ankara - Akçay arasını ortalama 5.5 litre ile alıyordum.

Tüketim Ankara dan Sivrihisar a kadar 5 litrenin altında (4.3-5) gider, Eskişehir - Bursa dan sonra 5.5 e kadar çıkardı, araçta genelde ailem olduğundan yolculuğun büyük kısmında tutarlı bir hız ve hızlanma tercih ederdim. Aksi istikamette ise Bursa dan Eskişehir e kadar genelde nemli havadan ötürü klima ile giderdim, bu esnada da 6 litrenin altında kalırdı, Ankara ya kadar da pek değişmezdi.

Aynı yolu 170hp Insignia otm ile 8 litre ortalama ile geldim, aracın karakterini iyice tanıyıp rodajını da tamamlayınca ne değişir zaman gösterecek.

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Dönüşte yükseğe çıkmanıza rağmen 5.6 yakmış bu bile otomatik araç için süper bir değer. Helal olsun Opel AS.
Deniz seviyesinden yuksege cikarken 6.5 yakmis ve genel ortalama 5.6 lt ye cikmis yalniz benim anladigim bu. Surekli tirmanip 5.5 imkansiz olur ben sabit 100 ile esit rakimlar arasi 5.5 yakiyorum ayni aracla. Ornegin ben gecenlerde bi test yaptim adiyaman-osmaniye arasinda. Giderken 130 km boyunca sabit 110 km/h ile gittim. Kalan 110 km'yi otobandan sabit 130 km/h ile gittim ortalama tuketim tam 6.0 lt idi. Ayni yolun donusunde birebir ayni hizlarla 7.4 ortalama ile döndüm genel ortalama 6.7 lt/100 km oldu. Arac tirmanirken 20% fazla yakti yani. Arkadasta bu oran daha fazla neredeyse 50% daha fazla yakmis tirmanirken ( inis 4.7 cikis 6.5 ise)

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scrapercar link' Alıntı:
Deniz seviyesinden yuksege cikarken 6.5 yakmis ve genel ortalama 5.6 lt ye cikmis yalniz benim anladigim bu. Surekli tirmanip 5.5 imkansiz olur ben sabit 100 ile esit rakimlar arasi 5.5 yakiyorum ayni aracla. Ornegin ben gecenlerde bi test yaptim adiyaman-osmaniye arasinda. Giderken 130 km boyunca sabit 110 km/h ile gittim. Kalan 110 km'yi otobandan sabit 130 km/h ile gittim ortalama tuketim tam 6.0 lt idi. Ayni yolun donusunde birebir ayni hizlarla 7.4 ortalama ile döndüm genel ortalama 6.7 lt/100 km oldu. Arac tirmanirken 20% fazla yakti yani. Arkadasta bu oran daha fazla neredeyse 50% daha fazla yakmis tirmanirken ( inis 4.7 cikis 6.5 ise)

merhaba    dönüş yolunda  verileri sıfırladım yolun başlangıcı  samsun çakallı arası  tahminen 15-20 km rampa burası  inerken ortalama düşürüp çıkarken de katlar  bu  rampa çıkışında 6.8 ortalama vardı  iş yerine kadar 5.6 lt düştü