1.4 t Active select yakıt verilerim...

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 t Active select yakıt verilerim...

geçenlerde adana mersin arası gittim 100km cc ile ortalama 5.1 bence biraz fazla gibi. arkadaşların da dediği gibi cc de ilen dalgalanma fazla oluyor. dönüş yolunda 120-130 arası cc olamdan kullandım ortalama 5.0 oldu. bu arada belirteyim giderken ve gelirken de yol bilgisayarını sıfırladım. araç 1.3 cdti giderken 2 yetişkin, dönüşte 3 yetişkin 2 çocuk vardı araçta bagaj yoktu.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Benim sanki hızı değilde ortalama yakıt tüketimini sabitlemişsin gibi hala aldığım değerde. 9,2 diyor başka birşey demiyor, sakinde kullansam agresifte kullansam hep aynı. Sıfırlamak mı gerekiyor verilerin değişmesi için.

çok uzun km dir ortalama alıyorsa ortalamanın değişmeside doğal olarak zor olucaktır. örnek olarak 10000 km lik 10 lt ortalamasını 100 km boyunca nasıl kullanırsanız kullanın kolay kolay değiştiremezsiniz kısaca. her depoda 0 larsanız daha değişken değerler görürsünüz.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

C.c için eğer bayır çıkıyorsanız aşırı yakıyor eğer bayır iniyorsanız 100e sabitleyin yine hız hafif dalgalınınca yakıt yakıyor sabit gazda inmek daha ucuza mal oluyor.C.c'nin rahatlığı fazla iniş çıkış olmadan gidiceğiniz yollarda.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Ynt: Ynt: 1.4 t Active select yakıt verilerim...

astraowner link' Alıntı:
çok uzun km dir ortalama alıyorsa ortalamanın değişmeside doğal olarak zor olucaktır. örnek olarak 10000 km lik 10 lt ortalamasını 100 km boyunca nasıl kullanırsanız kullanın kolay kolay değiştiremezsiniz kısaca. her depoda 0 larsanız daha değişken değerler görürsünüz.
Daha 1.000 km'de yahu o_O

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

upektas link' Alıntı:
Bende de 1.4T AS var, 1-2 ay önce aldım henüz yaklaşık 800-900km civarlarında. 2 kez İzmit-İstanbul arası kullandım yaklaşık 400km'si ş.dışı ve 400-500km'si ş.içi olmak üzere ortalama yakıt tüketimi en son 10,4lt/100km olarak görüyorum. ya ben çok agresif kullanıyorum! ya da depoda bir delik falan var  :D

bu aracı  ekonomik kullanmak çelik gibi  irade ve sabır istiyor  :)  ilk uzun yol denem olduğu için    merakımdan deneme yaptım    normalde ilk yarım saat  dayanabilirim ondan sonra allah ne verdiyse  kızgınkırbac

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayrak link' Alıntı:
Arkadaşlar dün iş  için samsuna  gittim geldim gidiş 190 km geliş  190 toplam  380 km yaptım giderken iniş  çoktu 5.1 ortalama  yakıtla   gittim  ortalama hız 94  km  hiç sıfırlamadan geri geldim   şuanda 6.0 lt  380 km yolun  25 km  si şehir içi  genelde cc   açık  şekilde kullandım   ve aracım 1000 km oldu 
birşey dikkatimi çekti bir ara cc kapatıp 100 km hızda kendim kullandım    düz yol da cc açıkken  daha fazla yakıt  harcadığını gördüm yani kendim gaz verirken   5.0 gibi  aynı hızda götürüyorum cc açıyorum 6.0 gibi götürüyor ve çok kararsız 6.0 ken birden düz yol 7 oluyor 5.5 oluyor sürekli fırlayıp çıkıyor anlık tüketim  daha önceki aracım  transporter vardı ondada cc  inanılmaz ekonomik  kullanıyordu  ve  düz yolda  anlık tüketim  hep sabit  0.2-3 değişirdi  sadece    genel  olarak  bence otomatik bir araç değerler gayet iyi  aynı yolu    diğer aracım clio rxt ile defalarca gittim geldim  oda  6.0 litre aralığında  yakardı  clio 1.4 16v 98 hp   ve 980 kg 
Ekonomik gideyim  isterseniz  100 km  hız ile  1800-1900  devirde kullanmak gerekiyor  bu devirlerde  araç kullanmak da  nekadar sağlıklıdır  orasını bilmiyorum    .

Bence değerler çok iyi, bende ortalama ayda 1 kez istanbul çorum arasi gidip geliyorum, astra 1.6t ile bu gune kadar yakaladığım en düşük ortalama tüketim değeri 6.7L olmuştu :)

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Bence değerler çok iyi, bende ortalama ayda 1 kez istanbul çorum arasi gidip geliyorum, astra 1.6t ile bu gune kadar yakaladığım en düşük ortalama tüketim değeri 6.7L olmuştu :)

üstad  ben çorum mecitözünde ikamet ediyorum memleket  çorum galiba

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bayrak link' Alıntı:
üstad  ben çorum mecitözünde ikamet ediyorum memleket   çorum galiba

Hemşerim bende mecitözülüyüm :) sırçalı köyünde besi çiftliği kurduk anne ile baba işin başında bende ayda 1 kez mutlaka gidiyorum :)

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Hemşerim bende mecitözülüyüm :) sırçalı köyünde besi çiftliği kurduk anne ile baba işin başında bende ayda 1 kez mutlaka gidiyorum :)

salih abinin oğlusunuz sizin güvenlik işinizi ben yaptım

bayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salih abi çok değerli bir müşterimdir  çok sever sayarım kendisini  mutlaka beklerim  mecitözü meydandayım bayrak elektronik