Z12XE mi Z12XEP mi?

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracın ruhsatında motor kodu: Z12XEP yazıyor. Ancak araçla birlikte verilen Car Pass da Z12XE yazıyor. Hangisi doğrudur? niye fark var? bilen varmı?

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bilen yokmu? bildiğim kadarıyla twinport olunca XEP oluyor ama bana twinport diye normal 1.2 mi sattılar?

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model hemde twinport kesinlikle xep p eki twinport olduğu anlamına gelir ruhsatta z12xep yazıyorsa xep motordur

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de anlamadım o durumu benim araçta..Corsa kitapcıgında Z16LET yazıyor,ruhsatta Z16LER yazıyor...

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model hemde twinport kesinlikle xep p eki twinport olduğu anlamına gelir ruhsatta z12xep yazıyorsa xep motordur
bende öyle biliyorum ama aracın Car Pass kağıdında Z12XE yazıyor. Bu ne alaka. Durup dururken içime kurt düştü :mad:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya öyle yazması normal temel çünkü z12xe sadece motor güncellenmiş hali p kodlular endişelenicek bi durum yok

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuya fazla hakim değilim ancak ruhsatta çoğu zaman böyle şeyler çıkabiliyor.sahibinin adından,rengine kadar bazen yanlış yazılmalar olabilir...hatta benim aracımın da rengi gri yazıyor..car pass biraz daha güvenilir gibi geliyor bana ama yanılabilirm..